Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|4|hu_HU|Felvételizőknek komponensekhez
Tartalmi elemek

2024 szeptemberében induló képzéseink

ugrás az oldal tetejére

A BSc és MSc szakokra a jelentkezés csak elektronikus úton nyújtható be a felvi.hu e-felvételi  oldalon. A jelentkezési felület 2023. december vége fele nyit, és 2024. február 15-én éjfélig lehet beadni a jelentkezést.

Az Erdőmérnöki Kar szakjaira belépési feltételként nem írjuk elő az emelt szintű érettségit, és nem határozunk meg belépési minimumpontszámot. Az osztatlan mesterképzési és az alapképzési szakokon az intézményi (maximum 100) pontot az alábbiak szerint adjuk.

2024 szeptemberében a következő képzéseket indítjuk:

 

A BSc és az osztatlan erdőmérnöki MSc szakra való jelentkezés általános feltételei .

Az MSc szakokra való jelentkezés általános feltételei →.

 

Felvételi naptár 

  • Az on-line jelentkezési felület (e-felvételi ) várható megnyitása a felvi.hu oldalon: 2024. december 20.
  • A jelentkezés határideje: 2024. február 15.
  • Kreditelismerési kérelmek postára adási határideje az MSc szakokra jelentkezőknek: 2024. május 4.
    A kreditelismerési kérelmeket a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatala részére kell elküldeni: 
    9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky út 4.
    A borítékon kérjük feltüntetni: Kreditelismerési kérelem
  • Motivációs elbeszélgetés a magyar nyelvű mesterképzési szakokra jelentkezettek részére: 2024. május 31. , az angol nyelvű képzésre jelentkezetteknek: 2024. június 2.  A felvételi beszélgetésre on-line formában kerül sor. Az időpontról és a használt programról mindenkit e-mailben értesítünk.
  • A jelentkezők adatainak módosítása, sorrendmódosítás, felvételi pontszámításhoz szükséges dokumentumok feltöltési határideje: 2024. július 10.
  • Ponthatár megállapítása: 2024. július 24.
  • Hivatalos értesítések kiküldésének legkésőbbi időpontja: 2024. augusztus első napjai.
  • Az őszi szemeszter kezdete: 2024 szeptembere.

 

ugrás az oldal tetejére

Lectori salutem!

ugrás az oldal tetejére

 

A Facebook, az internet, az okostelefonok korában, mikor egyre több időt töltünk a számítógépeink képernyője előtt ülve, gyakran elszakadunk az életünk valóságától. Ebben a korban egyre nagyobb szükség lesz arra, hogy élhető világot teremtsünk magunknak. Ehhez pedig feltétlenül szükség lesz a természeti környezetünkre, az erdőkre.

 

Az erdő, a fák illatát, nem lehet letölteni az internetről, ahogyan valójában nem teljes az a kommunikáció sem, amely kizárólag elektronikus csatornákon zajlik. A természet képes visszavezetni bennünket ahhoz a valósághoz, amelyet a számítógép világa elfeledtethet velünk. Ezért szükség volt és lesz mindig azokra a szakemberekre, akik ezt a lehetőséget a társadalom számára biztosítják, akiknek a képzését karunk missziójának tekinti.

Az Erdőmérnöki Kar az 1735-ben alapított Selmecbányai Bányatisztképző Intézet és az 1808-ban ugyanott indított erdészképzés jogutódja. Büszkén vállalja fel a selmeci örökséget – amelyet az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága a szellemi kulturális örökség részévé nyilvánított –, a magas színvonalú elméleti képzés mellett a gyakorlat fontosságát, a multidiszciplinaritást, a nemzetközi jelleget.

 

A Soproni Egyetem szellemiségét tekintve „zöld egyetem”. A természeti, társadalmi, emberi környezetet az életminőség megőrzése és javítása érdekében igyekszik alakítani; karait és tevékenységét a környezettudatos gondolkodásmód jellemzi.

Az otthont adó város az Alpok és a Kisalföld találkozásánál helyezkedik el. A várost több ezer éve lakják. Ahogy napjainkban, úgy hosszú évszázadokon át volt az ország nyugati kapuja. A II. világháborút követő elzártság évtizedei után dinamikus fejlődésnek indult. Fejlődéséhez nem kis mértékben járult hozzá az Egyetem, az egyetemi hallgatók fiatalos lendülete. (www.sopron.hu)

ugrás az oldal tetejére

2024-től bővül a többletpontok megszerzésének lehetősége az Erdőmérnöki Karon

ugrás az oldal tetejére

A Soproni Egyetem és ezen belül az Erdőmérnöki Kar a jövőben saját maga határozhatja meg képzési szakjain az érettségi pontok számításához előírt vizsgatárgyak körét és szintjét. Ugyanakkor az intézménybe jelentkezők, a többlettpontok megszerzésekor, tervezettebben készülhetnek a felvételi eljárásra, amelynek során a tanulmányi eredményeknek az eddigieknél is nagyobb szerepe lesz. Az új felvételi rendszer változásai már a 2023-as általános felvételi eljárásra jelentkezőket is érinti.

EMK_felvi_valtozasok.jpg

A 2023 szeptemberében induló képzések felvételi eljárásának két legfontosabb változása, hogy megszűnik a jogszabályi minimumpont és a kötelező emelt szintű érettségi követelménye. Az Erdőmérnöki Kar az általa meghirdetett szakokon nem teszi alapfelétellé az emelt szintű érettségit, de természetesen a plusz pontokért érdemes ezt választani, hiszen az ehhez kapcsolódó többletpontokkal is nőnek a bekerülési esélyek. 

2024-től az általános felvételi eljárás keretében jelentkezőknek a pontrendszer továbbra is lehetőséget ad 200 tanulmányi pont és 200 érettségi pont megszerzésére,

A tanulmányi pontok számításához szükséges ötödik tantárgy: Biológia VAGY Fizika VAGY Kémia VAGY Földrajz VAGY Informatika VAGY Természettudomány VAGY Fenntarthatóság VAGY Ágazati szakmai tantárgyak VAGY Konkrét szakmai tantárgyak (kivéve pl. szakmai gyakorlat, szakmai elmélet stb.)

Az érettségi bizonyítványban szereplő ötödik érettségi vizsgatárgy: Fizika VAGY Kémia VAGY Biológia VAGY Földrajz VAGY Természettudomány VAGY Fenntarthatóság VAGY Informatika VAGY Környezettan VAGY Mikrobio-lógia VAGY Vegyipari ismeretek VAGY Vegyész ismeretek VAGY Faipari ismeretek VAGY Környezetvédelmi ismeretek VAGY Erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek VAGY Mezőgazdasági ismeretek VAGY Kertészeti és parképítési ismeretek VAGY Földmérési ismeretek VAGY Vízügyi ismeretek VAGY Út-, vasút- és hídépítési ismeretek VAGY Mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek VAGY Informatika ismeretek VAGY Faipar ismeretek VAGY Környezet-édelem- vízgazdálkodás ismeretek VAGY Erdészet és vadgazdálkodás ismeretek VAGY Mezőgazdaság ismeretek VAGY Kertészet és parképítés ismeretek VAGY Földmérés ismeretek VAGY Környezetvédelem- vízgazdálkodás ismeretek VAGY Mezőgazdasági gépész ismeretek VAGY Faipari alapismeretek VAGY Mezőgazdasági alapismeretek

Érettségi vizsgatárgyak az érettségi pont számításához (A felsorolásból kettőt kell választani): Biológia  VAGY  Fizika  VAGY  Földrajz  VAGY  egy idegen nyelv (angol VAGY német VAGY francia VAGY olasz VAGY orosz VAGY román VAGY spanyol VAGY szerb VAGY szlovák)  VAGY  Informatika  VAGY  Kémia  VAGY  Matematika  VAGY  Természettudomány  VAGY  Digitális kultúra  VAGY  választható szakmai előkészítő vizsgatárgy (Elektronikai alapismeretek, Élelmiszeripari alapismeretek, Építészeti és építési alapismeretek, Faipari alapismeretek, Gépészeti alapismeretek, Informatikai alapismeretek, Kereskedelmi és marketing alapismeretek, Környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek, közgazdasági alapismeretek (Üzleti gazdaságtan  VAGY  Elméleti gazdaságtan), Közlekedési alapismeretek (Közlekedéstechnika), Közlekedési alapismeretek (közlekedés-üzemvitel), Mezőgazdasági alapismeretek, Vegyipari alapismeretek)  VAGY  választható ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (Erdészet és vadgazdálkodás ismeretek, Erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek, Élelmiszeripar ismeretek, Élelmiszeripari ismeretek, Építőipar ismeretek, Faipar ismeretek, Faipari ismeretek, Földmérés ismeretek, Földmérési ismeretek, Gépészet ismeretek, Informatika ismeretek, Informatikai ismeretek, Kereskedelem ismeretek, Kereskedelmi ismeretek, Kertészet és parképítés ismeretek, Kertészeti és parképítési ismeretek, Környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek, Környezetvédelmi ismeretek, Közgazdaság ismeretek, Közgazdasági ismeretek, Közlekedés ismeretek, Közlekedésépítő ismeretek, Mezőgazdaság ismeretek, Mezőgazdasági ismeretek, Mezőgazdasági gépész ismeretek, Vegyész ismeretek, Vegyipar ismeretek, Vegyipari ismeretek, Villamosipar és elektronika ismeretek, Vízügyi ismeretek)  VAGY  választható ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (Autó- és repülőgép-szerelési ismeretek, Aautomatikai és elektronikai ismeretek, Élelmiszeripari gépésztechnikai ismeretek, Közúti és légi közlekedési, Szállítmányozási és logisztikai ismeretek, Gépgyártás-technológiai ismeretek, Hajózás technikai ismeretek, Közlekedésautomatikai ismeretek, Magas- és mélyépítési ismeretek, Mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek, Postaforgalmi ismeretek, Út-, vasút- és hídépítési ismeretek, Mechatronikai ismeretek, Vasútgépészeti ismeretek, Vasútüzemi közlekedési, Szállítmányozási és logisztikai ismeretek)

További száz pont (úgynevezett intézményi pont) összegyűjtésére az alábbi jogcímek alapján nyílik lehetőség:

  • Felvételi elbeszélgetés (max 100 pont)
  • Szakmai napon való részvétel (max. 30 pont)
  • Nyelvtudás (max. 100 pont)
  • Emeltszintű érettségi vizsga (max. 100 pont)
  • Szakképesítés (max. 50 pont)
  • Tanulmányi, szakmai versenyen elért helyezés (max. 100 pont)
  • Munkatapasztalat (max. 50 pont)
  • Sporteredmények  (max. 100 pont)
  • Esélyegyenlőség (max. 40 pont)

Az úgynevezett intézményi pontszámok sok jogcímen megszerezhetők, de összeségében nem haladhatják meg a 100 pontot. Érdemes már a középiskolai évek alatt tervezetten készülni az adott szakterülethez köthető specifikus többletpontok megszerzésére. Az intézménynek megnyílik a lehetősége a hallgatók korábbi teljesítményének elismerésére, a fiataloknak ezzel nagyobb esélyük nyílik saját jövőjük formálására, egyetemi éveik hatékony megtervezésére. Az intézményi többletpontokkal a tanulmányokon túl elismerésre kerül a nyelvtudás, valamint a sport területén szerzett eredmények. A részletező táblázat letölthető a KAPCSOLÓDÓ FÁJLOK „dobozból”.

ugrás az oldal tetejére

Alap és osztatlan mesterszakra jelentkezés általános szabályai

ugrás az oldal tetejére

Az BSc szakokra és az osztatlan erdőmérnök MSc szakra vagy középiskolai érettségivel vagy valamilyen főiskolai, egyetemi, BSc vagy MSc diplomával lehet bejutni.

A 2023-as felvételi eljárásban belépési feltételként nem írjuk elő az emelt szintű érettségit, és nem határozunk meg belépési minimumpontszámot. (Érdemes azonban emelt szinten érettségizni, mert pluszpont jár érte.)

A saját pontszám kiszámításában illetve előzetes megbecslésében a pontszámító kalkulátor segít. Az egyes szakok "felvételi tárgyait" a képzések részletes leírásánál → a Felvételi követelmények részben lehet megtalálni.

A felsőfokú (főiskolai, egyetemi, BSc, MSc) diplomára a következő pontszámokat adjuk:

Diploma minősítése Pont
kitüntetéses 400
kiváló 390
370
közepes 340
elégséges 310

FOKSZ oklevélre a következő pontszámokat adjuk:

Oklevél minősítése Pont
jeles 390
370
közepes 340
elégséges 310
ugrás az oldal tetejére

A mesterszakra jelentkezés általános feltételei

ugrás az oldal tetejére

Magyar nyelvű mesterképzéseinket csak levelező munkarendben indítjuk. A levelező képzés félévenként háromszor egy hét időtartamban a tanulmányi rendben megadott időpontokban kerül sor.


A felvétel feltétele felsőfokú oklevél és felvételi motivációs elbeszélgetés. 

Nem egyenes átmenettel felvételiző hallgatóknak előzetes kreditelismerési kérelmet kell benyújtania. 

  • A Környezetmérnöki mesterszak esetében kizárólag környezetmérnöki főiskolai vagy BSc végzettség esetén nem szükséges a kreditelismerési kérelem. Más diplomával rendelkezőknek kérelmet kell benyújtaniuk.
  • A Természetvédelmi mérnöki mesterszak esetében kizárólag természetvédelmi mérnöki főiskolai vagy BSc végzettség esetén nem szükséges a kreditelismerési kérelem. Más diplomával rendelkezőknek kérelmet kell benyújtaniuk.
  • A Vadgazda mérnöki mesterszak esetében kizárólag vadgazda mérnöki főiskolai vagy BSc végzettség esetén nem szükséges a kreditelismerési kérelem. Más diplomával rendelkezőknek kérelmet kell benyújtaniuk.

A kitöltött kreditelismerési kérelmeket motivációs levél és önéletrajz kíséretében kell postára adni a következő címre:

Soproni Egyetem
Erdőmérnöki Kar
Dékáni Hivatal
Sopron
Bajcsy-Zsilinszky u. 4.
9400
A borítékra kérjük ráírni: Kreditelismerési kérelem

 

A felvételi elbeszélgetésre mindenki hozza magával mindazokat a dokumentumokat, amelyeket a felvételi eljárásban szükségesek. Ezek:

  • kötelezően: felsőfokú végzettségét bizonyító oklevél,
  • opcionálisan (ha plusz pontokat kíván elismertetni):
    • második nyelvvizsgát bizonyító okirat,
    • felsőfokú nyelvismeretet bizonyító okirat,
    • TDK, OTDK helyezést bizonyító oklevél,
    • publikációs tevékenységet bemutató lista és különlenyomat(ok),
    • szakmai tevékenységet igazoló nyilatkozat a munkáltatótól,
    • egyéb szakirányú végzettséget bizonyító okirat,
    • fogyatékosságot igazoló okirat,
    • hátrányos helyzetet igazoló okirat,
    • gyermekgondozást igazoló okirat.

A dokumentumok pótlására később nincs lehetőség!

Pontszámítás
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is.
Felvételi pontok:

  • oklevél minősítése alapján: maximum 30 pont
  • motivációs beszélgetés: maximum 65 pont
  • Többletpontok (maximum 5 pont adható):
    • fogyatékosság: 1 pont
    • gyermekgondozás: 1 pont
    • hátrányos helyzet: 1 pont
    • 1. nyelvvizsga - felsőfokú/C1, komplex: 2 pont
    • 2. nyelvvizsga - középfokú/B2, komplex: 3 pont
    • 2. nyelvvizsga - felsőfokú/C1, komplex: 5 pont
    • Intézményi TDK - 3. hely/különdíj: 1 pont
    • Intézményi TDK - 2. hely: 2 pont
    • Intézményi TDK - 1. hely: 3 pont
    • OTDK 1 - 3. hely: 4 pont
    • publikáció: maximum 3 pont
    • szakirányú végzettség: maximum 3 pont
    • szakmai tevékenység: maximum 5 pont
ugrás az oldal tetejére

Kapcsolat

ugrás az oldal tetejére

Soproni Egyetem
Erdőmérnöki Kar
Dékáni Hivatal

Dr. Facskó Ferenc
hivatalvezető

Telefon: +36-99-518-258
E-mail: emk-dekani@uni-sopron.hu

ugrás az oldal tetejére

Doktori iskola felvételi felhívásai

ugrás az oldal tetejére

 

Doktori Iskola Felvételi felhívása

Jelentkezési határidő: 2024. június 10.

Felvételi várható időpontja: 2024. július eleje

 

A Soproni Egyetem, Erdőmérnöki Karán a doktori (PhD) fokozat megszerzésére a pályázók az alábbi képzési formák közül választhatnak:

a) szervezett nappali tagozatos doktori (PhD) képzés (állami vagy egyéb ösztöndíjjal),
b) szervezett levelező tagozatos doktori (PhD) képzés,
c) egyéni felkészülők részképzése.

Jelentkezési határidő: 2024. június 10. A felvétel elbeszélgetés időpontja: 2024. július eleje.

Várható éves keretszám:

  • 7 fő nappali állami ösztöndíjas,
  • 15 fő önköltséges.

A jelentkezési laphoz szükséges mellékletek a következők:

  • önéletrajz
  • mester szintű/egyetemi oklevél és leckekönyv hiteles másolata,
  • idegennyelv-tudást igazoló okirat(ok),
  • tudományos és publikációs tevékenység dokumentált ismertetése (szakmai tevékenység dokumentálása: TDK munka, tanulmányi verseny, publikációk különlenyomata, oklevelek stb.); egyéni felkészülésre jelentkezők esetében a tudományos (publikációs) tevékenység dokumentálása, különlenyomatok,
  • a leendő témavezetővel egyeztetett és kézjegyével ellátott kutatási tématerv,
  • a kutatási témát művelő intézet befogadó nyilatkozata a jelölt kutatási terve alapján,
  • a szakterület legalább egy elismert szaktekintélyének írásos véleménye a jelöltről és a kutatási témáról; egyéni felkészülőknél ajánlólevél a jelentkező szakterületének kiemelkedő, doktori fokozattal rendelkező, nemzetközileg elismert hazai szaktekintélyétől,
  • levelező hallgatók esetében a kutatóhely igazolása a kutatási feltételek biztosításáról (ez lehet tanszék vagy kutatóintézet),
  • a büntetlen előéletet igazoló erkölcsi bizonyítvány (ezt nem kell mellékleni, a felvételi elbeszélgetésen kell bemutatni).

A doktori képzés rendszere
Az Országgyűlés 2015. december 1-jei ülésnapján fogadta el az oktatás szabályozására vonatkozó egyes törvények módosításáról szóló 2015. évi CCVI. törvényt, amely megjelent a Magyar Közlöny 2015. évi 195. számában a 26097. oldalon. A jogszabály szerint: a doktori képzésben legalább 240 kreditet kell szerezni, a képzési idő nyolc félév. A doktori képzés két szakaszból áll: az első négy félév a "képzési és kutatási", a második a "kutatási és disszertációs" szakasz. A negyedik félév végén, a képzési és kutatási szakasz lezárásaként és a kutatási és disszertációs szakasz megkezdésének feltételeként komplex vizsgát kell teljesíteni, amely méri és értékeli a tanulmányi, kutatási előmenetelt. A doktorandusznak a komplex vizsgát követő három éven belül be kell nyújtania doktori értekezését. Az állami ösztöndíjas képzésre felvételt nyert doktorandusz ösztöndíjának havi összege a képzési és kutatási szakaszban 140.680,– Ft, a kutatási és disszertációs szakaszban 180.680,– Ft. Sikeres védés esetén a doktorandusz egyszeri 400.000,– Ft támogatásban részesül.

A doktori képzésre pályázhatnak mindazok, akik:

  • a választott tudományterület (tudományág) jellegének megfelelő, legalább jó rendű egyetemi/mester szintű végzettséget tanúsító oklevelet szereztek vagy más olyan egyetemi végzettséggel rendelkeznek, amely a választott tudományágban (doktori iskolában) a szükséges megalapozó szakmai ismereteket biztosítja,
  • jártassággal rendelkeznek kísérleti, módszertani kérdésekben,
  • legalább egy világnyelvből legalább B2 szintű (középfokú) komplex (C tipusú) nyelvvizsgával vagy jogszabály szerint azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló okirattal rendelkeznek,
  • pályázatukban olyan kutatási témát javasolnak, amelyet a fogadó intézet – előzetes tájékozódás és meghallgatás alapján – művelésre alkalmasnak ítél, és fogadókészségét írásban kinyilvánítja.



Egyéni felkészülési formában részképzésre jelentkezőknél követelmény:

  • legalább öt éves kutatói munka, jelentős saját kutatási eredményekkel,
  • jelentős publikációs tevékenység, amelynek követelményszintje a szakterületek sajátosságainak megfelelően kerül megállapításra,
  • a fokozatszerzés feltételeként előírt idegennyelv-ismeret igazolása, már a felvételkor,
  • egy elismert hazai szaktekintély (egyetemi tanár, MTA doktora, MTA tagja) ajánlólevele.


Doktori képzési programok, témák

  • Erdei ökoszisztémák ökológiája és diverzitása
  • Az erdőgazdálkodás biológiai alapjai
  • Erdővagyon-gazdálkodás
  • Erdészeti műszaki ismeretek
  • Vadgazdálkodás
  • Természetvédelem
  • Geoinformatika
  • Erdő- és környezetpedagógia
Az aktuáluis témakiírások megtalálhatók az Országos Doktori Tanács adatlapján →.

 

Ösztöndíj és fizetési kötelezettség

Ösztöndíjas, államilag támogatott képzésre felvett hallgatók folyamatos aktív teljesítés mellett 8 féléven keresztül kapják az ösztöndíjat, önköltséges hallgatók 8 féléven keresztül fizetik a tandíjat. A féléves tandíj mértéke a mindenkori minimálbér 1,2-szerese. 

A fokozatszerzési eljárásnak külön díja van, mind az állami ösztöndíjas, mind az önköltséges és egyéni felkészülő hallgatóra vonatkozik, ennek összege 300.000,– Ft.

 

A felvételi eljárás:

  • a Felvételi Bizottság a benyújtott dokumentumok alapján dönt a pályázó felvételi eljárásra bocsátásáról,
  • a Felvételi Bizottság felvételi beszélgetés alapján megvizsgálja a pályázó tudományos munkára való felkészültségét. A vizsgálat kiterjed a doktori téma tudományos kutathatóságára, a problémák megoldását célzó elképzelésekre.

A nem szakirányú végzettséggel rendelkezők esetén a Felvételi Bizottság megvizsgálja a pályázónak a választott doktori iskola tudományágában való jártasságát is. Ez alapján kiegészítő szaktárgyak felvételét, vagy különbözeti vizsgák letételét is előírhatja. Az előírt alapozó ismereteket nyújtó szaktárgyakért, különbözeti vizsgákért kredit nem adható.

Felvételi döntés: várhatóan 2024. július közepe.

Értékelés szempontjai:

  • tanulmányi eredmények utolsó 4 félév - félévenként adandó pontszám: kitűnő: 3 pont, jeles: 2 pont, jó:1 pont, közepes: 0 pont, elégséges: felvételi eljárásból kizárandó
  • oklevél minősítése: kiváló: 10 pont, jó: 6 pont, közepes:0 pont. Amennyiben az oklevél minősítése közepes, úgy a publikációs tevékenység + TDK tevékenység + konferencia részvétel elért pontszáma legalább 10, a felvételi eljárás lefolytatható, egyébként a felvételi eljárásból kizárandó; elégséges - felvételi eljárásból kizárandó
  • TDK tevékenység: dolgozatonként: 4 pont, díjazott: 6 pont, országos bekerült: 8 pont, országos díjazott: 10 pont,
  • publikációs tevékenység az alábbi táblázat alapján:

    Tudományos folyóirat cikk impakt faktoros 16 pont
    nem impakt faktoros, de Q1-Q4 14 pont
    akadémiai folyóiratlistás idegen nyelvű 10 pont
    akadémiai folyóiratlistás magyar nyelvű 8 pont
    egyéb lektorált idegen nyelvű 8 pont
    egyéb lektorált magyar nyelvű 6 pont
    Könyvfejezet – lektorált idegen nyelvű 10 pont
    magyar nyelvű 8 pont
    Konferenciaközlemény – teljes szövegű, lektorált idegen nyelvű 10 pont
    magyar nyelvű 8 pont
    Egyéb – teljes szövegű, nem lektorált idegen nyelvű 4 pont
    magyar nyelvű 2 pont
    Minden egyéb (ismeretterjesztő, közérdekű idegen nyelvű 2 pont
    magyar nyelvű 1 pont
  • konferencia részvétel: poszter: 3 pont, előadás: 5 pont,
  • tudományterületen végzett további felsőfokú tanulmányok: a doktori téma alapján releváns, lehallgatott tantárgyanként: 2 pont, megvédett szakdolgozat: 6 pont, képesítés: 10 pont, de csak az egyik vehető figyelembe
  • nyelvtudás: C1 szintű (felsőfokú) komplex (C tipusú) nyelvvizsga: 10 pont, B2 szintű (középfokú) komplex (C tipusú) nyelvvizsga: 5 pont. Felvételi kritérium: a világynyelvek közül angol, német, orosz, francia egy letett C típusú nyelvvizsga.
  • egyéb tudományos szakmai tevékenység: igazolt részvétel kutatási projektben: 4 pont, a doktori témával kapcsolatos gyakorlati szakmai tevékenység: 4 pont,
  • felvételi elbeszélgetés értékelése: szakmai elkötelezettség, tárgyi ismeret, kutatási elképzelés: 1 — 10 pont,
  • a Bizottság további szempontokat érvényesíthet a Működési Szabályzatban foglaltak szerint.

 

További felvilágosítás és a pályázat benyújtásának helye:
Varga Judit doktori előadó
9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky Endre út 4.
"A" épület, Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatala
Telefon: +36-99-518-207
E-mail: emk-doktori@uni-sopron.hu


Felhívás kooperatív doktori pályázati lehetőségre

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján, a nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendelet alapján támogatást biztosít a Soproni Egyetem számára a 2024/2025-ös tanévre a Kooperatív Doktori Program (EKÖP-KDP) kialakítására és működtetésére.

A program célja:

Minden karrierszakaszban támogatni a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, hogy tudomány- és művészeti területtől függetlenül segítse a kutatást és az innovációt.

A Kooperatív Doktori Program (KDP) azoknak a doktori hallgatóknak szól, akik vállalati együttműködés keretében a vállalatok számára hasznosítható kutatást végeznek.

A pályázatok benyújtásának ideje: 2024.06.24-2024.07.24. 

A döntés várható ideje: 2024.08.31

Az EKÖP-KDP pályázati anyag a következő e-mail címre küldendő: ekop.kdp@uni-sopron.hu

EKÖP-KDP koordinátor: Pócza-Tóth Szilvia 

elérhetősége: B.épület I.emelet 117.iroda (8-14 óra között)

telefonja: +36-99-518-731

EKÖP-KDP pályázással kapcsolatosan: ekop.kdp@uni-sopron.hu 

 
EKÖP-KDP pályázati dokumentumok a https://www.uni-sopron.hu/ekop oldalon találhatóak.


ugrás az oldal tetejére

Tájékoztató felvételt nyert hallgatóinknak

ugrás az oldal tetejére

Kedves Új Hallgatónk!

Gratulálunk a sikeres felvételi eredményhez!

Az Erdőmérnöki Kar kollégái tartalmas egyetemi éveket, tanulmányaitokhoz pedig sok sikert kívánnak!

Jó Szerencsét!

Tisztelt Felvett Hallgatónk!

Szeretnénk tájékoztatni, hogy a felvételi adatok hiánya miatt a felvételi határozatok kiküldése még nem kezdődött meg.

Az adatok megérkezését követően az Egyetemi Tanulmányi Közpobt továbbítja a legfontosabb információkat. Az értesítés tartalmazni fogja a Neptun belépéshez szükséges kódot és jelszót, amely a kollégiumi jelentkezéshez elengedhetetlen.

Addig is köszönjük türelmedet!

 

Mindenek előtt pár fontos dátum:

  • Regisztráció a kollégiumi helyre: 2024. augusztus 1-8.
  • Regisztráció a bALEKhétre: 2024. augusztus 11. éjfél (de maximum 100 fő, tehát előbb is zárhat)
  • Regisztráció a Neptun tanulmányi rendszerbe: 2024. augusztus 21-25.
  • bALEKhét: 2024. augusztus 25 – 30.
  • Beiratkozás: 2024. augusztus 27. , kedd; helyszín: Ligneum (bALEKhét egyik programja)
  • Első oktatási nap: 2024. szeptember 2.
  • Tanévnyitó ünnepély: 2024. szeptember 5.

 

Regisztráció a Neptun tanulmányi rendszerben

Regisztrációs időszak nappali tagozaton: 2024. augusztus 21 - 25.

Regisztrációs időszak levelező tagozaton: 2024. augusztus 28 - szeptember 21.

A regisztráció nem igényel személyes megjelenést.

A regisztrációs időszakban mindenképpen be kell iratkoznod a Neptun rendszeren keresztül elektronikusan, függetlenül attól, hogy a személyes beiratkozásra később kerül sor.

Kérjük, hogy ellenőrizd és szükség esetén pótold a személyes adataidat, hogy a beiratkozáshoz szükséges nyomtatványokon már minden adat helyesen szerepeljen.

A Neptun tanulmányi rendszerbe való belépéshez szükséges információkat az Egyetemi Tanulmányi Központ által megküldött felvételi határozatban találod meg.


Személyes beiratkozás nappali tagozaton

Időpont: 2024. augusztus 27. (kedd) 8.00 óra

Helyszín: Soproni Egyetem központi campus Ligneum

A személyes beiratkozásra kérjük, hozd magaddal:

    • személyi igazolványt,
    • lakcímkártyát,
    • adóazonosító jelet,
    • TAJ számot,
    • érettségi bizonyítványt, nyelvvizsgát, felsőfokú tanulmányokat igazoló oklevelét és azok másolatát (A másolati példányokra kérjük ráírni: „Az eredeti dokumentummal mindenben megegyező másolat.”, amelyet aláírásoddal hitelesíts.)
    • a Neptunból 2 példányban kinyomtatott, aláírt beiratkozási lapot,
    • önköltséges finanszírozású képzésben résztvevők a Neptunból 2 példányban kinyomtatott, aláírt képzési szerződést
 

FONTOS:

A személyes beiratkozáson a megjelenés kötelező, akadályoztatás esetén a helyettesítés csak érvényes meghatalmazással történhet.

A beiratkozás más időpontban nem lehetséges.


Személyes beiratkozás levelező tagozaton

Időpont: az első konzultáció alkalmával

Helyszín: az első órarendi foglalkozás tanterme

A személyes beiratkozásra kérjük, hozd magaddal:

    • személyi igazolványt,
    • lakcímkártyát,
    • adóazonosító jelet,
    • TAJ számot,
    • érettségi bizonyítványt, nyelvvizsgát, felsőfokú tanulmányokat igazoló oklevelét és azok másolatát (A másolati példányokra kérjük ráírni: „Az eredeti dokumentummal mindenben megegyező másolat.”, amelyet aláírásoddall hitelesíts.)
    • a Neptunból 2 példányban kinyomtatott, aláírt beiratkozási lapot,
    • önköltséges finanszírozású képzésben résztvevők a Neptunból 2 példányban kinyomtatott, aláírt képzési szerződést

Kari tanulmányi rend

Az Erdőmérnöki Kar tanulmányi rendje a Soproni Egyetem és a Kar fontos eseményeit tartalmazó dokumentum


Felvételi tájékoztató

Az Erdőmérnöki Kar tanulmányi tájékoztatója tartalmazza mindazokat az információkat, ami a képzéssel, az egyetemi élettel kapcsolatosak (mintatantervek, tanulmányi rend, elérhetőségek stb.).


Tanulmányi előadó elérhetősége

Nagyné Ilovszky Noémi

A épület, 1. emelet

+36-99-518-737

nagyne.ilovszky.noemi@uni-sopron.hu


Kollégiummal kapcsolatos információk

A kollégiumi elhelyezés kérelmezésével kapcsolatban keresd fel a kollégium honlapját .


bALEKhét

Jó szerencsét!

Hallottál már olyanról, hogy balekhét?

A selmeci hagyományőrző karokon (Sopron, Miskolc, Dunaújváros, Székesfehérvár) általában balekhétnek hívják azt a tanév kezdetét megelőző hetet vagy pár napot, amikor a frissen felvett leendő egyetemi hallgatók megismerkednek egymással és a felsőbb évesekkel... folytatás a következő oldalon.

A bALEKheti behívót a felvételi határozat megküldése után fogod megkapni.

A tervezett program:

  • 08.25., vasárnap: találkozó a csornai vasútállomáson - a Firmák 11-től várnak, és legkésőbb 14-ig meg kell érkezned!; utazás Sopronba; szállás elfoglalása
  • 08.26., hétfő: hegyvidéki túra
  • 08.27., kedd: dékáni köszöntő; tájékoztatók, beiratkozás, tárgyfelvétel; matek és kémia szintfelmérő
  • 08.28., szerda: első tanórák; Selmecbánya; dáktársaságok bemutatkozása; városnézés
  • 08.29., csütörtök: 4kari Ibiza; 4kari buli
  • 08.30., péntek: beköltözés a kollégiumba

ugrás az oldal tetejére

Felvételi pontszámítás

ugrás az oldal tetejére

 

Az alább felsorolt feltételek az Erdőmérnöki Kar mindegyik alapszakjára (földmérő és földrendező mérnök, természetvédelmi mérnök, vadgazda mérnök) és osztatlan erdőmérnöki mesterszakjára vonatkoznak.

 

Középiskolai eredmények

A tanulmányi pontok középiskolai osztályzatok részében az utolsó két tanult év évvégi osztályzatát veszük figyelembe. A pontszámítás algoritmusa: érdemjegyek összege megszorozva kettővel, így maximum 100 pont adódhat.

  • Kötelező tantárgyak: magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem és egy idegen nyelv
  • Választható ötödik tárgy: biológia vagy fizika vagy kémia vagy földrajz vagy informatika vagy természettudomány vagy fenntarthatóság vagy bármely az agrár képzési területhez tartozó szakmai illetve ágazati szakmai tárgy

 


Érettségi átlag

A tanulmányi pontok érettségi átlag részében az alábbi tárgyakat vesszük figyelembe. A pontszámításnál az érettségi tárgyak százalékos eredményének átlagát váltjuk át felvételi pontokká, amelyre így maximum 100 pont adódhat.

  • Kötelező érettségi vizsgatárgyak: magyar nyelv- és irodalom, matematika, történelem, egy idegen nyelv
  • Ötödik érettségi vizsgatárgy: biológia vagy fizika vagy kémia vagy földrajz vagy informatika vagy természettudomány vagy erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek vagy mezőgazdasági ismeretek vagy fenntarthatóság vagy mikrobiológia vagy vagyipari ismeretek vagy vegyész ismeretek vagy faipari ismeretek vagy környezetvédelmi ismeretek vagy kertészeti és parképítési ismeretek vagy földmérési ismeretek vagy vízügyi ismeretek vagy út- vasút- és hídépítési ismeretek vagy mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek vagy informatikai ismeretek vagy környezetvédelem- vízgazdálkodás ismeretek vagy erdészet és vadgazdálkodás ismeretek vagy mezőgazdaság ismeretek vagy kertészet és parképítés ismeretek vagy földmérés ismeretek vagy mezőgazdasági gépész ismeretek vagy faipari alapismeretek vagy mezőgazdasági alapismeretek

Érettségi pont (felvételi tárgyak)

Az alább felsorolt tárgyak közül kettőt kell választani, és a tantárgyaként elért érettségi teljesítmény százalékos eredménye felel meg a felvételi pontoknak. Így maximum kétszer 100 pontot lehet elérni.

  • Választható felvételi tárgyak: biológia vagy fizika vagy földrajz vagy egy idegen nyelv a következők közül (angol vagy német vagy francia vagy olasz vagy orosz vagy román vagy spanyol vagy szerb vagy szlovák vagy horvát vagy szlovén vagy ukrán) vagy nemzetiségi nyelv (és irodalom) vagy informatika vagy kémia vagy matematika vagy természettudomány vagy digitális kultúra
  • Választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak: elektronikai alapismeretek vagy élelmiszeripari alapismeretek vagy építészeti és építési alapismeretek vagy faipari alapismeretek vagy gépészeti alapismeretek vagy informatikai alapismeretek vagy kereskedelmi és marketing alapismeretek vagy környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismere-tek vagy közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan vagy elméleti gazdaságtan) vagy közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika) vagy közlekedési alapismeretek (közlekedés-üzemvitel) vagy mezőgazdasági alapismeretek vagy vegyipari alapismeretek vagy elektronika alapjai vagy építészeti alapismeretek vagy környezetvédelmi alapismeretek vagy élelmiszer-ipari műveletek és gépek vagy famegmunkálás alapjai vagy vízgaz-dálkodási alapismeretek
  • Választható ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak: erdészet és vadgazdálkodás ismeretek vagy erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek vagy élelmiszeripar ismeretek vagy élelmiszeripari ismeretek vagy építő-ipar ismeretek vagy faipar ismeretek vagy faipari ismeretek vagy földmérés ismeretek vagy földmérési ismeretek vagy gépészet ismeretek vagy informatika ismeretek vagy informatikai ismeretek vagy kereskedelem ismeretek vagy kereskedelmi ismeretek vagy kertészet és parképítés ismeretek vagy kertészeti és parképítési ismeretek vagy környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek vagy környezetvédelmi ismeretek vagy közgazdaság ismeretek vagy közgazdasági ismeretek vagy közlekedés ismeretek vagy közlekedésépítő ismeretek vagy mezőgazdaság ismeretek vagy mezőgazdasági ismeretek vagy mezőgazdasági gépész ismeretek vagy vegyész ismeretek vagy vegyipar ismeretek vagy vegyipari ismeretek vagy villamosipar és elektronika ismeretek vagy vízügyi ismeretek
  • Választható ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak: autó- és repülőgép-szerelési ismeretek vagy automatikai és elektronikai ismeretek vagy élelmiszeripari gépésztechnikai ismeretek vagy közúti és légi közleke-dési vagy szállítmányozási és logisztikai ismeretek vagy gépgyártás-technológiai ismeretek vagy hajózás technikai ismeretek vagy közlekedésautomatikai is-meretek vagy magas- és mélyépítési ismeretek vagy mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek vagy postaforgalmi ismeretek vagy út- vagy vas-út- és hídépítési ismeretek vagy mechatronikai ismeretek vagy vasútgépészeti ismeretek vagy vasútüzemi közlekedési vagy szállítmányozási és logisztikai ismeretek

Intézményi pont

A felvételi eljárásban maximum 100 intézményi pontot lehet megszerezni. 

Jogcím Pont Igazolás módja, megjegyzés
Felvételi elbeszélgetés 100 Nem kötelező felvételi elbeszélgetésen részt venni.
Szakmai napon való részvétel 30  SOE EMK által kiállított igazolás.
Nyelvtudás (egy nyelvből csak egyetlen, a magasabb szint vehető figyelembe) — maximum 100 pont
B2 írásbeli vagy szóbeli 30 A nyelvtudást államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal vagy azzal egyenértékű okirattal lehet igazolni, mint például:
  1. honosító határozat a külföldi nyelvvizsga-bizonyítvány magyarországi honosításáról/elismeréséről,
  2. külföldön, államilag elismert intézményben szerzett középiskolai végzettség, felsőfokú végzettség,
  3. nemzetiségi középiskolában tett megfelelő érettségi stb.
B2 komplex 50
C1 írásbeli vagy szóbeli 50
C1 komplex 100
Emelt szintű érettségi vizsga tárgyanként
legalább 45%-os eredményért 40 Érettségi bizonyítvány
legalább 75%-os eredményért 60
Szakképesítés (a képzési területhez kapcsolódóan)
  1. 2020. január 1-jét megelőzően közzétett Országos Képzési Jegyzék szerinti 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítés.
  2. középfokú szakképesítést tanúsító oklevélben szereplő szakmai vizsga
  3. szakgimnáziumban oktatható szakképesítés szerinti szakképesítés
  4. Egyéb a szak szempontjából relváns szakképesítés, felnőttképzés
50 A szakképesítés igazolására kizárólag a Magyarországon szerzett OKJ-bizonyítvány és az első ízben 2021 májusában kiállított középfokú szakképzettséget tanúsító oklevél és ugyanezen időponttól kezdődően szakgimnáziumban kiállított képesítő bizonyítvány fogadható el.
Tanulmányi, szakmai versenyen elért helyezésmaximum 100 pont
  1. Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) vagy Szakmai előkészítő érettségi tantárgyak versenyén (SZÉTV), vagy Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak Versenyén vagy az Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyén (ÁSZÉV) elért eredmény, szakmai európai vagy világversenyen elért eredmény, Országos Művészeti Tanulmányi Versenyen elért eredmény
  2. Szakmai európai vagy világversenyen való részvétel
1. helyezésért (versenyenként) 100 A versenyeredményt tartalmazó, a rendező intézmény által kiállított igazolás vagy oklevél másolata.
2. helyezésért (versenyenként) 80
3. helyezésért (versenyenként)

60

részvételért (helyezés nélkül - versenyeként)

20

világversenyen részvételért

100

Munkatapasztalat (pont/év) — maximum 50 pont

A szakhoz kapcsolódó munkakörben szerzett szakmai

50

Munkáltatói igazolás a betöltött munkakör feltüntetésével.

 

Bármely munkahelyen szerzett nem szakmai

30

Sporteredmények
  1. Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által szervezett olimpiai játékokon, 1984-től kezdődően a Paralimpián vagy Siketlimpián, a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) által szervezett Sakkolimpián való részvétel
  2. Korosztályos világ- vagy Európa-bajnokságon, az Universiadén, a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) által szervezett egyetemi világbajnokságon, az Ifjúsági Olimpián elért legalább 1-3. helyezés vagy részvételért
  3. Országos bajnokságon elért legalább 1-3. helyezés

100

Sportszövetségi igazolás

Esélyegyenlőségmaximum 40 pont

Hátrányos helyzet: aki a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvényben meghatározottak szerinti hátrányos helyzetűnek minősül és a beiratkozás (jelentkezés) időpontjában a 25. évét még nem töltötte be.

20

A hátrányos helyzet igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Ha az csak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt állapít meg, a 1997.évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján önmagában hátrányos helyzet igazolására nem fogadható el. A jelentkezőnek az oktatási intézmény által kiállított nappali tanulói/hallgatói jogviszonyról szóló igazolást is be kell nyújtania. A hátrányos helyzet jogcímén kizárólag magyarországi hatóság által kiállított dokumentumok alapján adható többletpont.
Fogyatékossággal élő: meghatározott típusú fogyatékosság meglétének igazolása esetén.

20

A jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye kizárólag részletes szakértői véleménnyel igazolható.
Gyermekgondozás: fizetés nélküli szabadságon lévő, és ezzel párhuzamosan CSED, ÖD, GYES, GYET, illetve GYED ellátásban részesül, vagy a fizetés nélküli szabadságot 12 évesnél fiatalabb beteg gyermek ápolása címén veszi igénybe, vagy CSED, ÖD, GYES, GYET, illetve GYED ellátásban részesül, vagy gyermekek otthongondozási díjában (GYOD), gyermekük otthoni ápolása miatt ápolási díjban részesül, vagy rendvédelmi szerv hivatásos állományú tagjaként távolléti díjban részesülő, vagy hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon, vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik.

40

Gyermekgondozásért járó többletpontra való jogosultságot
  1. csecsemőgondozási díj (CSED), örökbefogadói díj (ÖD), gyermekgondozást segítő ellátás (GYES), gyermekgondozási díj (GYED) és gyermeknevelési támogatás (GYET) esetén a támogatást folyósító szerv (Magyar Államkincstár kirendeltségei, kormányhivatalok) által kiállított igazolással vagy határozattal,
  2. gyermekek otthongondozási díja (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díj esetén a támogatást megállapító szerv (Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Járási Hivatala) által kiállított hatósági bizonyítvánnyal,
  3. fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással,
  4. rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél hivatásos állományban lévők esetében távolléti díjat megállapító munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással,
  5. hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik és ezen időszakban kiállított munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással kell igazolni.
A gyermekgondozás jogcímén kizárólag magyarországi hatóság által kiállított dokumentumok alapján adható többletpont.
Regionalitás: a jelentkező állandó lakcíme Győr-Moson-Sopron, vagy Vas, vagy Zala, vagy Veszprém, vagy Komárom-Esztergom megye

50

Lakcímbejelentő kártya másolata.

Csak a földmérő földrendező mérnöki alapszakon, a természetvédelmi mérnöki alapszakon és a vadgazda nérnöki alapszakon kapható ez a többletpont.


 

Többletpontokat becslő kalkulátor

ugrás az oldal tetejére

2024 februárjában induló képzéseink

ugrás az oldal tetejére

A jelentkezés csak elektronikus úton nyújtható be a felvi.hu e-felvételi oldalon 2023. október 15-től.

2024 februárjában csak a mesterképzési (MSc)  szakjaink indulnak. A magyar nyelvű mesterképzések csak levelező munkarendben folynak. A konzultációk idpontját a tanulmányi rend tartalmazza. Az első konzultáció jelenléti formában történik. A többi távoktatási formában.

Az MSc szakokra való jelentkezés általános feltételei →.

Felvételi naptár

  • A jelentkezés határideje: 2023. november 15.
  • Kreditelismerési kérelmek postára adási határideje: 2023. december 1.
  • Kreditelismerési kérelem letöltése → a "KAPCSOLÓDÓ FÁJLOK" dobozból.
  • A kreditelismerési kérelmeket a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatala részére kell elküldeni:
    • 9400 Sopron
      Bajcsy-Zsilinszky út 4.
      A borítékon kérjük feltüntetni: Kreditelismerési kérelem
  • Motivációs elbeszélgetés a mesterképzési szakokra jelentkezettek részére : 2023. december 13., on-line felületen.
    A használt alkalmazásról és a beszélgetés pontos időpontjáról 2023. november 30. után értesítést küldünk.
  • A jelentkezők adatainak módosítása, sorrendmódosítás, felvételi pontszámításhoz szükséges dokumentumok feltöltési határideje: 2023. január 10.
  • Ponthatár megállapítása: 2024. január 23.
  • Hivatalos értesítések kiküldése: 2024. január 24 után.
ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel