Végh Péter a Közös Jövőnk Kárpát-medencei Környezetvédelmi Versenyen

A Közös Jövőnk Környezetvédelmi versenyt 2002-ben Dr. Áder János a Kék Bolygó Alapítvány elnökének fővédnökségével hozták létre, azzal a szándékkal, hogy egy akkor még a közoktatásban kevésbé megjelent témát, a környezetvédelmet közelebb hozzák a fiatalokhoz. Kezdetben körzeti versenyként a környék iskoláit, diákjait igyekezték megszólítani. Később már inkább megyei, majd 2014-től országos versenyként hirdették meg a közben rangos eseményként emlegetett megmérettetést. A jelenlegi kiírásban a versenyt az egész Kárpát-medence három korosztályának hirdették meg, azaz ebben a tanévben az általános iskolások mellett a középiskolások és a felsőfokú képzésen részt vevők jelentkezését is várták.

A verseny kijelölt témaköreiben igyekeztek a klímaváltozás tématerületének minél szélesebb spektrumát felölni, több oldalról közelíteni, ezzel is innovatív, problémamegoldó gondolkodásra ösztönözni a versenyzőket. A verseny fordulói során igyekeztek a versenyzőket minél izgalmasabb és élményszerűbb módon bevonni a környezetvédelembe, hogy az ottani tapasztalatokkal felvértezve, képviselhessék gondolataikat, véleményüket a kortársak felé.

Az előző évekhez hasonlóan a verseny a harmadik korcsoportban 3 fordulóból állt, melynek a magját egy adott környezetvédelmi problémával kapcsolatos pályamunka elkészítése és előadása adta, ezen felül a különböző fordulók során kisebb- nagyobb feladatokat kellett teljesíteniük a versenyzőknek.

Az idei évben a harmadik korcsoport 64 versenyzővel indult el, melyből első két forduló után 8 hallgató jutott tovább döntőig, ahol Végh Péter a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar PhD. hallgatója is megmérettette magát, s végül második helyezést ért el.

Elért eredményéhez ezúttal is szívből gratulálunk, és sok sikert kívánunk a jövőben is.

vegh1.jpg vegh2.jpg