UniSide rangsor: második az EMK

lightbubble_uni.pngMegjelent az UNIside új egyetemi rangsora. Az UNIside szándéka, hogy a 16-25 éves fiatalokat a lehető legszélesebb körű információkkal támogassa a pályaválasztásban, karrierútjuk megtalálásában. Az új egyetemi rangsorok a jelen és a jövő kihívásainak is megfelelő szempontrendszer mentén listázzák a hazai egyetemeket, a nemzetközi környezetben elért eredményeket is figyelembe véve készülnek

Nem csak abszolút rangsor készült, hanem képzési területenként egy-egy összefoglaló ranglista is, és az adott terület 3-5 legnépszerűbb szakjának képzőhelyeit is sorrendbe állították szakértőink. A rangsorok kialakításában a felvett hallgatók kiválósága, az adott szakot oktató kar illetve intézet oktatási-kutatási teljesítménye és a nemzetközi publikációk száma és hatása adták a főbb szempontokat.

Az agrár képzési területen az élen az Állatorvostudományi Egyetem (ATE) végzett, rangsorban a következő helyezést a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kara (SOE-EMK) érte el.