Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Játékos változatosság az EMK-n - Projekthét összefoglaló

Izgalmas és változatos hetet tudhatnak maguk mögött a Soproni Egyetem hallgatói. Az ún. projekthét során a diákok ugyanúgy fejleszthették szakmai tudásukat, mint a csoportban való dolgozási képességüket, olykor játékos keretek között.

projekthet2.jpg

 

 

A dologból természetesen az Erdőmérnöki Kar sem maradhatott ki, amelynek összegyetemi szinten meghirdetett „Játéktér természetes környezetben” című projektje 74 hallgatót vonzott, akiknek csoportokra bontva feladata egy játéktér tervezése volt a Botanikus Kertben, és mindezt a projektgazdák által megadott kulcsszavak alapján. A tervezés során minden kar képviselőjének tudására szükség volt, ugyanis a célcsoport ismerete, a legkörnyezettbarátabb módszer megtalálása és az elkészült játéktér marketingtevékenysége egyformán fontos szerepet játszott a tervezés szakszerű megvalósítása mellett.  

További érdekes projektek is várták a résztvevők jelentkezését és participációját, mint például a “Vadaspark tervezése” című projekt, ahol a hallgatók feladata a vadaspark helyszínének kiválasztása, a vadfajok tartástechnológiájának megtervezése, a költségvetési terv elkészítése és oktatóprogramok létrehozása volt. 

A Sopron környéki erdők több projektnek is otthon adtak, ilyen volt például a “Komplex élőhelyelemzés a Soproni-hegységben” című projekt, ahol a kijelölt élőhely fontosabb paramétereit kellett vizsgálni, és a megadott szempontrendszer szerint felvételezni. A terepi adatgyűjtést követően pedig egy élőhelytérképet kellett készítenie a résztvevő hallgatóknak. Különlegesség gyanánt a soproni kiskertekkel határos erdőrészletekben a kertekből kivadult dísznövényeket is felmérhették a hallgatók az “Adventív fajok kertekből történő kivadulásának vizsgálata a Lőverek területén” című projekt keretében, de ugyanúgy választhatták a geodéziai felmérést, vagy akár az örökerdő kezelési terv készítését is. 

Az erdők mellett vizeink témája is a nagyító alá került, mégpedig a vízanalitikai vizsgálatok segítségével, ahol a cél az volt, hogy a hallgatók megismerkedjenek a felszíni vizek vízanalitikai vizsgálati módszereivel, és gyakorlatban elsajátítsák az elemzési technikákat. 

Ezeken kívül a modern technológiáknak és szemléleteknek köszönhetően létrejöhettek a “Számítógépes program készítése csemetetermesztési technológiák gépesítéséhez” című projekt, és a Soproni Egyetem által képviselt fenntarthatósággal összecsengő, a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítést megcélzó kari projekt is.  

Az ERTI kutatásaiba is betekintést nyerhettek az érdeklődő diákok, mint például a kőrispusztulás hátterébe, a levélmorfológiai vizsgálatokba balkáni tölgy populációkon, illetve az erdőrezervátum és a mátrai erdővédelmi kutatásokba. 

A projekthét egy nagyszerű lehetőség volt az összegyetemi együttműködés elősegítésére, és a hallgatóinknak a munkaerőpiacra történő felkészítésére, ahol a projekt alapú csoportmunka immáron elengedhetetlen szerepet játszik.  

Cikk nyomtatása E-mail