Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|6|hu_HU|Képzéseink|Szakirányú továbbképzés
Tartalmi elemek

Business Coach szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Business Coach szakirányú továbbképzési szak?

A Business Coach szak a vállalkozásvezetők, menedzserek, hivatásos coachok, valamint HR területen szolgáltatást nyújtó szakemberek részére biztosít megalapozott hátteret és módszerbeli kompetenciákat. A Business Coach feladata, hogy elősegítse a szervezetek vezetőinek és munkatársainak szakmai és személyes fejlődését. A Business Coach a vezetők és munkatársak kísérője egyéni és szervezeti céljaik elérésének útján. Segíti őket abban, hogy felismerjék a sikerblokádokat, felleljék és hasznosítsák a rendelkezésre álló külső és belső sikerpotenciálokat.

A képzést elsősorban azoknak ajánljuk, akik:

  • teljes körű, önállóan alkalmazható coaching tudást kívánnak szerezni;
  • a gyakorlatra nagy hangsúlyt fektetnek;
  • előítélet-mentesen és megbecsülő módon fordulnak mások felé;
  • a saját személyiségüket is erősíteni, fejleszteni kívánják;
  • a business coach hivatást alkalmazottként vagy önálló vállalkozásban magas szinten kívánják művelni.

A speciális szaktudáshoz az Európai Coaching Szövetség ECA kvalifikált mester coachaival dolgozunk, akik a gyakorlati módszertani modult gondozzák.

Végzett coachaink ECA kvalifikációt is szereznek.

Mit tanulhat a Business Coach szakirányú továbbképzési szakon?

A coaching iránti igény elterjedésével párhuzamosan megnőtt a coach szakmai követelményeivel szemben támasztott igény is a vállalatok és a vezetők részéről. Ezeket a megnőtt igényeket csak alaposan képzett, a mai gazdaság komplex folyamatait értő, magas szintű személyes, szociális és emocionális kompetenciával rendelkező, a coaching folyamatát professzionálisan irányítani tudó coach képes teljesíteni. A képzés az elméleti megalapozottságával és a gyakorlatban sikeresen alkalmazott módszereivel ezt célozza meg.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A coaching iránti igény az egyre gyorsabb ütemű és mélyebbre ható gazdasági és társadalmi változások következtében, az utóbbi években jelentősen megnőtt. Vállalkozásoknak és intézményeknek olyan vezetőkre és munkatársakra van szükségük, akik a gyorsan változó viszonyok között is magas szinten képesek helytállni, és egyenletesen magas teljesítményt nyújtani. Az egyre élesebb versenyhelyzetben ezért alapvető érdekük fejleszteni, és a megtartani őket. Csak magas szakmai, személyes és együttműködési kompetenciával rendelkező vezetőkkel és munkatársakkal biztosíthatják elért eredményeik tartósságát.

Ugyanakkor a vezetők és a munkatársak is egyre inkább igényelnek támogatást személyes fejlődésükhöz, és a munka során megjelenő problémáik megoldásához. Élsportolókhoz hasonlóan szükségük van egy professzionális partnerre, aki segít problémahelyzetük tisztázásában, céljaik megfogalmazásában, stratégiájuk kidolgozásában és kíséri őket a megvalósításhoz vezető úton. Nem véletlen, hogy a coaching a sport területéről nőtte ki magát és vált a tanácsadás egy speciális formájává. Csúcsteljesítmények elérésében ugyanúgy, mint hullámvölgyekből való kilábalásban egy külső támogatás, egy más perspektívából való megközelítés elengedhetetlenül fontos segítség lehet.

A képzés ismeretanyagának birtokában a végzettek képessé válnak:

  • az üzleti élet szereplői számára coaching folyamat nyújtására,
  • segíteni az üzleti ügyfeleik személyes és szakmai fejlődését,
  • képesek segíteni az ügyfelek célkitűzését és céljainak elérését.
ugrás az oldal tetejére

Egészségügyi controller szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Egészségügyi controller szakirányú továbbképzési szak?

Az egészségügyi szolgáltatói piac jelentős változásokon ment keresztül az elmúlt években, és ez a változás – a kihívásoknak megfelelően – folytatódni fog. Az egészségügy finanszírozási és gazdasági háttérének bonyolultsága, a külső környezeti kihívások több és sokrétűbb kihívások elé állítják az egyes szolgáltatókat, azok vezetőit. Ezért felértékelődik – nemcsak a magán szolgáltatóknál, hanem az állami intézményekben is – a döntéstámogatás, tanácsadás és elemzés szerepe, amit egy egészségügyi controller képes csak elvégezni. 

Az Egészségügyi controller szak azokat várja, akik a közintézmények, magán egészségközpontok, egészségügyi szolgáltatók, gyógyturizmusban részt vevők és az idősek, illetve ápolásra szorulók ellátását szolgáló köz- és magánintézmények vezetésének döntéstámogatói és tanácsadói controlling szaktudása iránt érdeklődik.

Mit tanulhat az Egészségügyi controller szakirányú továbbképzési szakon?

A képzés célja olyan korszerű szakmai, elméleti és gyakorlati felkészültséggel rendelkező egészségügyi controllerek képzése, akik a szakirányú továbbképzésben kapott tudásuk és képességeik birtokában ismerik az egészségügy állami és magán intézményeinek rendszerét, működésének módját, és a képzés során megszerzett tudásukkal segítik az intézményi vezetés hatékonyabb döntéshozatalát.

A 2 féléves, elméleti és gyakorlati tudásanyagot optimálisan felépítő és kombináló képzésben a hallgatók megismerik a controlling szakma alapjait, az egészségügy finanszírozási és gazdálkodási sajátosságait. Részletes ismeretekre tesznek szert az egészségügyi szolgáltatók üzleti, működtetési és irányítási hátterével kapcsolatban. A gyakorlat orientált tematikák segítségével komplex képet kapnak a kórházgazdálkodási modelleken túl a válságmenedzsment egyes aspektusairól is.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

Az egészségügyi controlling vezető a felső vezetés része, azzal szoros kapcsolatban áll, ennek megfelelő, kiemelt szintű feladatokkal és felelősséggel. Ehhez magasan kvalifikált, elsősorban diplomás (orvos, gyógyszerész vagy ápoló) szakemberre van szükség, egészségügyi, pénzügyi és számviteli tapasztalattal, illetve szaktudással. Ugyanakkor a közintézmények mellett egyre több magánszolgáltató is megjelent a piacon, akik szintén nagy hangsúlyt fektetnek pénzügyi, finanszírozási, számviteli irányítási rendszereik működtetésére, és így a vezető egyre komolyabb szerepet kap. A képzés tehát nemcsak a közintézmények már kinevezett pénzügyi és számviteli vezetőinek, board tagjainak biztosít szakmai elmélyülést, hanem lehetőséget ad a magánszektor és a határterületek (szociális ágazat, idősek, ápolásra szorulók intézményei, gyógyturizmus) vállalkozásainak, hogy a piaci és egyéb igények miatt szükséges controlling irányítási rendszerrel kapcsolatos feladatokat olyan személy lássa el, aki speciálisan jártas ezen a területen.

A szakon végzett hallgató alkalmas:

  • döntés előkészítő, elemző–kiértékelő munka végzésére önállóan és csoportban az egészségügyi intézmények, magán szolgáltatások területén;
  • az egészségügyi intézmények gazdálkodásának működtetésére, elemzésére, tervezésére, irányítására, felügyeletére, valamint üzleti tervek pénzügyi részeinek elkészítésére;
  • egészségpolitikai javaslatok pénzügyi-gazdasági értékelésére, az információk szelektálására, a vezetők döntéseinek támogatására, valamint válságjelenségek felismerésére.
ugrás az oldal tetejére

Egészségügyi menedzsment szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Egészségügyi menedzsment szakirányú továbbképzési szak?

Tulajdonformától független egészségügyi intézmények menedzsment feladataihoz, irányításához szükségessé vált egészségügyi közgazdasági korszerű ismeretek megszerzése. Ezekkel az ismeretekkel hosszú távú vezetési, irányítási, gazdálkodási feladatok ellátása válik lehetővé a megváltozott piacgazdálkodás körülményei között az egészségügy minőségi javításának érdekeit szem előtt tartva.

Várjuk azoknak a diplomával rendelkezőknek és végzős hallgatóknak a jelentkezését, akik az egészségügyben a munkájuk magas színvonalú ellátásához szükséges ismeretek fejlődésével és egészségügyi közgazdasági vonatkozású megalapozásával, kibővítésével lépést akarnak tartani.

A képzés elvégzését kifejezetten azoknak ajánljuk, akik önálló és vezetői funkciókat kívánnak ellátni az egészségügyi, egészségbiztosítási intézményeknél itthon és külföldön, az egészségügy felügyeleti, ellenőrzést végző szervezeteknél, a magán egészségügyi ellátást folytató vállalkozásoknál.

Mit tanulhat az Egészségügyi menedzsment szakirányú továbbképzési szakon?

A 4 féléves képzés során hallgatóink széles elméleti és gyakorlatorientált közgazdasági felkészítést kapnak. Kiemelt hangsúlyt fektetünk a résztvevők probléma-felismerési és probléma-megoldási készségeinek fejlesztésére. Az első két félévben főként közgazdasági alapozó tárgyak kerülnek oktatásra, majd a szakma specialitásának megfelelően menedzsment, kórház-gazdálkodási, szakellátás-gazdálkodási, gyógyszer-gazdálkodási ismereteket sajátíthatnak el hallgatóink.

Hallgatóink a program során megismerik az egészségügy gazdálkodásának, menedzsmentjének fogalmait, összefüggéseit, az egészségügy hazai és külföldi gazdálkodási rendszerét ellátási formákhoz kapcsolódóan, a társadalombiztosítás elveit, gyakorlatát, az egészségügyi intézmények közgazdasági ellenőrzési, számviteli, elemzési rendszerét, finanszírozási mechanizmusát, gyakorlatban alkalmazásra kerülő informatikai módszereit, minőségirányítási rendszerét, a válságmenedzsment fontos szerepét.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakokon végzettek alkalmassá válnak az egészségügy menedzsmentjéhez tartozó feladatok elvégzésére, az egészségügyi intézmények, szervezetek gazdálkodási és menedzsment folyamatainak elemzésére, tervezésére, irányítására egyaránt hazai és nemzetközi területeken, az EU követelményrendszerének, egészségügyi fejlesztési politikájának kialakításában való közreműködésre, problémamegoldások szakmailag megalapozott lehetőségeinek alkalmazására.

ugrás az oldal tetejére

Egészségügyi minőségbiztosítási szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Egészségügyi minőségbiztosítási szakirányú továbbképzési szak?

A minőségügyi vezető a felső vezetés része, ennek megfelelő, kiemelt szintű feladatokkal és felelősséggel. Ehhez magasan kvalifikált, elsősorban diplomás (orvos vagy ápoló) szakemberre van szükség, egészségügyi és minőségirányítási tapasztalattal. Ugyanakkor a közintézmények mellett egyre több magánszolgáltató is megjelent a piacon, akik szintén nagy hangsúlyt fektetnek minőségirányítási rendszereik működtetésére, és így a vezető egyre komolyabb szerepet kap. Ráadásul a kisebb egészségközpontok esetében a minőségügyi vezetőnek nagyon sokrétű feladata van, amihez elengedhetetlen nem csupán önmagában a szabványok ismerete, de komplex (minőségügyi, vezetői, előadói stb.) tudás megszerzése. Sokszor ezt a pozíciót olyan vezető vállalja fel, akinek alapképzettsége nem ilyen irányú, és az adott egészségügyi vállalkozás más szegmenseit vezetik, de a cég mérete vagy szervezettsége megköveteli, hogy a minőségüggyel is foglalkozzon.

Az Egészségügyi minőségbiztosítási szak azokat várja, akik a közintézmények; a kisebb-nagyobb magán egészségközpontok; a gyógyturizmus; az idősek, illetve ápolásra szorulók ellátását szolgáló köz- és magánintézmények minőségügyi vezetéséhez szükséges komplex tudás iránt érdeklődnek. A képzés során olyan elméleti és gyakorlati tudásprogramot kínálunk hallgatóinknak, amely alapján egészségügyi minőségbiztosítási tanácsadónak/szakközgazdásznak lenni komoly szakmai tudást és képességet igénylő professziót jelent.

Mit tanulhat az Egészségügyi minőségbiztosítási szakirányú továbbképzési szakon?

A képzési program a speciális területekre fókuszál, ezért hallgatóink 2 félév alatt elvégezhető, azonnali gyakorlati tudást nyújtó programban vesznek részt. A képzés alatt megismerik

  • a minőségirányítás alapelveit, rendszerét, fogalmait; 
  • a Magyar Egészségügyi Ellátási Standardok felépítését, értelmezését; 
  • a minőségirányítási rendszer és más irányítási rendszerek kapcsolatát; 
  • az audit célját, folyamatát, audittal kapcsolatos fogalmakat; 
  • a tanúsító auditok menetét; 
  • a döntésekhez szükséges adatelemzések módszereit; 
  • az adatvédelmi előírásokat és azok gyakorlati megvalósulását; 
  • az egészségügyi intézmények eszközparkjával kapcsolatos minőségügyi előírásokat; 
  • a minőségirányítási rendszer kiépítéséhez szükséges szabvány-, valamint vezetői ismereteket; 
  • a munkavállalók minőségirányítási rendszerben elfoglalt helyét, és feladataikat.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A képzés nem csak a közintézmények már kinevezett minőségügyi vezetőinek, team tagjainak biztosít szakmai elmélyülést, hanem lehetőséget ad a magánszektor és a határterületek (szociális ágazat, gyógyturizmus) vállalkozásainak, hogy a piaci és egyéb igények miatt szükséges minőségirányítási rendszerrel kapcsolatos feladatokat olyan személy lássa el, aki speciálisan jártas ezen a területen.

Jelenleg csak tanfolyami oktatás (max. 5 nap) vagy hosszú, több éves, nem az egészségügyre specifikus minőségügyi képzés keretein belül lehet a minőségirányítási rendszerekről tanulni, ami nem minden esetben foglalja magába a minőségmenedzsment technikák széleskörű megismerését. A nálunk végzett szakemberek képesek lesznek minőségirányítási rendszer kiépítésére és működtetésére, különösen egészségügyi, illetve szociális ágazati intézményekben.

ugrás az oldal tetejére

Egészségügyi szóvivő és kommunikáció szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Egészségügyi szóvivő és kommunikáció szakirányú továbbképzési szak?

A hazai munkaerőpiac az elmúlt tíz évben, nagy mennyiségben igényelte a kommunikációval kapcsolatos szakismeretekkel rendelkező, különböző szintű vezető és vezető-utánpótlást biztosító, nemzetközi pályára alkalmas pályakezdőket. Az egészségügyi intézmények kommunikációs követelménye egyre erősödik, hiszen a marketing, a közönségkapcsolatok és a belső környezet befolyásolását a gazdasági folyamatok kommunikációs eszközökkel történő tervezését, szervezését, irányítását és a rendszerek és folyamatok általában értendő befolyásolását csak kommunikáció útján érhetjük el, s ezt ma már ez egészségügyi ágazat sem mellőzheti. Az e-business, az e-commerce fogalmai jelzik, hogy a hagyományos, közvetlen emberi kommunikáció mellett egyre hangsúlyosabb az internet alapú szolgáltatásfejlesztés, illetve ennek gazdasági interakciói. A munkaerő-piaci igények azt is jelzik, hogy egy egészségügyi, egészségturisztikai intézményeknél munkát vállaló szakember korszerű, az EU mércéknek is megfelelő szemlélettel akarjon és tudjon kis- és nagy szervezetet stb. menedzselni, érdeket egyeztetni, pályázatot írni, s mindezt lehetőleg idegen nyelven is magas szinten legyen képes végezni. A szakon végzettek iránti munkaerő-keresletet várhatóan tovább erősíti a kórházak, egészségturisztikai intézmények, gyógyszergyárak, közigazgatási intézmények egészség kommunikációs tevékenységéhez szükséges szakemberigény kielégítését.

Az Egészségügyi szóvivő és kommunikációs szak azokat várja, akik az egészségügyi intézmények megfelelő információáramlása; a beteg–orvos, beteg–beteg, orvos–orvos közötti személyes, illetve társadalmi, munkahelyi, intézményi, szakterületi és a sajtókapcsolati kommunikáció; illetve a kommunikációs feladatok a magas színvonalú ellátása iránt érdeklődnek.

Mit tanulhat az Egészségügyi szóvivő és kommunikációs szakirányú továbbképzési szakon?

A 2 féléves képzésen olyan specialistákat képezünk, akik képesek lesznek a hazai és nemzetközi egészségügyi és ágazati közigazgatási intézmények, szakmai érdekképviseletek, civil szervezetek külső kommunikációjának tervezésére, koordinálására és megvalósítására, konfliktusaik kezelésére, valamint különböző rendezvényeik megszervezésére és lebonyolítására. A program célja jól képzett, hatékonyan kommunikáló, az intézmény értékeit, érdekeit, szakmai munkát a különböző a társadalmi csoportok, (ön)kormányzati szervek és hatóságok felé megjeleníteni tudó, a célcsoport számára fontos információkat közvetlen és közvetett formában (a helyi és országos médiumok segítségével) eljuttatni képes szóvivők képzése.

A képzés az elméleti ismeretek mellett főként gyakorlati foglalkozásokra és tréningjellegű programokra épül, szakmai terepmunkával kiegészítve. Legfontosabb oktatott tárgyak: Társadalomtudományi alapismeretek: Kommunikáció elmélet és gyakorlat, Marketing kommunikáció, Kommunikációs jog és etika, Médiagazdaságtan és média ismeretek. Beszéd- és íráskészség fejlesztés: Retorika, beszédtechnika, Nyelvhelyesség, Beszéd-, sajtóközlemény, meghívó írása.

Szóvivői mesterség: Szóvivői mesterség, Prezentációs készségfejlesztés tréning sajtótájékoztató tartás, Kríziskommmunikáció és válságkezelés tréning, Médiumok kezelése tréning: Professzionális interjúviselkedés, nyilatkozat, híradós- és újság interjúk.
Külső kommunikáció vezetése: PR és sajtókapcsolatok, Tanácsadás, felkészítés, Protokoll és rendezvényszervezés, Közszolgálati tájékoztatás módszertana.

Szakmai terepmunka: A szakmai terepmunka kb. 20 órának megfelelő önálló terepmunkát: megfigyelést, adatgyűjtést, az adatok feldolgozását, valamint egy 8-10 oldalas mestermunka elkészítést jelenti.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakon végzett hallgató alkalmas az általa képviselt intézmény kommunikátoraként közreműködni a megfelelő kommunikációs információáramlásban; hatékonyan, professzionális módon képviselni és közvetíteni a beteg–orvos, beteg–beteg, orvos–orvos közötti személyes, illetve a társadalmi, a munkahelyi, az intézményi, a szakterületi és a sajtókapcsolati területeken. A megszerzett kommunikációs szakmai ismeretek birtokában a kommunikációs feladatokat magas színvonalon látja el a közigazgatási és orvos szakmai intézmények, a szakmai szervezetek és a civil szervezetekben, valamint részt vesz ezen intézmények kommunikációjának a tervezésében és megvalósításában.

ugrás az oldal tetejére

Executive MBA szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Executive MBA szakirányú továbbképzési szak?

A mai gazdasági környezetben sokan szeretnének vezetővé válni, de csak keveseknek sikerül. Képzésünket kifejezetten azoknak terveztük, akik részletes szakmai tudás mellett vezetői kompetenciákat is szeretnének szerezni, majd azokat üzleti környezetben kamatoztatni kívánják.

Az oktatás során kifejezetten törekszünk arra, hogy a résztvevők elit képzésben részesüljenek. Ennek érdekében kiscsoportos foglalkozásokat, egyéni konzultációkat tartunk, amelyek során aktív hallgatói részvétel mellett, a programba kapcsolódó személyek egyéni profilképükre szabva fejleszthetik saját képességeiket. Így válhatnak a szakma legjobbjaivá.

Az Executive MBA szak azokat várja, akik hazai és nemzetközi vállalkozások, illetve vállalatok vezetőiként szeretnének elhelyezkedni.

Mit tanulhat az Executive MBA szakirányú továbbképzési szakon?

A félévek szorosan kapcsolódnak egymáshoz, ok-okozati láncokat építenek fel, melyek végigvezetik a hallgatókat a legfontosabb kérdésektől a specializált problémafeltárásig. Minden oktatási félévben kevés tantárgyat oktatunk rendkívül magas óraszámban. A más képzéseken megszokott 15-20 órás etapok helyett 25-30 órás konzultációkon, előadásokon, gyakorlati és tréningjellegű foglalkozásokon zajlik az oktatás.

Az első félévben a humánerőforrás menedzsment, a szervezeti magatartás, a stratégiai- és változtatás menedzsment és kvantitatív elemzések alapozzák meg a későbbi komplex foglalkozásokat. A második félévben a területfejlesztés vállalati aspektusai, a transznacionális vállalatok irányítása és szervezése mellett stratégiai esettanulmányok elemzésével fejlesztjük a gazdasági szemléletmódot. Tréningkeretek között emeljük résztvevőink vezetői kompetenciáit magasabb szintre. A harmadik félévben az értékteremtő folyamatoktól jutunk el az értékteremtés támogató eszközökig, kiemelten figyelve a vezetői szerepvállalásra és irányítási és elemzési eszközökre. A negyedik, záró félévben az eddigi ismereteket foglaljuk komplex rendszerbe. Ezt segítik a kontrolling, vállalkozásfinanszírozási és tárgyalástechnikai ismeretek.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

Az Executive MBA szakközgazdász szakirányú továbbképzés az üzleti terület minden fontosabb részterületét felölelő, kifejezetten generalista program. Mivel a képzés alapvető célja a karrier-gyorsítás, azaz a hallgatók további előmenetelének segítése a vállalati vezetői pozíciókban, így természetesen ennek támogatása is fontos célként fogalmazható meg.

ugrás az oldal tetejére

Gazdasági logisztikus szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Gazdasági logisztikus szakirányú továbbképzési szak?

A Gazdasági logisztikus képzés célja egy, a gazdasági ismeretekre épülő, de mindazt logisztikai nézőpontból vizsgáló oktatás megvalósítása. Ennek érdekében a vállalati szakértőket nemcsak oktatásra, de már a képzési struktúra kialakításába is bevontuk, hogy a két félév adta minden lehetőséget kiaknázzunk a logisztikai területek megismerésére, a különböző területeken történő elhelyezkedés gyakorlatorientált megalapozására.

A Gazdasági logisztikus szak azokat várja, akik az elméleti ismeretek mellett gyakorlatorientált, a vállalati tapasztalatokra épülő logisztikai tudás megszerzését tűzték ki célul. A logisztika kulcsfontosságú a vállalati hatékonyság javításában, hiszen a gyorsaság, a minőség, a pontosság a vevői elvárások középpontjában szerepelnek. A logisztikai hatékonyság javítása nemcsak az alap logisztikai funkciók, de a háttérfolyamatok és -feladatok ismeretét is feltételezi.

Mit tanulhat a Gazdasági logisztikus szakirányú továbbképzési szakon?

A szakirányú továbbképzés további célja, hogy megismertesse a hallgatókat a logisztika és az ellátási lánc stratégiai és operatív tervezésének főbb elveivel és munkafolyamataival, valamint az ehhez kapcsolódó logisztikai szolgáltatások tartalmával és azok menedzselésével. A képzés során a hallgatók megismerik az egyes logisztikai szolgáltatások jellemzőit, a termelési logisztika legfontosabb elemeit, a beszerzés, készletezés, raktározás, szállítmányozás mellett az ellátási lánc menedzsmentjét és a hozzá kapcsolódó logisztikai informatikát. A hallgatók előképzettségüktől függően speciális betekintést nyernek a szakképzettség olyan területeibe, amelyek korábbi képzési rendszerükben nem szerepeltek. Műszaki végzettségűek gazdasági és pénzügyi ismereteket, a gazdasági végzettségűek logisztikai rendszerekben felmerülő döntési módszereket sajátíthatnak el.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A képzés ismeretanyagának birtokában a hallgatók képessé válnak komplex logisztikai szolgáltatási feladatok ellátására, menedzselésére, logisztikai informatikai problémák megoldására, logisztikai projektek irányítására, illetve a logisztikai szolgáltatások teljesítményének mérésére is.

ugrás az oldal tetejére

Gazdasági szakokleveles ápoló szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Gazdasági szakokleveles ápoló szakirányú továbbképzési szak?

Tulajdonformától független egészségügyi intézmények menedzsment feladataihoz, irányításához szükségessé vált egészségügyi közgazdasági korszerű ismeretek megszerzése. A szakirányt végzett hallgatók alkalmasak vezetői funkciók betöltésére, nem csak az ápolás területén. Szakképzettségük alapján elláthatnak önálló és vezetői munkaterületeket: egészségügyi, egészségbiztosítási intézményeknél, felügyeleti, ellenőrzést végző szervezeteknél, foglalkozás-egészségügyi feladatokat ellátó intézményeknél és magán egészségügyi ellátást folytató vállalkozásoknál.

A Gazdasági szakokleveles ápoló szak várja az ápolás és betegellátás alapképzési szakápoló szakirányon végzetteket, vagy diplomás ápoló végzettséggel rendelkezőket, akik az egészségügyben a munkájuk magas színvonalú ellátásához szükséges ismeretek fejlődésével és egészségügyi közgazdasági vonatkozású megalapozásával, kibővítésével lépést akarnak tartani.

A képzés elvégzését kifejezetten azoknak ajánljuk, akik önálló és vezetői funkciókat kívánnak ellátni az egészségügyi, egészségbiztosítási intézményeknél itthon és külföldön, az egészségügy felügyeleti, ellenőrzést végző szervezeteknél, a magán egészségügyi ellátást folytató vállalkozásoknál.

Mit tanulhat a Gazdasági szakokleveles ápoló szakirányú továbbképzési szakon?

A 4 féléves képzés során hallgatóink széles elméleti és gyakorlatorientált közgazdasági felkészítést kapnak. Kiemelt hangsúlyt fektetünk a résztvevők probléma-felismerési és probléma-megoldási készségeinek fejlesztésére. Az első két félévben főként közgazdasági alapozó tárgyak kerülnek oktatásra, majd a szakma specialitásának megfelelően menedzsment, ápolás-gazdálkodási, szakellátás-gazdálkodási, gyógyszer-gazdálkodási ismereteket sajátíthatnak el hallgatóink. A program során megismerik az egészségügy gazdálkodásának, menedzsmentjének fogalmait, összefüggéseit, az egészségügy hazai és külföldi gazdálkodási rendszerét ellátási formákhoz kapcsolódóan, az egészségügyi intézmények közgazdasági, számviteli, elemzési rendszerét, finanszírozási mechanizmusát, gyakorlatban alkalmazásra kerülő informatikai módszereit, minőségirányítási rendszerét, a válságmenedzsment fontos szerepét.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A négy félév során a hallgató elsajátítja azokat a menedzsment, pénzügyi, társadalombiztosítási, egészségügyi jogi, vezetés-szervezési, finanszírozási, számviteli, vállalkozási szakismereteket, amelyek az egészségügyi ellátás szak-specifikus tevékenységéhez (pl. finanszírozás, kontrolling, marketing, vezetés-szervezés, üzleti ellenőrzés) szükséges.

A szakirányt végzett hallgatók alkalmasak vezetői funkciók betöltésére is, nem csak az ápolás területén. Szakképzettségük alapján elláthatnak önálló és vezetői munkaterületeket: egészségügyi, egészségbiztosítási intézményeknél, felügyeleti, ellenőrzést végző szervezeteknél, foglalkozás egészségügyi feladatokat ellátó intézményeknél és magán egészségügyi ellátást folytató vállalkozásoknál.

ugrás az oldal tetejére

Gyógyszerész-közgazdász szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Gyógyszerész-közgazdász szakirányú továbbképzési szak?

Mára – tulajdonformától függetlenül – az egészségügyi intézmények gyógyszer ellátási feladataihoz, gyógyszertárak irányításához szükségessé vált egészségügyi közgazdasági korszerű ismeretek megszerzése. Ezekkel az ismeretekkel hosszú távú vezetési, irányítási, gazdálkodási feladatok ellátása válik lehetővé a megváltozott piacgazdálkodás körülményei között a gyógyszerellátás minőségi javításának érdekeit szem előtt tartva.

Képzésünket azoknak a gyógyszerész diplomával rendelkezőknek és végzős gyógyszerész hallgatóknak ajánljuk, akik munkájuk magas színvonalú ellátásához szükséges ismeretek fejlődésével és közgazdasági vonatkozású megalapozásával, kibővítésével, lépést akarnak tartani, akik önálló és vezetői funkciókat kívánnak ellátni az egészségügyi, egészségbiztosítási intézményeknél itthon és külföldön, az egészségügy felügyeleti, ellenőrzést végző szervezeteknél vagy magán egészségügyi ellátást folytató vállalkozásoknál.

Mit tanulhat a Gyógyszerész-közgazdász szakirányú továbbképzési szakon?

A 4 féléves képzés során hallgatóink széles elméleti és gyakorlatorientált közgazdasági felkészítést kapnak. Kiemelt hangsúlyt fektetünk a résztvevők probléma-felismerési és probléma-megoldási készségeinek fejlesztésére. Az első két félévben főként közgazdasági alapozó tárgyak kerülnek oktatásra, majd a szakma specialitásának megfelelően menedzsment, kórház-gazdálkodási, szakellátás-gazdálkodási, gyógyszer-gazdálkodási ismereteket sajátíthatnak el hallgatóink.

A képzésen részt vevők megismerik az egészségügy gazdálkodásának, menedzsmentjének fogalmait, összefüggéseit, az egészségügy hazai és külföldi gazdálkodási rendszerét ellátási formákhoz kapcsolódóan, a társadalombiztosítás elveit, gyakorlatát, az egészségügyi intézmények közgazdasági ellenőrzési, számviteli, elemzési rendszerét, finanszírozási mechanizmusát, gyakorlatban alkalmazásra kerülő informatikai módszereit, minőségirányítási rendszerét, a válságmenedzsment fontos szerepét. A farmaökonómia és egészségtechnológia tárgy kiemelt szerepet kap a képzés során.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakokon végzettek alkalmassá válnak az egészségügy (intézményi és gyógyszertári gyógyszergazdálkodás) menedzsmentjéhez tartozó feladatok elvégzésére, az egészségügyi intézmények, szervezetek gazdálkodási és menedzsment folyamatainak elemzésére, tervezésére, irányítására egyaránt hazai és nemzetközi területeken, az EU követelményrendszerének, egészségügyi fejlesztési politikájának kialakításában való közreműködésre, problémamegoldások szakmailag megalapozott lehetőségeinek alkalmazására.

ugrás az oldal tetejére

Hivatalos statisztika szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Hivatalos statisztika szakirányú továbbképzési szak?

Karunk a Központi Statisztikai Hivatallal kötött együttműködési megállapodás keretei között több éve sikeresen működteti a Hivatalos statisztika szakot, mely Karunk és a Hivatal oktatási és tudományos kapacitásait használja a korszerű, nemzetközileg elvárt szakmai ismeretek átadásához. A képzés speciális tárgyainak oktatását a Hivatal szakemberei végzik.

A Hivatalos statisztika szakirányú továbbképzési szak célja olyan korszerű szakmai, elméleti és gyakorlati felkészültséggel rendelkező hivatalos statisztikaszakértők képzése, akik a szakirányú továbbképzésben kapott tudásuk és képességeik birtokában ismerik a Statisztikai Hivatal, a kormányzati és önkormányzati hivatalok és intézmények rendszerét és működésének módját, az európai unió intézményrendszerét, együttműködési lehetőségeket, a speciális adatközlési szolgáltatások megszervezésének rendszereit, módszereit, az adatszolgáltatás elméleti és gyakorlati hátterét, képesek az elvárásoknak, előírásoknak megfelelő adattáblák, kiadványok és szakmai anyagok készítésére, valamint részt tudnak venni az adatfelvételhez kapcsolódó tevékenységek szervezésében és vezetésében a legfontosabb szakterületen.

A Hivatalos statisztika szak azokat várja, akik érdeklődnek:

  • a Statisztikai Hivatal; 
  • a kormányzati és önkormányzati hivatalok és intézmények rendszere és működésének módja; 
  • az Európai Unió intézményrendszere, együttműködési lehetőségei; 
  • a speciális adatközlési szolgáltatások megszervezésének rendszere, módszere, az adatszolgáltatás elméleti és gyakorlati háttere iránt.

Mit tanulhat a Hivatalos statisztika szakirányú továbbképzési szakon?

A 2 féléves képzés során a hallgatók ismereteket szereznek a kutatásmódszertan, kérdőíves felmérések megtervezése, kérdőív összeállítása, mintavételi módok, súlyozás, az adatgyűjtési technikák és az adatfeldolgozás, statisztikai adatelemzés, adatok megjelenítése, táblázatszerkesztés és ábrakészítés, térképi megjelenítés témakörökben, valamint az EU és a magyar statisztika igazgatásrendszer, statisztikai nomenklaturák és klasszifikációk, a minőségbiztosítás és adatvédelem területén.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A képzés elvégzése után hallgatóink alkalmassá válnak statisztikai hivatalokban, az önkormányzatoknál, kormányzati hivatalokban és intézményekben, valamint EU adatszolgáltató intézményekben folyó munkavégzésre; az EU hivatalos statisztikai szolgáltatás folyamataiban való részvételre és együttműködésre; adatfelvételek megtervezésére, lebonyolítására, az adatok szakszerű elemzésére, az elvárásoknak, előírásoknak megfelelő adattáblák, kiadványok és szakmai anyagok készítésére.

ugrás az oldal tetejére

Humánmenedzsment szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Humánmenedzsment szakirányú továbbképzési szak?

A Humánmenedzsment szak komplex ismeretanyagot ad olyan szakemberek számára, akik stratégiai partnerként támogatni tudják a vezetői döntéseket. Komplex látásmód kialakításával az egyes rendszerek kialakítását és fejlesztését egyaránt képesek elvégezni ágazattól és szervezeti mérettől függetlenül, valamennyi szervezettípusban.

A Humánmenedzsment szakközgazdász szak célja olyan humán szakemberek kibocsátása, akik magas szakmai színvonalon képesek a szervezetek emberi erőforrás tevékenységének tervezésére, működtetésére, értékelésére és ellenőrzésére a továbbképzésen elsajátított elméleti és módszertani ismeretanyag segítségével.

A Humánmenedzsment szak azokat várja, akik:

  • érdeklődnek mind az üzleti, mind a köz(oktatási)szféra humán tevékenységének értékelése iránt;
  • részt kívánnak venni a felső vezetés döntés-előkészítési folyamatában.

Mit tanulhat a Humánmenedzsment szakirányú továbbképzési szakon?

A képzés 4 féléve alatt a hallgatók társadalomtudományi, menedzsment és a jogtudomány kapcsolódó területeit sajátítják el.

A társadalomtudományi és jogi ismeretek biztosítják a szakma alkalmazásának keretfeltételeit és a módszertanok alkalmazásának hatékonyságát növelik. A menedzsment ismeretek témakörében olyan tananyagot sajátítanak el, amely a humánmenedzsment módszertanok alapvető eszköztárát tartalmazza. Megismerik a folyamatok vezetésére, működtetésére és változtatására vonatkozó alapokat.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A gyakorlatorientált képzés elvégzésével a végzettek alkalmasak mind az üzleti, mind a köz(oktatási) szféra humán tevékenységének értékelésére is. A magas szintű pszichológiai ismeretanyag és tárgyalástechnikai tréning hozzásegíti őket, hogy az elsajátított szakmai ismereteket megfelelő módon kommunikálják, és fontos részt vállaljanak a felső vezetés döntés-előkészítési folyamatában.

A szakon végzett hallgató alkalmas:

  • a szervezetek emberierőforrás-rendszerének megtervezésére, működtetésére, és a többi funkcionális területekkel való kölcsönhatások felismerésére;
  • a humánerőforrás-rendszerek auditálására;
  • az emberierőforrás-funkció racionalizálására;
  • a szervezet eredményességéhez való funkcionális hozzájárulás maximalizálására;
  • szakmailag megalapozott döntések meghozatalára;
  • a különböző típusú üzleti vállalkozások humán szemléletű átvilágítására;
  • a humántőke szervezetbeni hatékonyságának mérésére;
  • a HR-területek informatikával támogatott rendszereinek használatára;
  • az oktatási intézmények működtetésére, gazdálkodási feladatainak ellátására.
ugrás az oldal tetejére

Jogász-közgazdász szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Jogász-közgazdász szakirányú továbbképzési szak?

A turbulensen változó világ speciális kihívások elé állítja a jogász szakmát, hiszen mára már nem csak az önálló praxissal rendelkezőknek fontos, hogy menedzseri, gazdasági képességekkel és kompetenciákkal rendelkezzenek. A képzési program oktatási struktúrája négy, egymástól jól elkülöníthető félévre épül, melyek ismeretanyaga a klasszikus gazdasági teóriáktól a legmodernebb elméletekig terjed. Az elméleti oktatást minden esetben követi a gyakorlat elsajátítása, hiszen a képzés központi gondolata az azonnal használható, naprakész gyakorlati ismeretek átadása. Nem célunk, hogy hallgatóink lexikális tudását a végtelenségig bővítsük, sokkal inkább a kompetenciafejlesztés és a gazdasági szemlélet, gondolkodás kifejlesztése a képzés végső és legfontosabb kimenete.

A Jogász-közgazdász szak azokat az egyetemi végzettséggel rendelkező jogászokat várja, akik a munkájukban közvetlenül is hasznosítható tudással alkotó közgazdasági és menedzsment munkát kívánnak végezni, irányítani és szervezni.

Mit tanulhat a Jogász-közgazdász szakirányú továbbképzési szakon?

Az 1. félév ismeretkörei: a hallgatók a szemeszterben közgazdasági, statisztikai, vállalatgazdaságtani alapozó ismereteket szereznek. Az eddigi tapasztalatok alapján a hallgatók felismerik a különféle gazdasági folyamatok miértjeit és képessé válnak önálló elemző munkára.

A 2. félév ismeretkörei: a hallgatók a szemeszterben vezetési és szervezési, stratégiaalkotási, emberierőforrás-menedzselési, változtatás-, tudás- és marketingmenedzsment témakörébe tartozó ismereteket szereznek, miközben vezetői kompetenciafejlesztésre is sor kerül. A szemeszterben nagy hangsúlyt fektetünk a tréningjellegű képzési formára. Korábbi hallgatóink szerint „a legszórakoztatóbb félév, hatalmas gyakorlati tudásanyaggal”.

A 3. félév ismeretkörei: a hallgatók a szemeszterben üzleti és gazdasági számítások és elemzések módszereivel ismerkednek meg, vállalati esettanulmányokat dolgoznak ki, ismereteket szereznek a számvitel, adózás és pénzügyek témaköréből. Eddigi hallgatóink szerint „nehéz félév, de a gyakorlati életben alkalmazva komoly összegeket lehet vele megspórolni, mivel hatékonyabbá tehető vele a vállalat/vállalkozás élete, illetve könnyen megtalálhatóak a javítási pontok a szervezet életében”.

A 4. félévben már kifejezetten a készségszintű ismeretek fejlesztése áll a középpontban, mely során hallgatóinkat felkészítjük a vezető beosztásban való munkavégzésre.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A jogász diplomával rendelkezők számára a képzés összességében olyan módszertani és széles körű szakmai ismeretek megszerzését biztosítja, amely képessé teszi őket a közgazdasági problémák önálló felismerésére, elemzésére és megoldására. Végzett hallgatóink jogi munkájuk során képesek lesznek a közgazdasági, üzleti és a menedzsment ismeretek alkalmazására, a képzés során megszerzett képességeik kibontakoztatására.

ugrás az oldal tetejére

Mérnök-közgazdász szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért a Mérnök-közgazdász szakirányú továbbképzési szak?

A Mérnök-közgazdász szakra azokat a jelentkezőket várjuk, akik modern, gyakorlatias üzleti ismeretekkel kívánják megerősíteni tudásukat, saját vállalkozásuk vagy meglévő munkahelyük versenyképessé tétele érdekében. A szakra a műszaki, informatikai, nemzetvédelmi és katonai, agrártudomány, természettudományok képzési területekről felsőfokú végzettséggel rendelkezők nyerhetnek felvételt.

Mit tanulhat a Mérnök-közgazdász szakirányú továbbképzési szakon?

Az 1. félév ismeretkörei: a hallgatók a szemeszterben közgazdasági, statisztikai, vállalatgazdaságtani alapozó ismereteket szereznek. Az eddigi tapasztalatok alapján a hallgatók felismerik a különféle gazdasági folyamatok miértjeit és képessé válnak önálló elemző munkára.

A 2. félév ismeretkörei: a hallgatók a szemeszterben vezetési és szervezési, stratégiaalkotási, emberierőforrás-menedzselési, változtatás-, tudás- és marketingmenedzsment témakörébe tartozó ismereteket szereznek, miközben vezetői kompetenciafejlesztésre is sor kerül. A szemeszterben nagy hangsúlyt fektetünk a tréningjellegű képzési formára. Korábbi hallgatóink szerint „a legszórakoztatóbb félév, hatalmas gyakorlati tudásanyaggal”.

A 3. félév ismeretkörei: a hallgatók a szemeszterben üzleti és gazdasági számítások és elemzések módszereivel ismerkednek meg, vállalati esettanulmányokat dolgoznak ki, ismereteket szereznek a számvitel, adózás és pénzügyek témaköréből. Eddigi hallgatóink szerint „nehéz félév, de a gyakorlati életben alkalmazva komoly összegeket lehet vele megspórolni, mivel hatékonyabbá tehető vele a vállalat/vállalkozás élete, illetve könnyen megtalálhatóak a javítási pontok a szervezet életében”.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

Sikeresen végzett hallgatóink az oklevél megszerzése után magasabb beosztásba kerültek vagy saját vállalkozást indítottak.

ugrás az oldal tetejére

Orvos-közgazdász szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Orvos-közgazdász szakirányú továbbképzési szak?

Az orvostársadalom számára a tulajdonformától független egészségügyi intézmények, egészségügyi részterületek irányításához szükségessé vált a korszerű egészségügyi-közgazdasági ismeretek megszerzése. Ezekkel az ismeretekkel hosszú távú vezetési, irányítási, gazdálkodási feladatok ellátása válik lehetővé a megváltozott piacgazdálkodás körülményei között az egészségügyi ellátás minőségi javításának érdekeit szem előtt tartva.

Képzésünket azoknak az orvos diplomával rendelkezőknek és végzős orvostan hallgatóknak ajánljuk, akik munkájuk magas színvonalú ellátásához szükséges ismeretek fejlődésével és közgazdasági vonatkozású megalapozásával, kibővítésével, lépést akarnak tartani, akik önálló és vezetői funkciókat kívánnak ellátni az egészségügyi, egészségbiztosítási intézményeknél itthon és külföldön, az egészségügy felügyeleti, ellenőrzést végző szervezeteknél, a foglalkozás-egészségügyi feladatokat ellátó intézményeknél, a magán egészségügyi ellátást folytató vállalkozásoknál.

Mit tanulhat az Orvos-közgazdász szakirányú továbbképzési szakon?

A 4 féléves képzés során hallgatóink széles elméleti és gyakorlatorientált közgazdasági felkészítést kapnak. Kiemelt hangsúlyt fektetünk a résztvevők probléma-felismerési és probléma-megoldási készségeinek fejlesztésére. Az első két félévben főként közgazdasági alapozó tárgyak kerülnek oktatásra, majd a szakma specialitásának megfelelően menedzsment, kórház-gazdálkodási, szakellátás-gazdálkodási, gyógyszer-gazdálkodási ismereteket sajátíthatnak el hallgatóink.

A képzésen részt vevők megismerik az egészségügy gazdálkodásának, menedzsmentjének fogalmait, összefüggéseit, az egészségügy hazai és külföldi gazdálkodási rendszerét ellátási formákhoz kapcsolódóan, a társadalombiztosítás elveit, gyakorlatát, az egészségügyi intézmények közgazdasági ellenőrzési, számviteli, elemzési rendszerét, finanszírozási mechanizmusát, gyakorlatban alkalmazásra kerülő informatikai módszereit, minőségirányítási rendszerét, a válságmenedzsment fontos szerepét.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakokon végzettek alkalmassá válnak az egészségügy menedzsmentjéhez tartozó feladatok elvégzésére, az egészségügyi intézmények, szervezetek gazdálkodási és menedzsment folyamatainak elemzésére, tervezésére, irányítására egyaránt hazai és nemzetközi területeken, az EU követelményrendszerének, egészségügyi fejlesztési politikájának kialakításában való közreműködésre, problémamegoldások szakmailag megalapozott lehetőségeinek alkalmazására.

ugrás az oldal tetejére

Üzleti tanácsadó szakirányú továbbképzési szak

ugrás az oldal tetejére

Miért az Üzleti tanácsadó szakirányú továbbképzési szak?

Az üzleti tanácsadás napjaink egyik kulcsfontosságú ágazata az üzleti szférában. A tercier szektor egyik elemeként az üzleti tanácsadási szolgáltatások a gazdaságban képződött jövedelmek nagy részét képviselik. Mivel a szervezetek az integrált tudással és képességgel rendelkező munkatársakat igénylik, ezért olyan képzést kívánunk nyújtani, amely konvertálható, hasznosítható tudást ad a jelentkezőknek.

A szak célja olyan szakemberek képzése, akik képesek egy szervezet helyzetét felmérni, problémás területeit feltárni, és azokra megfelelő megoldási alternatívákkal szolgálni. Komplex tudásuk révén a megszerzett ismereteket különféle szervezeti formákra, piaci helyzetekre és üzleti szituációkra képesek konvertálni, s ezáltal nem csak problémákat oldanak meg, hanem értékteremtő folyamatokat generálnak.

Az Üzleti tanácsadó szak azokat várja, akiket érdekelnek a vállalati és vállalkozói szféra komplex jelenségei; tárgyalások, megbeszélések, egyeztetések szervezése és lebonyolítása; projektek tervezése; a szervezeteken belüli kommunikáció hatékonyabbá tétele.

Mit tanulhat az Üzleti tanácsadó szakirányú továbbképzési szakon?

A képzés kifejezetten gyakorlatorientált képzés, amely rövid, 2 féléves időtáv mellett azonnal használható üzleti tudást ad. A képzés során hallgatóink megismerik az üzleti tanácsadás gazdasági szakmai és pszichológiai hátterét; a marketingmenedzsment folyamatát, módszereit és eszközrendszerét; az emberi erőforrás menedzsmentjének gyakorlatát; a szervezeteken belüli kommunikációs folyamatok hatásmechanizmusait; tárgyalások, megbeszélések, egyeztetések megszervezésének, lebonyolításának és utánkövetésének technikáit; valamint a szervezetekben zajló projektek indítását, lebonyolítását, lezárását és a folyamat ellenőrzését. Mindezt aktuális gyakorlati feladatokat felölelő, kiscsoportos, az egyéni kompetenciákat szem előtt tartó oktatási módszerekkel, tréningjellegű foglalkozások keretében tesszük lehetővé hallgatóinknak. A képzés két jól elkülöníthető ismeretkört ölel fel:

  • Szakmai-módszertani ismeretkör: a hallgatók megismerkednek a különféle vállalati stratégiák kialakításának módszereivel, elsajátítanak pénzügyi, adózási, marketing-, változtatás- és tudásmenedzsment ismereteket, illetve gyakorlatban végeznek üzleti számításokat.
  • Tanácsadói ismeretkör: a hallgatók üzleti tanácsadási, szociálpszichológiai, kommunikációs, szervezetfejlesztési, projekt- és emberierőforrás-menedzselési ismereteket szereznek.

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakon végzett hallgató alkalmas:

  • a vállalati és vállalkozói szféra komplex jelenségeinek stratégiai és menedzsment szemléletű megközelítésére, értékelésére;
  • tárgyalások, megbeszélések, egyeztetések szervezésére és lebonyolítására;
  • a szervezetekben zajló döntéshozó, előkészítő, végrehajtó feladatokhoz szükséges menedzsment szemléletű probléma- és megoldáselemzésre;
  • problématérképek készítésre;
  • megoldási alternatívák kialakítására;
  • projektek tervezésére, lebonyolítására és a follow-up megtervezésére, végrehajtására;
  • a szervezeteken belüli kommunikáció hatékonyabbá tételére.
ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel