Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|6|hu_HU|Karunk
Tartalmi elemek

Lectori salutem

ugrás az oldal tetejére

Kedves Hallgatók, jövendő diákságunk!

 

Szeles_Zsuzsanna.jpg
Prof. Dr. Széles Zsuzsanna
egyetemi tanár, dékán

Sok szeretettel üdvözlök valamennyi kedves érdeklődőt. A közgazdász képzés több évtizedes múlttal rendelkezik a Soproni Egyetemen, ahol a jövőt építjük. A világ változik és nekünk ezekhez a változásokhoz kell alkalmazkodnunk. Fő célunk, hogy a hallgatóink számára piacképes tudást tudjunk adni, amellyel a munkaerőpiaci igényekhez rugalmasan tudnak alkalmazkodni a jövőben. Ehhez elengedhetetlen a szakmai tudástőke, az idegennyelv megfelelő szintű ismerete és a digitális környezetben való eligazodás. Képzéseink több szinten folynak, így lehetőség van az alapképzést (BA, BSc) követően mesterképzésen (MA, MSc) folytatni a tanulmányokat, illetve a tudomány iránt érdeklődők a doktori iskolánkban szerezhetnek tudományos (PhD) fokozatot.

Egy közgazdász már a képzés kiválasztásakor mérlegeli a lehetőségeket és befektetésként tekint a költségtérítésre. Kollégáimmal azon dolgozunk, hogy a soproni közgázon szerzett diploma megnyissa valamennyi itt végzett hallgatónk számára a munkaerőpiac „kapuit” és az itt szerzett tudással értéket tudjanak teremteni. Értéket a saját szakmai karrierjük, a munkahelyük és a vállalkozásuk számára.

A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar oktatási-tudományos rendszerében magas szakmai színvonalat igyekszünk fenntartani a hallgatóközpontúság szem előtt tartásával. Országosan is minősítést szerzett szakkollégiumunkban, elhivatott oktatók támogatásával, önszerveződésben bontakozhat ki a tehetségük, részt vehetnek hallgatói versenyeken itthon és külföldön egyaránt. A Közgazdász Klubunk, illetve a Turizmus Klub egy-egy szakterület legkiválóbb művelőit is „házhoz hozza”. Tudományos diákkörünk hallgatói és oktatói az elmúlt években számos országos díjat, elismerést nyertek el. Mindezt egyedi környezet, a hallgatóközpontú oktatás teszi lehetővé, ahol az emberi kapcsolatok is értéket közvetítenek. A kiváló szakmai felkészültség mellett az idegennyelv-tudás a siker másik záloga, ezért ingyenes nyelvtanulási lehetőséget kínálunk hallgatóinknak négy szabadon választott féléven keresztül. Vállalati és intézményi kapcsolataink révén gyakorlatias, rugalmas képzést, valamint gyakorlati lehetőséget nyújtunk.

Széles körű nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezünk, amelyeket folyamatosan bővítünk az igényeknek megfelelően. Tanulmányi mobilitás keretében több mint 30 európai egyetemen lehet ösztöndíjas félévet, féléveket eltölteni az ERASMUS+ és a CEEPUS programok segítségével. A német FOM Alkalmazott Tudományok Egyetemmel és a finn Seinäjoki Alkalmazott Tudományok Egyetemmel megkötött együttműködési megállapodás révén nemzetközileg is elfogadott közös diplomát hoztunk létre. Egy-egy külföldön sikeresen teljesített félév során megszerzett krediteket beszámítjuk az itthoni tanulmányokba, de a tanuláson kívül hallgatóink természetesen megismerhetik az európai nyelveket, kultúrákat és az egész jövőjüket meghatározó élményeket szerezhet, ismeretségeket köthetnek. Hallgatóbarát órarendünket úgy állítottuk össze, hogy a lehető legtöbb összefüggő szabadidejük legyen, amit tanulással, pihenéssel, vagy akár diákmunkával tudnak eltölteni, ahol gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert.

A családok számára jelentős anyagi áldozatot jelent a felsőfokú tanulmányok finanszírozása, erre tekintettel az alapképzésekben (BA) három különböző ösztöndíjlehetőséget kínálunk annak érdekében, hogy a hátrányos helyzetű, illetve a kiváló eredményeket elérő diákjaink számára biztosítani tudjuk az ingyenes felsőoktatást. (Bachelor ösztöndíj – már az első félévtől! Menedzser ösztöndíj – közvetlen vállalati támogatással. Kiválósági ösztöndíj – a legjobbaknak.)

Az egyetem kreatív emberek tudásközössége, ennek szellemében egymás értékeit, tudását tisztelő és megbecsülő partneri kapcsolatot ajánlunk fel a hallgatóinknak. Építsük együtt a jövőt!

 

Jó szerencsét!

 

Prof. Dr. Széles Zsuzsanna
dékán

 

ugrás az oldal tetejére

Elérhetőségeink

ugrás az oldal tetejére
Cím:
Soproni Egyetem
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar
Sopron
Erzsébet u. 9.
9400
Tel/Fax: +36 99/518-257
Address:
University of Sopron
Alexandre Lamfalussy
Faculty of Economics
H-9400 Sopron
Erzsébet st. 9.
Hungary
Tel/Fax: +36 99 518-257
Adresse:
Universität Sopron
Alexandre Lamfalussy
Fakultät für Wirtschaftswissenschaften
H-9400 Sopron
Erzsébet str. 9.
Ungarn
Tel/Fax: +36 99 518-257

Képzési helyszíneink

Sopron

Sopron_cimer_k.jpgSopronban a Kar képzési–kutatási tevékenységét az Erzsébet utcában, az egykori pénzügyi palota rekonstrukciójával kialakított campus területén végzi. Az elmúlt években „PPP” konstrukcióban megvalósult udvarbeépítés során két előadóteremmel (auditorium) egy aulával és egy mélygarázzsal egészült ki a campus. Belső tereinek kialakítása, természetes megvilágítása, kapcsolódása a 80 éves épülettömbhöz oly hasznossá és gazdaságossá teszi, mely páratlan a hasonló funkcionalitású építmények körében. A két belső udvar világító-udvarként funkcionál, mely így természetes megvilágítást ad az aulának és az előadótermeknek is. A campus 5011 m2 nettó alapterületen a Kar teljes oktatási-kutatási, adminisztrációs helyigényét biztosítja. Összességében két 250 fő, három 150 fő, négy 80 fő és tizennégy 30 fő befogadására alkalmas tanteremmel rendelkezünk. 
Minden tanterem whiteboarddal és vetítővászonnal felszerelt. Az intézetek biztosítják szükség esetén az írásvetítőt, projektort és notebookot, ami európai színvonalú előadások megtartását teszi lehetővé.
A campus teljes területén nagy sávszélességű wireless hálózat áll a hallgatók rendelkezésére. Hallgatóinknak kötelező órarendi elfoglaltságukon kívül is van lehetőségük számítógépek használatára, a tantermekben elhelyezett számítógépes hálózati csatlakozók lehetővé teszik laptopok, illetve projektorok órák közbeni közvetlen kapcsolatát szervereken keresztül a legkülönfélébb adatbankokhoz.
Az egyetem gazdag központi könyvtárral rendelkezik. Emellett fejlődőek a kari és az intézeti könyvtárak is, az előbbiek önálló olvasóteremmel is rendelkeznek. Utóbbiakban megtalálható az alapműveken kívül az elmúlt öt esztendőben megjelent hazai szakirodalom széles palettája és a mértékadó nemzetközi szakirodalom főbb munkái angol és német nyelven is.

Sopron.jpg

 

Budapesti Képzési Központ

Budapest_cimer_k.jpgBudapesti Képzési Központunk 2022. augusztus 1-től a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem alkotás úti épületének második emeletén működik tovább (cím: 1123 Budapest, Alkotás u. 42-48.). Ügyintézés a második emelet B206-os irodában pénteki és szombati napokon lesz Honfi Blanka oktatásszervező kolléganőnél.

Az épület a XII. kerület központi részén – a BAH-csomópont és a Széll Kálmán tér között – a MOM Park bevásárlóközpont mellett található.

Új képzési helyünk tömegközlekedéssel – busszal, villamossal, metróval és vonattal egyaránt – kitűnően megközelíthető. Például a Kelenföldi pályaudvarról a 139-es busszal átszállás nélkül, a Déli pályaudvarról a 17-es, 61-es villamossal az Alkotás úton lehetünk. Autóval érkező oktatóinknak van lehetőség beállni az épület mögötti parkolóba, ami az Alkotás útról közelíthető meg (az épület BAH-csomópont felőli oldalán, a sorompónál lehet behajtani). Ehhez szükséges lesz előzetesen megadni a rendszámot, amit az aktuális héten leadunk a recepciónak.

Az épületben beléptető rendszer van, az emeletekre csak azon keresztül lehet feljutni lifttel vagy lépcsőn. A belépőkártyákkal kapcsolatban külön e-mailt küldünk ki. A rendszer „okos”, azaz érzékeli, ha a kártya tulajdonosa bejött az épületbe. Így kerüljük azt a megoldást, hogy egy kártyával többen is kijövünk a kapun, mert akkor úgy érzékeli a rendszer, hogy nem jöttünk ki az épületből (a következő alkalommal így nem fog beengedni). Tehát mindenki használja a kártyáját be- és kilépésnél is! Munkaidőben a recepciós hölgyek tudnak segíteni a be- és kijutással kapcsolatban a földszinten. Munkaidő után a recepció mögött a 0-24 órás portaszolgálat veszi át a feladatukat.

A mínusz 1-es szinten étterem és büfé is rendelkezésre áll. Ebédelni hétköznapokon 11.00–14.00 óra között lehet, a büfé hétköznapokon van nyitva 8.00–16.00 óra között. A büfénél folyamatosan elérhetőek a kávé-ital-snack automaták is. A közelség miatt (pl. ebédszünetben vagy szombati napokon) akár a MOM Parkban lévő élelmiszerboltok, kávézók, gyorséttermek is igénybe vehetők.

Budapest.jpg
ugrás az oldal tetejére

Karunk szervezeti felépítése

ugrás az oldal tetejére

organigram.jpg

ugrás az oldal tetejére

A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar története

ugrás az oldal tetejére

1992 áprilisában alakult meg a Közgazdasági és Vezetésfejlesztési Intézetdr. Csath Magdolna irányításával – karokhoz nem tartozó, központi szervezeti egységként. A professzor asszony 1993 februárjában javaslatot terjesztett elő az Egyetemi Tanács részére, egy „Vezetési és Vállalkozási Kar” létrehozására, melyet a jelenlévők szinte egyhangúan támogattak.
Az új intézet – a fenti kar megalapozására – saját posztgraduális képzéseket indított, melyek közül elsőként a Vállalkozó Gazdasági Szakmérnökit, figyelembe véve az egyetemen évszázados múltra visszatekintő mérnökképzéseket. Az intézet létszáma fokozatosan bővült olyan minősített oktató gárdával, akikre támaszkodva tovább lehetett gondolni az újabb képzések indítását.
1994-ben az intézet és az egyetem Továbbképzési Osztálya szervezésében nagy sikerrel valósult meg az első nemzetközi közgazdasági tanfolyam, a State University of New York közreműködésével, Válságmenedzselés címmel. Az ősz folyamán megvált az egyetemtől dr. Csath Magdolna, akinek a helyét dr. Gidai Erzsébet vette át, nem titkoltan olyan szándékkal, hogy akkreditáltassa és beindítsa Sopronban a közgazdászképzést, hiszen a Nyugat-dunántúli régióban nem volt egyetemi szintű versenytársa. A Gazdálkodási Szak indítási kérelme 1995. február 1-én került benyújtásra, melyet 1995 szeptemberében a Magyar Akkreditációs Bizottság 3 fő szakiránnyal (vállalatgazdaságtan, marketing és prognosztika, valamint költségvetési szervek gazdálkodása) maximálisra értékelt. Az első egyetemi szintű közgazdászképzés még ugyanezen év szeptemberében beindításra került a Miskolci Egyetem kihelyezett levelező képzéseként.

1996. július 8-án kelt, 50.113/1996 számú miniszteri levél – az Országos Akkreditációs Bizottság, valamint a Felsőoktatási és Tudományos Tanács, egyetértő állásfoglalásának birtokában – 1996. szeptember 1-jei hatállyal engedélyezte Sopronban az egyetemen az egyetemi szintű gazdálkodási szak indítását. Így szeptembertől a levelező tagozat folytatása mellett már elindulhatott az első nappalos évfolyam is. A levelező képzés keretében is indult egy újabb stratégiai terület, az egyetemi szintre hozó képzés, azaz a főiskolai végzettséggel rendelkezők 4 szemeszter alatt egyetemi diplomához juthattak. Ez a képzés a későbbi években igen jelentős hallgatói létszámot generált, nem csak Sopronban, hanem Budapesten és Szombathelyen is.
1996 decemberében akkreditációs Látogató Bizottság járt az egyetemen, és minden tekintetben pozitívan nyilatkozott a Közgazdasági és Vezetésfejlesztési Intézetben folyó munkáról, az intézet folyamatos fejlesztéséről, valamint a képzésekről:
„Az egyetem egyik meghatározó szervezeti egysége… Az intézet személyi állománya és tanszéki tagozódása most formálódik. A kezdet jónak tekinthető, számos neves hazai és külföldi szakembert állítottak munkába főállású oktatóként, illetve félállású óraadóként. Az intézetben tevékenykedő oktatók kutatási tevékenysége sokrétű és igen gazdag.”
Az Egyetemi Tanács 1997 júniusában a Közgazdasági Intézetet korlátozott kari jogkörrel ruházta fel, melynek keretében 5 intézeti tanszéket hozott létre. A létszám rohamos bővülésével jelentős előrehaladás történt az elhelyezésben, melyben az egyetem vezetésén túl nagy segítséget jelentett a város önkormányzata.

Az első nappalos évfolyam már a beiratkozás során megtapasztalta a Soproni Egyetemen megélhető selmeci hagyományokat, melyek az 1735-ös gyökerekig mutatnak vissza, és olyan egyedi értéket képviselnek, melyre általában minden fiatal vágyik. A hagyományos soproni karok e területen is befogadták az új szak hallgatóit, akik a következő évben már saját egyenruhával és szimbólumrendszerrel rendelkeztek.
A jelentős hallgatói létszám-növekedéshez hozzájárultak az intézet felügyelete alatt indított újabb posztgraduális, valamint a tanfolyami képzések is, melyeket Sopronon kívül Budapesten és Szombathelyen is meghirdetésre kerültek.

A Felsőoktatási Tudományos Tanács 1999. október 13-i ülésén – rektor úr előterjesztésére, az intézményi és kari tanácsok jóváhagyásával –, támogatásra javasolta a leendő Nyugat-magyarországi Egyetemre a Közgazdaságtudományi Kar létesítését, mely elfogadást nyert, és az új egyetem 7 Karának egyikévé vált 2000. január 1-ével, prof. dr. Gidai Erzsébet irányításával.
A kar 12 tanszékkel kezdte meg működését, melyeken túl létrejöttek a hallgatói szervezetek is. A képzések egy része kikerült az egyetem területéről, különféle bérleményekbe, hiszen az egyetemi kampusz már szűknek bizonyult.
A kar együttműködési megállapodást kötött kihelyezett képzési helyszíneire, Budapesten a „Nebuló-2000” Kft-vel, és Szombathelyen az Apáczai Csere János Alapítvánnyal. Folytatódott a szervezetfejlesztés. Az Egyetemi Tanács 2001. január 24-i ülésén elfogadta, hogy a kar 7 intézetből és 20 intézeti tanszékből álljon. Az intézeti korszerűsítés mellett elfogadásra került a Regionális Gazdaságkutató Intézet – melyet prof. Dr. Gidai Erzsébet dékán asszony irányított –, és az Európai Tanulmányok Központja felállítása is, Fáyné dr. Péter Emese docens asszony vezetésével.
2001-től megkezdte működését a Doktori Iskola „Gazdasági folyamatok elmélete és gyakorlata” címmel, az egyetem által nyújtható legmagasabb képzési szintként. Tovább bővült a szakirányú továbbképzések (posztgraduális képzések) kínálata, és már 6 területen lehetett másoddiplomát szerezni. Mindezeken túl, ugyancsak 2001-től engedélyezte a miniszter akkreditált felsőfokú képzések indítását is. A nappali egyetemi képzésben bevezetésre kerültek az idegen nyelven hallgatandó tárgyak, melyekből a hallgató 1-1-et köteles volt teljesíteni.
A kar 2001-ben két kitüntetést is alapított, a Széchenyi István Emlékérmet, valamint a Pro Patria Kiváló Hallgató Emlékérmet.

A város is magáénak érezte a képzési profilbővítést, és rendelkezésre bocsájtotta a volt Gépipari Technikum épületét, majd fokozatosan az Erzsébet utcai, volt Pénzügyi Palota épületét is. Ez utóbbinak udvarbeépítésével – PPP szerkezet keretében – lett végleges épülete a Közgazdaságtudományi Karnak.

2002-ben előkészítésre került a kreditrendszerre való átállás, mely a következő 2002/2003-as tanévben sikeresen bevezetésre került, a Neptun-rendszerrel egyetemben.
A 2003/2004-es tanévben tovább bővült a szakirányú továbbképzések palettája – 15 képzési terület –, melyekre igény elsősorban a budapesti képzési helyen mutatkozott.
A 2004/2005-ös tanévben megkezdődött a bolognai rendszerre való áttérés előkészítése, mely képzéseket az Akkreditációs Bizottság a következő tanévben elfogadott, majd felmenő rendszerben bevezetésre is kerültek. Ennek következtében megszűnt az 5 éves egyetemi képzés, és helyébe lépett az alapképzés + mesterképzés. Sajnos jelentős veszteséget okozott ez az egyetemi képzésekkel szemben, hiszen a hallgatók a bachelor diploma megszerzését követően általában megszüntetik nappali képzésben folytatott tanulmányaikat, és jobb esetben visszatérnek a levelező mesterképzésbe. Ekkor a kar hallgatói összlétszáma már bőven meghaladta a 3200 főt. Ugyancsak megszűnt ez által az egyetemi szintre hozó képzés is (2007-től), mely szintén jelentős hallgatói létszám-veszteséget jelentett.
2006-ban – életkor betöltés miatt – vezetőváltás történt a kar élén. Prof. Dr. Gidai Erzsébettől prof. dr. Székely Csaba vette át a stafétát.
Ez évben megkezdődött az udvar beépítése, és a következő tanévnyitóra (2007/2008) be is fejeződött. Ennek keretében egy mélygarázs, egy egyetemi többfunkciós aula és két auditórium maximum (200-220 fő) került átadásra, illetve birtokba vételre. Ezen aula az egyetemi rendezvények fő helyszíne, amelybe beleértendők az ünnepségek, konferenciák, vetélkedők, egyetemi nyílt napok, kiállítások, bálok stb.
Megvalósult egy jelentős informatikai fejlesztés is, mely a nagyszámú munkaállomásokon túl, az üvegszál-optikás hálózat segítségével kapcsolatot jelentett az ország egyik leggyorsabb rendszeréhez.
Tovább bővültek a már addig is jelentős hazai és nemzetközi kapcsolatok, és a kutatási együttműködések. Ehhez kapcsolódott az egyre jelentősebb hallgató- és oktatócsere az Erasmus program keretében.
2007 szeptemberétől bevezetésre került a gazdálkodás és menedzsment alapszakon a német nyelvű képzés, melyben a saját tanári gárdán túlmenően osztrák és német nemzetiségű tanárok is közreműködnek. Ez évben kezdődött meg a teljes e-learning rendszer feltöltése is.

A Savaria Egyetemi Központ 2008-as csatlakozásával a karra hárult a feladat az ottani közgazdasági képzés minőségbiztosítása és akkreditációs feltételeinek megteremtése, mely sikeresen lezárult. Karunk nélkül akkor Szombathelyen megszűnt volna a közgazdászképzés.
2008-ban a kar Doktori Iskolája felvette a Széchenyi István nevet, és az aktuális akkreditációs feltételeknek megfelelően tartalmilag is átalakult. Az addigi közgazdaság-tudományi képzési terület helyett a gazdálkodás- és szervezéstudományokat jelölte meg fő profilként.
2006-tól kezdődően fokozatos profiltisztításon esett át a kar, melynek keretében figyelembe vételre került a régió gazdasági szerkezete, a határ menti elhelyezkedésből adódó sajátságok, valamint a várható szakember igény alakulása.

2012-től A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány közreműködésével sajátos ösztöndíj rendszer jött létre, melynek eredményeként félévente kb. 20 fő kaphat teljes költségtérítési támogatást.
2013-ban ismét vezetőváltás történt a kar életében, s a kar alapítása óta, tizenhárom éve, oktatási helyettesként dolgozó dr. Fábián Attila vette magára a dékáni stallumot.
A karon folyó német alapszak mellett megjelent az angol nyelvű képzés is, a nemzetközi gazdálkodás alapszakon.
Nagy sikerrel, ismétlődően tértek vissza a kar tudományos rendezvényei: a Pénzügyi napok, a novemberi Tudomány Napi Konferenciák, a Területfejlesztési Szabadegyetem, a Gidai Erzsébet Szakkollégium rendezvényei, az Egyetemfoglaló, a Pályázati Projekt Csoport és a Vállalati Kapcsolati Csoport rendezvényei stb.
2014 májusában megalakult 12 külföldi partner egyetemmel az Amber Road szövetség, mely további lehetőségeket biztosít a tudományos együttműködések és szakembercsere területén.
A további informatikai fejlesztések eredményeképpen kiépült az épületben a nagy sebességű WLAN hálózat, a tantermekbe rögzített beépítésű projektorok kerültek.

2016. október 13-án karunk felvette a világhírű professzor, Lámfalussy Sándor nevét, Lámfalussy Sándor Emlékérmet alapított és elindította a Lámfalussy karfejlesztési programot.

Rendkívül sokrétű a kar pályázati tevékenysége és eredményessége, ami – alapítványunkon keresztül – a szűkös időkben is lehetőséget biztosít rendezvényeink támogatására és megtartására. Ebben élen jár a MNB, mely 2017-től már jelentős összegű ösztöndíjat is biztosít hallgatóink számára.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere, prof. dr. Kásler Miklós úr 2018. június 8-i hatállyal helyettes államtitkárrá nevezte ki prof. dr. Fábián Attila egyetemi tanár urat. Dékán úr kinevezése egyben az eddig ellátott magasabb vezetői feladatairól való lemondá-sát is jelentette. Prof. dr. Náhlik András rektor úr a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudo-mányi Kar dékáni feladatainak ellátásával Dr. Bartók István egyetemi docens urat bízta meg 2018. július 1-jei hatállyal. A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar a tavaszi sze-meszterben pályázatot hirdetett a dékáni magasabb vezetői tisztség ellátására. A Kari Ta-nács és a Szenátus javaslatát figyelembe véve prof. dr. Náhlik András rektor úr dr. Czeglédy Tamás egyetemi docens urat nevezte ki a kar dékánjának 2019. július 1-jai hatállyal.

A Soproni Egyetem 2020. augusztus 1-jétől alapítványi fenntartású, modellváltó egyetem lett, így karunk előtt is számos új kihívás áll. A minőségi tudás megszerzéséért folytatott versenyben csak azok a nemzetek lehetnek sikeresek, amelyeknek az egyetemei képesek választ adni az átalakuló világrend kihívásaira.

A modellváltást követően a Soproni Egyetem pályázatot hirdetett dékáni magasabb vezetői tisztség ellátására. Prof. dr. Fábián Attila rektor úr dr. Széles Zsuzsanna egyetemi docens asszonyt nevezte ki a kar dékánjának 2021. július 1-jei hatállyal. Karunk új struktúrájában három intézet és egy kutatóközpont jelenti az oktatási-kutatási szervezeti egységeket.

A jövőben három kiemelt terület jelenti a fejlesztési irányt: turizmus-képzések, pénzügyi és számviteli képzések és a kar nemzetköziesítése.

A fentiek alapján kijelenthető, hogy a kar fontos szerepet tölt be a régió felsőoktatási vertikumában, mely az oktatáson túlmenően hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerével meghatározó kutatási és innovációs potenciált is jelent.

Dr. Wilfing János
egyetemi főtanácsos

ugrás az oldal tetejére

Publikációink

ugrás az oldal tetejére

On-line kiadványaink

Folyóiratok

E-conom (folyóirat)

Gazdaság és Társadalom (folyóirat)

Könyvek

Egyéb kiadványok

Repozitórium

A Publicatio Repozitorium a Soproni Egyetemen folyó tudományos és művészeti tevékenység eredményeképpen született művek (tanulmányok, cikkek, monográfiák, alkotások stb.), valamint egyetemi kiadványok (folyóiratok, tanulmány- és konferenciakötetek) teljes szövegű adatbázisa.  A Publicatio Repozitóriumba az MTMT-ben már rögzített műveket PDF-formátumban tölthetik fel. Ugyanannál a műnél nem csupán a megjelent verziót, hanem annak pre-print és/vagy post-print változatát is, amelyek nyilvánossága dokumentumonként állítható be, akár eltérően.

ugrás az oldal tetejére

A Kari Tanács hatásköre

ugrás az oldal tetejére

(1) A Kari Tanács alapvető feladat- és hatáskörét a Szervezeti és Működési szabályzat, részletes feladat- és hatáskörét a Kar ügyrendje állapítja meg.

(2) A Kari Tanács hatáskörében meghatározza:

a) a Kar oktatási és kutatási munkáját, gazdálkodását alapvetően érintő feladatokat, programokat;

b) megalkotja az Egyetemi SZMSZ alapján a kari ügyrendet és az esetleges szabályzatkiegészítéseket;

c) a karhoz tartozó képzések mintatanterveit;

d) a felsőoktatási szakképzés, az alap- és mesterképzés, szakirányú továbbképzés, felnőttképzés, a doktori képzés és a habilitációs eljárások kari feladatait;

e) az Egyetemi gazdálkodás elvein alapuló, a Gazdálkodási Szabályzat szerinti kari gazdálkodás végrehajtását és beszámolási rendjét.

(3) A Kari Tanács hatáskörében dönt:

a) a kari szervezeti egységek hatáskörét meghaladó minden olyan szervezeti kérdésben, amely nem tartozik felettes szervek hatáskörébe;

b) a Kar működését és fejlesztését, oktatási, kutatási és művészeti munkáját, gazdálkodását érintő tervek és programok elkészítéséről és ezeknek a Szenátus részére történő felterjesztéséről;

c) a Kar és a szervezeti egységek munkájáról készített beszámolók elfogadásáról;

d) a külföldi egyetemeken szerzett oklevelek honosításáról a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló 2001. évi C. törvényben meghatározott esetekben;

e) a Kari Tanács állandó és munkabizottságai tagjainak és elnökének személyéről;

f) a záróvizsga-bizottságok, felvételi és alkalmassági vizsgabizottságok elnökének személyéről;

g) a Kar nemzetközi kapcsolatairól;

h) a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra javasolt hallgatók kari sorrendjéről;

i) továbbá minden olyan ügyben, amelyet a Szenátus, Egyetemi vagy kari szabályzat a testület döntési jogkörébe utal.

(4) A Kari Tanács hatáskörében – a Kutatási és Külügyi rektorhelyettes egyetértésével, a szellemi tulajdon kezelésére vonatkozó szabályzattal összhangban ‒ jóváhagyja:

a) a tudományos programokat és a kutatási eredmények értékelését;

b) a kari jegyzet- és kéziratkiadást.

(5) A Kari Tanács hatáskörében jogosult javaslatot tenni:

a) képzés, szak, szakirány, specializáció alapítására, indítására, a kari képzés korszerűsítésére, új oktatási területekre;

b) állami, egyetemi és más nem egyetemi kitüntetésekre történő felterjesztésekre;

c) a Szenátus hatáskörébe tartozó, a kart érintő más kérdésekben való határozathozatalra.

(6) A Kari Tanács hatáskörében jogosult véleményt nyilvánítani:

a) a kart érintő és a felettes szervek döntési jogkörébe tartozó ügyekben;

b) minden, a Kar feladatait és tevékenységét érintő esetben, a kari bizottság elnöke és tagjai kinevezésével és felmentésével kapcsolatban;

c) a rektor, a dékán, a Szenátus, a Hallgatói Önkormányzat felkérésére.

(7) A Kari Tanács hatáskörében beszámoltatja a dékánt, az intézetigazgatókat, az egyéb kari szervezeti egységek vezetőit és más kari vezetőket. A Kari Tanács egyebekben beszámolót kérhet a karon működő minden egységtől és szervezettől.

(8) A Kari Tanács hatáskörében megsemmisíthet:

a) minden olyan átruházott hatáskörben, vagy a karon, illetve kari felügyelet alatt működő tanács, testület, szerv és közösség által hozott döntést, határozatot, intézkedést, amely jogszabályt, egyetemi vagy kari szabályzatot, szenátusi vagy kari tanácsi határozatot sért.

b) A Kari Tanács ‒ a dékán jogszabályt, illetve egyetemi szabályzatot sértő döntésének megsemmisítése érdekében ‒ vezető oktató korelnöke útján előterjesztéssel fordulhat a rektorhoz.

ugrás az oldal tetejére

A Kari Tanács működése

ugrás az oldal tetejére

(1) A Kari Tanács hatásköreit az ülésen gyakorolja.

(2) Az elnök a kari tanács ülését tanévenként legalább hat alkalommal köteles összehívni az SZMSZ-ben foglaltak szerint.

(3) A dékán a Kari Tanács ülésére, az egyes napirendi pontok tárgyalásához, alkalmanként tanácskozási joggal a téma előadójának javaslatára, vagy saját kezdeményezésre szakértő személyt hívhat.

(4) Rendkívüli tanácsülést kell összehívni amennyiben a tagok egyharmada azt írásban kéri. Az írásos kezdeményezést a téma, illetve napirend megjelölésével a dékánhoz kell benyújtani. A kezdeményezés alapján az ülést haladéktalanul, de legkésőbb 15 napon belül (de 3 napon túl) össze kell hívni. Rendkívüli ülést – a fenti szabályok betartásával – kezdeményezhet még a Kari oktatási szervezeti egységek értekezlete és a Kari HÖK.

(5) A Kari Tanács üléseit főszabály szerint személyes jelenlét mellett tartja.

(6) Amennyiben olyan körülmények merülnek fel, amelyek a személyes jelenlétet akadályozzák, akkor a Kari Tanács elnöke elektronikus ülés tartását rendelheti el. Az az ülés minősül szabályszerűen megtartott elektronikus ülésnek, amely során a résztvevők személyazonossága kétséget kizáróan megállapítható. A dékán akadályoztatása esetén a Kari Tanács elnöki feladatait, a jogokat és kötelezettségeket az oktatási dékánhelyettes, az ő akadályoztatása esetén a nemzetközi dékánhelyettes veszi át.

(7) A helyettesítő jogai és kötelezettségei azonosak a Tanács elnökével.

(8) A Kari Tanács határozatképes, ha a tanácstagok legalább 60%-a (8 fő) jelen van. Határozatképleneség esetén az elnök 8 naptári napon belül, változatlan napirenddel köteles írásban ismét összehívni a Tanácsot.

(9) A Kari Tanács tagjai a dékánhoz, valamint a Kar tisztségviselőihez kérdést intézhetnek. A megkérdezett köteles a tanács ülésén, vagy ha a kérdés jellege indokolja, a tanács döntése alapján legkésőbb 15 napon belül írásban válaszolni. A választ a következő ülésen ismertetni kell.

(10) A Soproni Egyetemért Alapítvány képviselőjét a Kari Tanács ülésére tanácskozási joggal meg kell hívni.

(11) A dékán Kari Tanács ülésére az egyes napirendi pontok tárgyalásához alkalmanként tanácskozási joggal, a téma előadójának javaslatára, illetve saját kezdeményezésére bárkit meghívhat.

(12) A Kari Tanács munkájában részt vesznek állandó és alkalmankénti meghívottak is. A Munkavállalói érdekképviseleti szerv képviselőjét a Kari Tanács üléseire mindig meg kell hívni. A napirendi pontokat tartalmazó meghívót a rektornak és a gazdasági főigazgatónak is meg kell küldeni.

(13) A Kari Tanács hatáskörében beszámoltatja:
– a dékánt, az intézetigazgatókat, az egyéb kari szervezeti egységek vezetőit,
– a Karon működő bármelyik bizottságot.

ugrás az oldal tetejére

A Kari Tanács szavazati jogú tagjai

ugrás az oldal tetejére

A Kari Tanács jelenlegi mandátuma 2022. január 1-től 2025. december 31-ig tart.

Kivonat a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar Ügyrendjéből:

A Kari Tanácsnak választás alapján tagjai (13 fő)

(1) A Kari Tanács szavazati jogú tagjainak száma 13 fő.

(2) A Kari Tanácsnak tisztsége alapján tagja (3 fő)

a) a dékán, aki egyben a Tanács elnöke;
b) az oktatási dékánhelyettes;
c) a nemzetközi dékánhelyettes.

(3) A Kari Tanácsnak választás alapján tagjai (10 fő)

a) 6 fő az oktatók köréből, ezen belül a vezetői megbízatással nem rendelkező oktatók képviseletét biztosítani kell;
b) 1 fő az egyéb munkakörben foglalkoztatottak köréből;
c) 2 fő hallgató a Hallgatói Önkormányzat delegálása alapján;
d) 1 fő doktorandusz hallgató a Doktorandusz Önkormányzat delegálása alapján.

Tagok:

  • Prof. Dr. Széles Zsuzsanna egyetemi tanár, dékán;
  • Dr. Keresztes Gábor egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes;
  • Pappné Dr. Vancsó Judit egyetemi docens, nemzetközi dékánhelyettes;
  • Bazsóné dr. Bertalan Laura egyetemi docens;
  • Dr. Hoschek Mónika egyetemi docens;
  • Dr. Németh Nikoletta egyetemi docens;
  • Dr. Pirger Tamás adjunktus;
  • Dr. Szóka Károly egyetemi docens;
  • Dr. Tóth Balázs István egyetemi docens;
  • Molnár Gyöngyi gazdasági koordinátor;
  • 2 fő hallgató;
  • 1 fő doktorandusz hallgató.
ugrás az oldal tetejére

A Kari Tanács állandó bizottságai

ugrás az oldal tetejére

Minőségbiztosítási Bizottság

Elnök: 

  • Dr. Hoschek Mónika egyetemi docens (KNKI)

Tagok:

  • Dr. Kópházi Andrea egyetemi docens (ÜTI)
  • Bazsóné dr. Bertalan Laura adjunktus (ÖGI)
  • Dr. Dióssi Katalin adjunktus (KNKI)
  • a HÖK képviselője

Tanulmányi Bizottság

Elnök:

  • Dr. Keresztes Gábor oktatási egyetemi docens, dékánhelyettes

Tagok:

  • Dr. Paár Dávid egyetemi docens
  • a HÖK képviselője
  • a HÖK képviselője

Kreditátviteli Bizottság

Elnök:

  • Dr. Keresztes Gábor oktatási egyetemi docens, dékánhelyettes

Tagok:

  • a mesterszakok szakfelelősei
  • Farkas Dalma tanulmányi előadó

Tudományos Diákköri (Tanács) Bizottság

Elnök:

  • Dr. Koloszár László egyetemi docens

Tagok:

  • Dr. Mészáros Katalin egyetemi docens
  • a HÖK képviselője

Juttatási és Térítési Bizottság – legalább 6 tag

Elnök:

  • Dr. Keresztes Gábor oktatási egyetemi docens, dékánhelyettes

Tagok:

  • Tamasi Hajnalka tanulmányi előadó
  • HÖK gazdasági alelnök
  • a HÖK képviselője
  • a HÖK képviselője
  • a HÖK képviselője
ugrás az oldal tetejére

Kitüntetések

ugrás az oldal tetejére

 

A Kari Tanács által alapított kitüntetések

Lámfalussy Sándor Emlékérem

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2020

Prof. Dr. Fábián Attila

2018

Prof. Dr. Botos Katalin
Traxler Attiláné

2017 Dávid Ilona
Prof. Dr. Závoti József
2016

Sopron Megyei Jogú Város képviseletében: Dr. Fodor Tamás polgármester
Kapuvár Város képviseletében: Borsodi Tamás főjegyző
Erdőmérnöki Kar képviseletében: Prof. Dr. Bidló András egyetemi tanár, dékánhelyettes
Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar képviseletében: Dr. Alpár Tibor egyetemi docens, dékán
Prof. Dr. Faragó Sándor egyetemi tanár, rektor
Lamfalussy, Anne-Marie
Lamfalussy, Isabelle
Lamfalussy, Christophe
Lamfalussy, Laurence
Lamfalussy, Jérome
Prof. Dr. Winkler András egyetemi tanár
Catholic University of Louvain Faculty of Economics and Business
Professors of the Faculty of Economics and Business at the Catholic University of Louven

Széchenyi István emlékérem

Széchenyi Emlékérme Széchenyi Emlékérme

A kitüntetést kaphatják: a közgazdaságtudományban hazai vagy nemzetközi elismerést kiváltó tudományos eredményeket elért bel- és külföldi egyetemi oktatók, kutatók és gyakorlati szakemberek, kiemelkedő tudományos és oktatási tevékenységük, illetve a Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Kar oktatási tevékenységének jelentős fejlesztése alapján.
Az éremplakett kör alakú vert ezüst, átmérője 60 mm, vastagsága 5 mm. Az éremplakett kétoldalas, Soltra E. Tamás éremművész alkotása. Az első oldala Széchenyi Istvánt ábrázolja „Széchenyi István” felirattal, a másik oldala Pallasz Athénét ábrázolja, felirata: „Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Kar, Vivat, crescat, floreat Academia, Sopron 2000”.

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2022 Árendásné Fekete Márta
2019 Dr. Bartók István
2017 Dr. Koloszár László
Dr. Zágoršekov, Marta
2014 Gősi Károlyné
Dr. Kosztkáné Málnás Valéria
Dr. Rohonyi Pál
Czeglédy István
2013 Dr. Juhász Lajos
Dr. Székely Csaba
2011 Dr. Závoti József
2010 Dr. Albert Levente
Dr. Andrássy Adél
Dr. Herczeg János
Dr. Neményi Miklós
Dr. Takáts Péter
2005 Dr. Cseresznyés László
Dr. Faragó Sándor
Fekete József
Herczeg László
Dr. Kerényi József
Szövényi Zsolt
Walter Dezső
Dr. Wilfing János
2003 Dr. Nagy Pongrác
2002 Dr. Boros Imre
Dr. Menyhay Imre
2001 Dr. Gidai Erzsébet
Dr. Besenyei István
Dr. Gimesi Szabolcs
Halmay Nóra
Dr. Koloszár József
Dr. Lang Miklós
Dr. Németh Károly
Simon Péterné dr.
Dr. Stark Antal
Dr. Winkler András

Kiváló Hallgató Emlékérem

A kitüntetést kaphatják: a hazai vagy nemzetközi szinten kiváló tudományos vagy közéleti eredményeket elért hallgatók.
Az éremplakett kör alakú, bronzból készült, átmérője 98 mm, vastagsága a kör szélén 5 mm, a kör közepén 10 mm. A kétoldalas éremplakett, Soltra E. Tamás éremművész alkotása, az első oldala süllyesztetten az országalmát ábrázolja a négy őselemmel, „Pro Patria” felirattal, a második oldal felirata „Közgazdaságtudományi Kar Sopron 2000. Kiváló Hallgató Emlékérem.”

Az átadás éve Kitüntetésben részesült végzős hallgatók
2023 Prégler Krisztina
2018 Kőrös Barbara
2017 Balaskó Evelin
Neuhold Dóra Ágnes
Varga Gitta
2016 Varga Gitta
2015 Horváth Ágnes
2014 Garai Betti
Vajay Julianna
2013 Radics Alíz
Takáts Klaudia Anikó
Tóth Judit
2012

Endrődy Anikó
Tukovics Szabina
Szabó Szilvia

2011 Tarró Adrienn
Udvari Blanka Krisztina
2010 Csitkovics Judit
Dolgos Eszter
Tukovics Szabina
2009 Monek Judit
Sávay Balázs
2008 Varga Csilla
2007 Gömböcz Andrea
Varga Judit Ildikó
2006 Bartakovics Gábor
Horváth Péter
2005 Horváth Katalin
Tóth Kinga
2004 Csinyi Diána
Nagy Viktor
2003 Németh Andrea
Polgárné Hoschek Mónika
2002 Huszár Lilla
2001 Koloszár László
Szabó Tímea
Szóka Károly

 

A Kari Tanács által jóváhagyott kitüntetések

A Nyugat-magyarországi Egyetem díszpolgára kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2013 Dr. Németh István
2004 Walter Dezső

Doctor Honoris Causa

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2022 Prof. Dr. Székely Csaba
2011 Dr. Peter Horvath
2005 Dr. Mátyás Antal
2004 Dr. Kovács Árpád
2003 Dr. Lámfalussy Sándor
2002 Dr. Dézsy József

A Nyugat-magyarországi Egyetemért Emlékérem/Soproni Egyetemért Emlékérem

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2018 Dr. Wilfing János
2016 Dr. Fecske Mihály
2014 Dr. Vukovich Gabriella
2013 Ritva Leppanen
2006 Simon Péterné dr.
2005 Dr. Gidai Erzsébet
Dr. Stark Antal
2004 Dr. Besenyei Lajos
2002 Dr. Gimesi Szabolcs

A Nyugat-magyarországi Egyetemért Sajtódíj

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2014 Gibicsár Imre

Professor Emeritus/Emerita cím

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2017 Prof. Dr. Székely Csaba
2016 Prof. Dr. Kulcsár László
2012 Dr. Balázs Judit
Dr. Herczeg János
2006 Dr. Rétvári László
2004 Dr. Menyhay Imre

Egyetemi magántanár kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2022 Dr. Vágyi Ferenc Róbert
2016 Prof. Dr. Blahó András
2015 Dr. Bakacsi Gyula
Prof. Dr. Seyr, Bernhard
2014 Dr. Vértesy László
2013 Dr. Schade, Georg Friedrich
2011 Dr. Bártfai Zoltán
2008 Dr. Nádasdi Ferenc
2007 Dr. B. Nagy Sándor
Dr. Dézsy József
2005 Dr. Schmidt Péter
2004 Dr. Báger Gusztáv

Címzetes egyetemi tanár kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2020

Dr. Salvatore Giacomuzzi
Dr. Klaus Garber
Dr. Domokos László

2019 Dr. Kállay Balázs
Dr. Siegfried Albel 
2018 Dr. Stefan Erich Albert Recknagel
2017 Dr. Budaházy Emil
2016 Dr. Hegedűs Mihály
Dr. Pausits Attila
Dr. Várnai Sándor Jakab
2015 Dr. Borbély József
Dr. Thomas Benesch
2014 Dr. Jäger, Clemens
Dr. Lang, Horst
Dr. h.c. prof. Ing. Lipková, Ludmila
Dr. Németh Mária
2013 Dr. Hőgye Mihály
Dr. Szabó Lajos
2012 Dr. Horváth Róbert
Dr. Joób Márk
Dr. Tóth Ferenc
Dr. Várszegi Asztrik
2011 Dr. Béres József
Dr. Farkas György
Dr. Seyr, Bernhard
2010 Dr. Kovács Dezső
Dr. Obádovics Csilla
Dr. Tárnok Ilona
2009 Dr. Németh Gábor
Szabóné dr. Pataky Eszter
2008 Dr. Franz Schausberger
Dr. Varmola, Tapio
Dr. Zoltán Zoltán
2007 Dr. Bittner Péter
2005 Dr. Baranyai Tibor
Dr. Pócza Mihály
2004 Dr. Csányi Sándor
Dr. Dézsy József
Dr. Fecske Mihály
Nagyné dr. Nagy Katalin
Dr. Schmidt Péter
Dr. Szórád József

Címzetes egyetemi docens kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2021

Domján Anetta
Dr. Kovács Erika
Dr. Limbach Viktória
Dr. Nagy Szilárd 

2020

Molnár Balázs
Maráczi Gábor
Dr. Tengölics Tamás

2019 Török Attila
2018 Boda János
Király Attiláné
Kovács Tamás
2017 Babonits Tamásné
Dr. Fülöp Rudolf
Michael Reinig
2015 Győrfy Pál
Kövesdi Szilárd
Márk Tímea
2014 Dr. Kenyeres Sándor
Skála János
2013 Georg Folian
Dr. Golub Iván
2012 Bartók János
G. Németh György
2011 Dr. Bihari István
Havas András
Magyari Ákos
Novákné dr. Pékli Márta
2010 König, Bettina
Dr. Krisch Róbert
Perkovátz Tamás
Vissi András
2009 Garancsy László
Herczeg Lászlóné
Kassarnig, Sabine
Dr. Komornoki László
Kovács Árpád
Dr. Parragh László
Zatykó Péter
2007 Dr. Ködmön István
Moll János
Nagy Zsolt
Rumpf, Martin
Radil, Thomas
2006 Zónáné Czunyi Anikó
2005 Dr. Bognár Ilona
Dr. Cserepes Tibor
Dr. Kőrösi Mária
Dr. Németh István
Dr. Veres Pál
2004 Dr. Deák Ferenc
Horváth Andrea
Dr. Józan Tibor
Dr. Szitás József

Az egyetem kiváló oktatója kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Dr. Szóka Károly
2012 Dr. Borbély József
2011 Dr. Kiss Éva
Tóthné dr. Szabó Erzsébet
2010 Dr. Hőgye Mihály
2009 Dr. Fábián Attila
Dr. Karner Cecília
2008 Dr. Juhász Lajos
2007 Dr. Horváth Róbert
Dr. Kópházi Andrea
Dr. Szalay László
2006 Dr. Závoti József
2005 Dr. Égető Emese
Dr. Gidai Erzsébet
2004 Dr. Rétvári László
Simon Péterné dr.

Az Év Kiváló Oktatója kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Dr. Németh Nikoletta

Az egyetem kiváló kutatója kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Dr. habil. Tóth Balázs István

Az Év Kutatója kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Dr. habil. Jankó Ferenc

Az Év Fiatal Kutatója kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Dr. habil. Paár Dávid

Az egyetem kiváló dolgozója kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Molnár Gyöngyi
2012 Horváthné Gergácz Erzsébet
2011 Rosta Dóra
2010 Petri Diána
2009 Horváth Imréné
2006 Molnár Gyöngyi
2005 Árendásné Fekete Márta
2004 Dr. Katona Györgyné
Traxler Attiláné
2003 Fáyné dr. Péter Emese
Dr. Lentner Csaba
2002 Dr. Balázs Judit
Dr. Herczeg János (nem vette át)
2001 Dr. Fábián Attila
Dr. Wilfing János
2000 Pakainé dr. Kováts Judit

Rektori dicséret kitüntetés (munkavállalók)

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Müll Anita
Petróné Tóth Ildikó
2011 Dr. Gulyás Gyula
Dr. Fóriánné Horváth Margit
Dr. Koloszár László
2011 (OTDK) Dr. Blahó András
Dr. Fábián Attila
Dr. Szűts István
Paár Dávid
2010 Dr. Erdélyiné Garamvölgyi Éva
Dr. Pataki László
Dr. Vágyi Ferenc
2009 Dr. Jankó Ferenc
Korén Andrea
Dr. Vértesy László
2008 Bertalan Laura
Kincses Zsolt
Dr. Szóka Károly
Zsuppán Sándor
2007 Dr. Andrássy Adél
Dr. Gyöngyössy Zoltán
Szabóné dr. Pataky Eszter
Dr. Tóth Imre
2006 Kovács László
Müll Anita
Takács Eszter
Vereskuti Bálint
2005 Dénes Hargita
Molnár Gyöngyi
Rosta Dóra
2004 Árendás György
Horváthné Gergácz Erzsébet
Hudák Diána
Juhász Zita
2003 Gosztola Jánosné
Horváth Imréné
Dr. Ligeti Zsombor
Traxler Attiláné
2002 Fonda Ferenc
Horváth Ferencné
Karner Tamásné
Kocsisné Kópházi Andrea
Stadler Károlyné
2001 Árendásné Fekete Márta
Juhász Lajos
Dr. Katona Györgyné
2000 Égető Erika

Dékáni dicséret kitüntetés (munkavállalók)

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2011 Dr. Blahó András
Dr. Fábián Attila
Paár Dávid
Dr. Szűts István
2009 Árendás György
Dr. Czeglédy Tamás
Hipságh Gyöngyi
Kovács Tamás
Resperger Richárd
2008 Koloszár László
Tóth Zsolt
2007 Dr. Bessenyei István
Horváth Krisztina
Horváth Nikoletta
2006 Kámán Noémi
Maráczi Rea
Szakály Tamás
2005 Csejtei Ágoston
Égető Erika
Dr. Fecske Mihály
Garancsy László
Horváth Csanád
Dr. Juhász Lajos
Dr. Katona Györgyné
Kincses Zsolt
Koloszár László
Madár Antal
Müll Anita
Németh Nikoletta I.
Németh Nikoletta II.
Polgárné Hoschek Mónika
Takács János
Tarjányiné Dabóczi Tünde
Trombitásné Láng Gabriella
2004 Bosnyákovits Józsefné
Égető Erika
Kiss Péterné
Margl Melinda
Molnár Gyöngyi
Müll Anita
2003 Mészáros Katalin
Szabóné dr. Pataky Eszter
Takács János
Tóthné Szabó Erzsébet
Dr. Vértesy László
Dr. Zoltán Zoltán
Zombor Béláné
2002 Dr. Avar László
Juhász Zita
Németh Józsefné
Pócza Sándorné
Rosta Dóra
Trombitásné Láng Gabriella
Dr. Varga Emilné
2001 Borosné Török Judit
Bugledits Antalné
Horváthné Gergácz Erzsébet
Karner Tamásné
Kocsisné Kópházi Andrea
Kőhalmi Lászlóné
Petri Diána
Salamon Hargita
2000 Dr. Erdélyiné Garamvölgyi Éva
Kovács Judit

Egyetemi főtanácsos/tanácsos kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2009 Árendásné Fekete Márta
2004 Dr. Herczeg János
Horváth Imréné
Dr. Wilfing János

Soproni Egyetem Arany Évgyűrű kitüntető oklevél

Az átadás éve Kitüntetésben részesültek
2023 Árendásné Fekete Márta
2022 Traxler Attiláné
2021 Dr. Wilfing János

Alma Mater kitüntetés

Az átadás éve Kitüntetésben részesült hallgatók
2023 Mesics Dominika
2022 Nemény Dorka Virág
2021 Németh Csaba Károly
2020 Neuhold Dóra Ágnes
Verhás Alexandra
2019 Könye Dóra
2018 Rácz Dóra
2017 Lukács Ágota
2016 Kőrös Barbara
Pankotay Fruzsina Magda
2015 Fazekas Nikolett
Mizda Balázs Károly
2014 Ecker Dóra Natália
Ékes Szeverin Kristóf
2013 Erdősi Botond
2012 Győrfi Dávid
Nedelka Erzsébet
2011 Keresztes Gábor
Takáts Klaudia Anikó
2010 Halmosi Mónika
Magyar Eszter
2008 Kulbert Zsófia
2007 Szalay Brigitta
2006 Horváth Péter
Nagy Szabolcs
2005 Kovács Tamás
Wilfing András
2004 Bors Noémi
Füzes Kata
2003 Németh Andrea
Polgárné Hoschek Mónika
2002 Böőr Eszter
Gregotits Eszter
2001 Koloszár László
Szóka Károly
ugrás az oldal tetejére

2024.11.07. Konferencia a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

ugrás az oldal tetejére

MTU-logo-2023_hun.pngNemzetközi Tudományos Konferencia – 2024

FENNTARTHATÓSÁGI ÁTMENET - INNOVÁCIÓS ÖKOSZISZTÉMÁK - DIGITÁLIS MEGOLDÁSOK 

Sopron, 2024. november 7. (csütörtök)

Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara (SOE LKK) és „A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány" 2024. november 7-én hagyományosan idén is nemzetközi tudományos konferenciát szervez a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

Konferenciánkat a személyes találkozás reményében hirdetjük meg, ugyanakkor lehetőséget biztosítunk az online részvételre is.

 

A konferencia címe:

Fenntarthatósági átmenet – Innovációs ökoszisztémák – Digitális megoldások

 

Szervezők:

  • Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar,
  • A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány.

Társszervező:

  • INTI International University, Malaysia.

 

Helyszín:

Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (9400 Sopron, Erzsébet u. 9.)

 

Plenáris előadók és angol nyelvű előadásuk címe:

  • Dr. Rajermani Thinakaran Associate Professor (Faculty of Data Science and Information Technology, INTI International University, Malaysia): Investigating Organizational Practices, Employee Engagement, and Innovative IT Solutions for Reducing Emissions Sustainably
  • Dr. habil. Katona Klára egyetemi docens, a Heller Farkas Közgazdaságtudományi Intézet vezetője (PPKE JÁK): Business Productivity Level as an Indicator of Sustainable Economic Development - A Hungarian Business Survey
  • Pappné Dr. Vancsó Judit egyetemi docens (SOE LKK) – Dr. habil. Jankó Ferenc egyetemi docens (SOE LKK): The Nature of the Economy, the Economy of Nature

 

A konferencia elnöke:

  • Prof. Dr. Széles Zsuzsanna egyetemi tanár, a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar dékánja (SOE LKK).

 

A konferencia Tudományos Bizottsága:

  • Prof. Dr. Fábián Attila egyetemi tanár (SOE LKK); a Soproni Egyetem rektora;
  • Prof. Dr. Kulcsár László professor emeritus (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Obádovics Csilla egyetemi tanár, Doktori Iskola-vezető (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Szalay László egyetemi tanár (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Székely Csaba professor emeritus (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Széles Zsuzsanna egyetemi tanár (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Clemens Jäger egyetemi tanár, dékán (FOM Közgazdaságtudományi és Menedzsment Egyetem, Essen, Németország), c. egyetemi tanár (SOE);
  • Prof. Dr. Alfreda Šapkauskienė egyetemi tanár (Vilniusi Egyetem, Közgazdaságtudományi Kar, Litvánia);
  • Dr. habil. Baranyi Aranka egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. habil. Papp-Váry Árpád Ferenc tudományos főmunkatárs (SOE LKK);
  • Dr. habil. Pogátsa Zoltán egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. habil. Szabó Zoltán egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. habil. Tóth Balázs István egyetemi docens, a Lámfalussy Kutatóközpont igazgatója (SOE LKK);
  • Dr. habil. Eva Jančíková egyetemi docens (Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetem, Nemzetközi Kapcsolatok Kar, Szlovákia);
  • Dr. Rudolf Kucharčík egyetemi docens, dékán (Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetem, Nemzetközi Kapcsolatok Kar, Szlovákia).

 

A konferencia Szervező Bizottsága:

  • Pappné Dr. Vancsó Judit egyetemi docens, intézetigazgató, dékánhelyettes (SOE LKK);
  • Dr. Pirger Tamás adjunktus, dékánhelyettes (SOE LKK);
  • Dr. Hoschek Mónika egyetemi docens, intézetigazgató (SOE LKK);
  • Dr. Németh Nikoletta egyetemi docens, intézetigazgató (SOE LKK);
  • Dr. Bartók István János egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. Keresztes Gábor egyetemi docens, dékánhelyettes (SOE LKK);
  • Dr. habil. Koloszár László egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. Szóka Károly egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. Dióssi Katalin adjunktus (SOE LKK);
  • Dr. Resperger Richárd adjunktus (SOE LKK).

 

A konferencia tervezett témakörei (szekciók):

  • Természeti erőforrások, zöld gazdaság, körforgásos gazdaság, bioökonómia;
  • Környezetgazdaságtan, ökológiai gazdaságtan, ökológiai gazdálkodás;
  • Fenntartható gazdálkodás és menedzsment;
  • Pénzügyi és számviteli kérdések a fenntartható gazdasági döntésekben;
  • Turizmus és marketing, fenntartható turizmus;
  • A fenntartható fejlődés globális és regionális vetületei;
  • Társadalmi kihívások és társadalmi innovációk a fenntartható fejlődésben;
  • A fenntartható fejlődés kutatásmódszertani kihívásai.

 

A konferencia programja:

09.00–09.50

Regisztráció

09.50–10.00

Megnyitó, köszöntő

10.00–12.00

Plenáris előadások

12.00–13.30

Ebédszünet

13.30–17.20

Szekcióülések

 

A beküldött és elfogadott absztraktokat ISBN számmal és DOI azonosítóval ellátott elektronikus kiadványban publikáljuk (absztraktfüzet).

A beküldött tanulmányokat lektorálást követően ISBN számmal és cikkenként egyedi DOI azonosítóval ellátott elektronikus kiadványban publikáljuk (konferenciakötet).

A legszínvonalasabb tanulmányokat lektorálás után a „Gazdaság és Társadalom” vagy az „E-conom” című folyóiratunkban kívánjuk megjelentetni.

 

A konferencia hivatalos nyelvei: angol, magyar és német.

 

A konferencia részvételi díja (többszerzős előadás/poszter esetén csak egy részvételi díjat kell megfizetni):

  • személyes jelenlét esetén: bruttó  34 290 Ft (27 000 Ft + áfa)
  • online részvétel esetén: bruttó 25 400 Ft (20 000 Ft + áfa)

Lemondás esetén a befizetett részvételi díjat nem áll módunkban visszafizetni.

A konferencia díja magában foglalja a konferencián való részvételt, a szervezési és publikációs költségeket, a konferencia kiadványaiban való megjelenést. Személyes részvétel esetén a konferenciacsomagot, a kávét és frissítőt. Ebédet nem tartalmaz.

A bruttó részvételi díj áfatartalma: 21,26%.

Étkezés: a konferencián ebédet szervezetten nem biztosítunk, de a közelben két étterem is található (Deák Étterem, Perkovátz-Ház). Napi menü ajánlatukról, étlapjukról, az előzetes asztalfoglalásról az éttermek saját honlapján tudnak tájékozódni.

 

Fontos dátumok:

  • A jelentkezés és absztrakt beküldési határideje: 2024. október 18.
  • Meghosszabbított jelentkezési határidő: 2024. október 25.
  • A legvégső absztrakt-beküldési határidő: 2024. október 25.
  • Fizetési határidő: 2024. november 5.
  • A konferencia napja: 2024. november 7.
  • Az absztraktfüzet megjelenése: 2024. november 7.
  • A tanulmányok beküldési határideje: 2024. december 2.
  • Lektorálási folyamat: 2024. december – 2025. február
  • A konferenciakötet (tanulmányok) várható megjelenése: 2025. március 15.

 

Kapcsolattartó személy: Dr. Resperger Richárd, e-mail címe: resperger.richard@uni-sopron.hu

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a konferenciánkra!

 

Az esemény nyilvános és sajtónyilvános. A rendezvényen kép-, hang- és videófelvétel készül.

 

A konferencia támogatói:

2023_mtu_konf_tamogatok.jpg

Programfüzet és előadáskivonatok (online kiadvány) (pdf)

A konferenciára beküldött poszterek (Poszter szekció)

A konferencia programja és szekcióbeosztás (pdf)

Meghívó (pdf)

Konferencia felhívás (pdf)

Az összefoglaló (absztrakt) formai és tartalmi követelményei (pdf)

A poszter formai követelményei (pdf)

A tanulmány formai és tartalmi követelményei (pdf)

A konferencia adatvédelmi tájékoztatója (pdf)

----------------------------------------------------------------------------------------------- 

Megközelíthetőség

 
ugrás az oldal tetejére

2023.11.23. Konferencia a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából az LKK-n

ugrás az oldal tetejére

MTU-logo-2023_hun.pngNemzetközi Tudományos Konferencia – 2023

FENNTARTHATÓSÁGI ÁTMENET: KIHÍVÁSOK ÉS INNOVATÍV MEGOLDÁSOK

Sopron, 2023. november 23. (csütörtök)

Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara (SOE LKK) és „A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány" 2023. november 23-án hagyományosan idén is nemzetközi tudományos konferenciát szervez a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

Konferenciánkat a személyes találkozás reményében hirdetjük meg, ugyanakkor lehetőséget biztosítunk az online részvételre is.

 

A konferencia címe:

Fenntarthatósági átmenet: kihívások és innovatív megoldások

Szervezők:

  • Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar,
  • A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány.

 

Helyszín:

  • a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (9400 Sopron, Erzsébet utca 9.)

 

Plenáris előadók és az angol nyelvű előadásuk címe magyarul:

  • Dr. Székely P. István Principal Advisor (DG ECFIN, European Commission, Brussels), c. egyetemi tanár (Budapesti Corvinus Egyetem): Hogyan tehetjük az európai integrációt méltányossá és fenntarthatóvá?
  • Dr. habil. Köves Alexandra egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem), az Európai Ökológiai Közgazdaságtani Társaság alelnöke: Az ökológiai közgazdaságtan: A fenntarthatósági átmenet méregzöld árnyalatú megoldása
  • Dr. habil. Tóth Balázs István egyetemi docens, a Lámfalussy Kutatóközpont igazgatója (SOE LKK): A fenntarthatóság sokarcú természete: a fenntartható fejlődéstől a fenntarthatósági átmenetig

 

A konferencia elnöke:

  • Prof. Dr. Széles Zsuzsanna egyetemi tanár, a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar dékánja (SOE LKK).

 

A konferencia Tudományos Bizottsága:

elnök:

  • Prof. Dr. Obádovics Csilla egyetemi tanár, a Széchenyi István Doktori Iskola vezetője (SOE LKK).

társelnök:

  • Dr. habil. Tóth Balázs István egyetemi docens, a Lámfalussy Kutatóközpont igazgatója (SOE LKK).

tagok:

  • Prof. Dr. Fábián Attila egyetemi tanár, a Soproni Egyetem rektora (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Székely Csaba professor emeritus (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Kulcsár László professor emeritus (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Szalay László egyetemi tanár (SOE LKK);
  • Prof. Dr. Clemens Jäger egyetemi tanár, dékán (FOM Közgazdaságtudományi és Menedzsment Egyetem, Essen, Németország) c. egyetemi tanár (SOE);
  • Prof. Dr. Alfreda Šapkauskienė egyetemi tanár (Vilniusi Egyetem, Közgazdaságtudományi Kar, Litvánia);
  • Dr. habil. Baranyi Aranka egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. habil. Pogátsa Zoltán egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. habil. Szabó Zoltán egyetemi docens (SOE LKK);
  • Dr. habil. Papp-Váry Árpád Ferenc tudományos főmunkatárs (SOE LKK);
  • Dr. Rudolf Kucharčík egyetemi docens, dékán (Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetem, Nemzetközi Kapcsolatok Kar, Szlovákia).

 

A konferencia Szervező Bizottsága:

elnök:

  • Dr. Resperger Richárd adjunktus (SOE LKK).

tagok:

  • Dr. Keresztes Gábor egyetemi docens, dékánhelyettes (SOE LKK);
  • Dr. habil. Eva Jančíková egyetemi docens (Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetem, Nemzetközi Kapcsolatok Kar, Szlovákia);
  • Dr. habil. Koloszár László egyetemi docens, intézetigazgató (SOE LKK);
  • Dr. Hoschek Mónika egyetemi docens, intézetigazgató (SOE LKK);
  • Pappné dr. Vancsó Judit egyetemi docens, intézetigazgató (SOE LKK);
  • Dr. Szóka Károly egyetemi docens (SOE LKK).

titkár:

  • Nemény Dorka Virág kutatási asszisztens (SOE LKK).

 

A konferencia tervezett témakörei (szekciók):

  • Természeti erőforrások, zöld gazdaság, körforgásos gazdaság, bioökonómia;
  • Környezetgazdaságtan, ökológiai gazdaságtan, ökológiai gazdálkodás;
  • Fenntartható gazdálkodás és menedzsment;
  • Pénzügyek, számvitel, fenntartható pénzügyek;
  • Turizmus és marketing, fenntartható turizmus;
  • A fenntartható fejlődés globális és regionális vetületei;
  • Társadalmi kihívások és társadalmi innovációk a fenntartható fejlődésben;
  • A fenntartható fejlődés kutatásmódszertani kihívásai.

 

A konferencia programja:

09.00–09.50 Regisztráció
09.50–10.00 Megnyitó, köszöntő
10.00–12.00 Plenáris előadások
12.00–13.00 Ebédszünet
13.00–17.20 Szekcióülések

 

A beküldött és elfogadott absztraktokat ISBN számmal és DOI azonosítóval ellátott elektronikus kiadványban publikáljuk (absztraktfüzet).

A beküldött tanulmányokat lektorálást követően ISBN számmal és cikkenként egyedi DOI azonosítóval ellátott elektronikus kiadványban publikáljuk (konferenciakötet).

A legszínvonalasabb tanulmányokat lektorálás után a Kar „Gazdaság és Társadalom” vagy az „E-conom” című folyóiratában kívánjuk megjelentetni.

 

A konferencia hivatalos nyelvei: magyar, angol és német.

 

A konferencia részvételi díja (többszerzős előadás/poszter esetén csak egy részvételi díjat kell megfizetni):

  • személyes jelenlét esetén: bruttó 38 100 Ft (30 000 Ft + áfa)
  • online részvétel esetén: bruttó 25 400 Ft (20 000 Ft + áfa)

Lemondás esetén a befizetett részvételi díjat nem áll módunkban visszafizetni.

A részvételi díj tartalmazza a konferencián való részvételt, a szervezési költségeket, a publikációs költségeket, valamint személyes részvétel esetén az ebédet, kávét és a frissítőket.

 

Fontos dátumok:

  • A jelentkezés és absztrakt beküldési határideje: 2023. november 3. Meghosszabbított jelentkezési határidő: 2023. november 10.
  • A legvégső absztrakt-beküldési határidő: 2023. november 10.
  • Fizetési határidő: 2023. november 20.
  • A konferencia napja: 2023. november 23.
  • Az absztraktfüzet megjelenése: 2023. november 23.
  • A tanulmányok beküldési határideje: 2024. január 3.
  • Lektorálási folyamat: 2024. január – február.
  • A konferenciakötet (tanulmányok) megjelenése: 2024. március 15.

 

Kérjük, hogy jelezze részvételi szándékát az online jelentkezési lap kitöltésével legkésőbb 2023. november 10-ig!

Online regisztráció: https://forms.office.com/e/H77UA0z5Xf

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a konferenciánkra!

 

Az esemény nyilvános és sajtónyilvános. A rendezvényen kép-, hang- és videófelvétel készül.

 

A konferencia támogatói:

2023_mtu_konf_tamogatok.jpg

Programfüzet és előadáskivonatok (online kiadvány ISBN számmal és DOI-azonosítóval) (pdf)
Plenáris előadások letöltése (zip)
A konferenciára beküldött poszterek (poszter szekció)
A konferencia programja és szekcióbeosztás (pdf) 
A konferencia meghívója (pdf) 
A konferenciafelhívás letöltése (pdf)
Az (összefoglaló) absztrakt formai követelményei (pdf)
A poszter formai követelményei (pdf)
A tanulmány formai követelményei (pdf)
A konferencia adatvédelmi tájékoztatója (pdf)

_________________________________________________________________________________________________________________________

Megközelíthetőség
Az Egyetem
Szálláslehetőségek
Sopron – látnivalók, városnézés

ugrás az oldal tetejére

XVIII. Soproni Pénzügyi Napok

ugrás az oldal tetejére

„Generációváltás okozta kihívások -  Fenntartható gazdasági döntések” pénzügyi, adózási és számviteli szakmai és tudományos konferencia

Sopron, 2024. szeptember 25–27.

Soproni Felsőoktatásért Alapítvány Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karral

2024. szeptember 25–27. között rendezi meg a

Generációváltás okozta kihívások -  Fenntartható gazdasági döntések” pénzügyi, adózási és számviteli szakmai és tudományos konferenciáját.

 

Helyszín:

Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (9400 Sopron, Erzsébet u. 9.)

A konferencia programja

A részletes program >>>

Fakultatív programok:

2024.· szeptember 26. 19.00 – Kötetlen szakember-találkozó,

2024.· szeptember 27 – 29. – wellness hétvége Bükön a Hotel Greenfieldben.

Szervezőbizottság:

            • Prof. Dr. Széles Zsuzsanna egyetemi tanár, dékán, a bizottság elnöke;
            • Dr. Hoschek Mónika egyetemi docens, társelnök;
            • Tóthné dr. Szabó Erzsébet egyetemi docens, tag;
            • Dr. Szóka Károly egyetemi docens, tag;
            • Dr. Vágyi Ferenc Róbert, tag,
            • Szőke Tünde Mónika tanársegéd, PhD hallgató, titkár

Az előadások anyagai letölthetők itt!

 

Kérjük, hogy jelezze részvételi szándékát az online jelentkezési lap kitöltésével!
Amennyiben a koferencia szakmai és tudományos részén is részt kíván venni, szíveskedjen mindkét jelentkezési lapot kitölteni!

SPN_szakmai.jpg SPN_tudomanyos.jpg
Tovább a konferencia szakmai részével kapcsolatos információkhoz >>> Tovább a konferencia tudományos részével kapcsolatos információkhoz >>>


______________________________________

Megközelíthetőség
Az Egyetem
Sopron – látnivalók, városnézés

Kedvezményes szálláslehetőségek a konferencia résztvevőinek

A konferencia adatkezelési tájékozatója

ugrás az oldal tetejére

XVIII. Soproni Pénzügyi Napok – szakmai rész

ugrás az oldal tetejére

„Generációváltás okozta kihívások –             Fenntartható gazdasági döntések”
pénzügyi, adózási és számviteli szakmai és tudományos konferencia

Sopron, 2024. szeptember 25–27.

Az elmúlt 17 évben a régió egyik vezető pénzügyi, adózási és számviteli konferencia helyszínévé váltunk, ezt bizonyítja a látogatottságunk és szakmai sikereink. Idén ősszel 18. alkalommal találkozhat a szakmai közösség a Soproni Pénzügyi Napokon!

 

A háromnapos konferenciánk keretében az érdeklődőket már szerda délután szeretettel várjuk IFRS továbbképzésre. A csütörtöki napon kerül megrendezésre a konferencia hivatalos megnyitója, majd két helyszínen zajlanak párhuzamosan a plenáris előadások és a szakmai továbbképzések.

Az esti szakember-találkozón lehetősége lesz a résztvevőknek egymással és az előadókkal kötetlen hangvételben megvitatni a hallottakat.

A pénteki napon ismét két helyszínen folytatódnak az előadások és a továbbképzések.

A konferencia programja

A részletes program >>>

Kreditpontos képzések

A konferencián és egyes szekcióban való részvételért kreditpontok kaphatók! A kreditpontok értéke:

  • okleveles könyvvizsgálóknak: szerda: 2 kreditpont (IFRS), csütörtök: 2 kreditpont, péntek: 2 kreditpont,
  • okleveles adószakértőknek: 8 kreditpont,
  • adószakértőknek: 8 kreditpont,
  • adótanácsadóknak: 8 kreditpont,
  • mérlegképes könyvelőknek: 8 kreditpont (nem számviteli; vállalkozási),
  • mérlegképes könyvelőknek: 8 kreditpont (számviteli; vállalkozási),
  • mérlegképes könyvelőknek: 4 kreditpont (számviteli; IFRS – szerda délután).

 

Bruttó részvételi díjak*:

  Kedvezmény nélkül Kedvezménnyel***
0. nap** (szerda délután) 14 500 Ft
Egynapos szakmai** (csütörtök vagy péntek) 40 000 Ft 30 500 Ft
Kétnapos szakmai** (csütörtök és péntek) 62 500 Ft 44 500 Ft
Csütörtök esti szakember-találkozó 18 500 Ft

* A konferencia díja magában foglalja a szervezési díjakat, a konferencia anyagát, egy szakköny­vet, a kávét, frissítőket és az ebédet csütörtöki és/vagy pénteki részvétel esetén. A bruttó részvételi díj áfatartalma: 21,26%.

** A szerda délutáni képzésnek minden esetben külön részvételi díja van!

*** Korábbi résztvevőinknek, amennyiben legalább harmadik alkalommal jelentkeznek rendezvényünkre.

Fontos dátumok:

      • Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 23.
      • Fizetési határidő: 2024. szeptember 25.
      • A konferencia napjai: 2024. szeptember 25., 26., 27.

 

Kérjük, hogy jelezze részvételi szándékát az online jelentkezési lap kitöltésével legkésőbb 2024. szeptember 23-ig!

Online regisztráció >>>

______________________________________

ugrás az oldal tetejére

XVIII. Soproni Pénzügyi Napok – tudományos rész

ugrás az oldal tetejére

„Generációváltás okozta kihívások –             Fenntartható gazdasági döntések”
pénzügyi, adózási és számviteli szakmai és tudományos konferencia

Sopron, 2024. szeptember 25–27.

A Soproni Pénzügyi Napok keretén belül 2024. szeptember 26-án csütörtökön személyes jelenlétű és online tudományos szekciók is megrendezésre kerülnek, melyeken oktatók, kutatók, PhD-hallgatók számára nyílik publikálási lehetőség.

Az esti szakember-találkozón a részvevők egymással és az előadókkal kötetlen hangvételben vitathatják meg a hallottakat.

A határidőig leadott cikkeket ISBN számmal ellátott, lektorált  elektronikus kötetben jelentetjük meg még 2024-ben.

A konferencia programja

A részletes program >>>

Bruttó részvételi díjak*:

  Részvételi díj
Tudományos előadást személyesen tartóknak 30 000 Ft
Tudományos előadást online tartóknak (csütörtök) ** 18 500 Ft
Csütörtök esti szakember találkozó 18 500 Ft

* A konferencia díja magában foglalja a szervezési díjakat, a konferencia anyagát, ISBN számmal ellátott elektronikus kötetet, a kávét, frissítőket és az ebédet. A bruttó részvételi díj áfatartalma: 21,26%.

** A díj csak az előadást valamelyik tudományos szekcióban és a tanulmánykötetet tartalmazza.

Fontos dátumok:

  • Jelentkezési határidő absztrakttal: 2024. szeptember 12.
  • Tanulmányok beküldési határideje: 2024. október 3. Tanulmányok feltöltése itt!
  • A konferencia napja: 2024. szeptember 26. A szekciók beosztása itt érhető el.
  • Konferenciakötet megjelenése: 2024. december.

 

Kérjük, hogy jelezze részvételi szándékát az online jelentkezési lap kitöltésével legkésőbb 2024. szeptember 12-ig!

Online regisztráció >>>

______________________________________

Az absztrakt formai követelményei >>>
A tanulmány formai követelményei >>>

ugrás az oldal tetejére

Lámfalssy Kutatóközpont

ugrás az oldal tetejére

uni-sopron_lamfalussy-kutatokozpont.jpg

A Lámfalussy Kutatóközpont 2021-ben jött létre a Karon folyó kutatási tevékenységek koordinálásának érdekében. A Kutatóközpont intézetektől független szervezeti egység.

Az Egyetem alapvető jövőképével összhangban, a Kutatóközpont küldetése a kutatási tevékenységek kiterjesztése és elmélyítése a fenntarthatóság és a „zöld egyetem” szellemiség jegyében. A Soproni Egyetem és a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar a fenntarthatóság kiváló egyetemeként kíván a világ előtt megjelenni; az elvárt szakosodás mentén új lehetőségek, megoldások felkutatásával, valamint szemléletformálással szükséges támogatni, erősíteni a kutatási tevékenységet, továbbá a tisztán alapkutatások mellett ösztönözni kell a gyakorlatban is hasznosítható kutatások, a piaci igényekre reagáló kutatások, célirányos kutatások és alkalmazott kutatások megvalósítását. A Lámfalussy Kutatóintézet azzal a céllal működik, hogy (m)értékadó és versenyképes tudás közvetítésével fokozatosan növelje a Kar intellektuális jelenlétét a hazai és a nemzetközi tudományban, miközben a Kar kollégái számára tudománymenedzsment jellegű szolgáltatásokat biztosít.

A Kutatóközpont aktívan együttműködik az intézetekkel, illetve részt vesz a Doktori Iskola és a Tudományos Diákköri Tanács tevékenységében, noha a tudományos feladatok ellátása, koordinálása megoszlik az egyes szervezeti egységek között.

A Kutatóközpont tevékenységének fókusza:

  • a kari kutatási stratégia meghatározása és a hosszú távú kutatási irányok kijelölése;
  • a kutatás-fejlesztési pályázatokban való részvétel erősítése;
  • a belső és külső tudományos együttműködések fokozása: az intézetek és a Karok közötti, a hazai és a nemzetközi kutatási kapcsolódások feltérképezése, valamint az egyéni kutatási célokkal történő összhangba helyezése;
  • az oktató, kutató kollégák és a PhD-hallgatók tudományos tevékenységének nyilvántartása és összehangolása a szinergikus hatások érvényesítése céljából, társ- és többszerzős közlemények írására való ösztönzés;
  • az oktató, kutató kollégák és a PhD-hallgatók ismertségének és elismertségének javítása, a nemzetközi szinten jegyzett folyóiratokba történő publikálás növelése;
  • a módszertani ismeretek fejlesztése, beépítése a tehetséggondozásba, szükség esetén rövid időtartamú módszertani kurzusok szervezése a hallgatóknak és az oktató, kutató kollégáknak;
  • a piaci együttműködések fokozása: a tudományos tudás előállításának támogatása mellett a gyakorlatban is hasznosítható kutatások ösztönzése, a szakértői munka támogatása;
  • együttműködési megállapodások és kutatócsoportok életre hívása hazai egyetemekkel, illetve kutatóközpontokkal és –helyekkel;
  • nemzetközi kutatói hálózatokhoz való csatlakozás;
  • a Kar harmadik misszióbeli tevékenységének segítése.

 

A Lámfalussy Kutatóközpont munkatársai >>>

ugrás az oldal tetejére

Ösztöndíjak, pályázatok

ugrás az oldal tetejére

Erasmus+

CEEPUS

Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj

Államközi ösztöndíjak

Pannónia ösztöndíjprogram

További pályázati lehetőségek

ugrás az oldal tetejére

Erasmus+ Partnerintézmények

ugrás az oldal tetejére

A Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara az alábbi külföldi felsőoktatási intézményekkel kötött kétoldalú szerződést.

Ausztria

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Fachhochschule Burgenland GmbH, Business Department Eisenstadt A EISENST02 fh-burgenland.at
FHWien der WKW-University of Applied Sciences for Management and Communication Wien A WIEN21 fh-wien.ac.at

Belgium

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
VIVES University College Kortrijk-Roeselare-Tielt-Torhout Kortrijk B KORTRIJ01 vives.be

Cseh Köztársaság

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Mendel University in Brno Brno CZ BRNO02 mendelu.cz
PRIGO University Ostrava CZ OSTRAVA03 vs-prigo.cz

Finnország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Seinäjoki University of Applied Sciences, School of Business and Culture Seinäjoki, SF SEINAJO06 seamk.fi

Hollandia

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Fontys International Business School Venlo NL EINDHOV03 nhlstenden.com

Horvátország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Juraj Dobrila University of Pula, Faculty of Economics and Tourism „Dr. Mijo Mirkovic” Pula HR PULA01 unipu.hr
oet.unipu.hr
University of Zagreb, Faculty of Economics and Business Zagreb HR ZAGREB01 efzg.unizg.hr/en

Lengyelország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Univerzitet Lodzki Lodz PL LODZ01 lodz.pl

Lettország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
International School of Law and Business Riga LV RIGA13 ba.lv

Németország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Albert-Ludwigs-Universität Freiburg Freiburg D FREIBUR01 uni-freiburg.de
FOM Hochschule für Oekonomie & Management Essen D ESSEN03 fom.de
Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin, Department of Cooperative Studies Berlin D BERLIN06 hwr-berlin.de

Olaszország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Universita degli Studi di Verona Verona I VERONA01 www.univr.it
Universita del Piemonte Orientale Vercelli I VERCELL01 uniupo.it

Portugália

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
ISCAC – Coimbra Business School Coimbra P COIMBRA02 iscac.pt

Románia

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Gazdaság- és Humántudományok Kar Csíkszereda RO CLUJNAP07 sapientia.ro

Spanyolország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
La Escuela Universitaria de Turismo Iriarte Tenerife E TENERIF28 ull.es
Ucavila – Universidad Católica Ávila Ávila AVILA01 ucavila.es
Universidad de la Laguna Tenerife E TENERIF01 www.ull.es
Universitat de Girona, Faculty of Economics Girona E GIRONA02 udg.edu

Szlovákia

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Slovak University of Agriculture in Nitra,
Faculty of European Studies and Regional Development
Nyitra SK NITRA02 uniag.sk
University of Economics in Bratislava Pozsony SK BRATISL03 euba.sk

Szlovénia

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
University of Maribor Maribor SI MARIBOR01 um.si

Törökország

Partnerintézmény Város Erasmus kód Honlap
Alanya Aladdin Keykubat University (ALKU) Alanya/Antalya TR ANTALYA03 www.alanya.edu.tr
ugrás az oldal tetejére

Nemzetközi együttműködés

ugrás az oldal tetejére

Ausztria

Donau-Universität, Krems
együttműködési keret-megállapodás

Fachhochschule Burgenland GmbH – Fachhochschul-Studienzentrum, Eisenstadt
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, CEEPUS programban való együttműködés, együttműködési keret-megállapodás, közös (joint) PhD program

Institut der Regionen Europas, Salzburg
együttműködési megállapodás

Belgium

VIVES University College, Kortrijk
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Csehország

Mendel University, Brno
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Finnország

Saimaa University of Applied Sciences, Lappeenranta
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Seinäjoki University of Applied Sciences (Seinäjoen ammattikorkeakoulu), Seinäjoki
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, oktatási együttműködés, kettős diploma (double degree) program

Görögország

Eastern Macedonia & Thrace Institute of Technology, Kavala
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Hollandia

Fontys Internationale Hogeschool Economie, Venlo
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, oktatási együttműködés PhD programban

Horvátország

Juraj Dobrila University of Pula, Pula
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, együttműködési keret-megállapodás, közös (joint) PhD program

University of Zagrab, Zagreb
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, együttműködési keret-megállapodás

Kína

Fujian Normal University, Fuzhou
kutatási és oktatási együttműködés

Lengyelország

Katowice School of Economics, Katowice
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

University of Economy in Bydgoszcz, Bydgoszcz
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, együttműködési keret-megállapodás

Lettország

BA School of Business and Finance, Riga
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Mexikó

Tecnológico de Monterrey, Chihuahua
oktatási együttműködés, együttműködési megállapodás

Németország

Alanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft, Alfter bei Bonn
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Albert-Ludwigs-Universität Freiburg, Freiburg
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

FOM Hochschule für Oekonomie & Management, Essen
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, oktatási együttműködés, együttműködési megállapodás

Hochschule für Wirtschaft und Recht, Berlin
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Trier University of Applied Sciences, Umwelt-Campus Birkenfeld, Birkenfeld
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Hochschule Kempten, Kempten (Allgäu)
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, együttműködési keret-megállapodás

Olaszország

Università del Piemonte Orientale, Vercelli
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Oroszország

Dosztojevszkij Állami Egyetem, Omszk
együttműködési keret-megállapodás

Portugália

ISCAC – Coimbra Business School
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Románia

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Gazdaság- és Humántudományok Kar
(Universitatea Sapientia Facultatea De Ştiinţe Economice şi Umaniste), Csíkszereda (Miercurea Ciuc)

oktatási tevékenység, ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Spanyolország

University of Girona (Universitat de Girona), Girona
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat

Szerbia

Újvidéki Egyetem (Universitet u Novom Sadu), Szabadka (Novi Sad)
oktatási és tudományos együttműködés, együttműködési keret-megállapodás

Szlovákia

Közgazdaságtudományi Egyetem (Ekonomická univerzita v Bratislave), Pozsony
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, közös (joint) PhD program

Szlovák Agrártudományi Egyetem, Nyitra
oktatási és tudományos együttműködés, együttműködési keret-megállapodás, ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, CEEPUS programban való együttműködés

Szlovénia

University of Maribor, Maribor
ERASMUS+ szerződéses kapcsolat, együttműködési keret-megállapodás

ugrás az oldal tetejére

Galéria

ugrás az oldal tetejére

galeria.jpg

2023–2024

2022–2023

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel