Szelektív gyűjtésről TikTok videó
ugrás az oldal tetejére"Hasznosítsd újra a régit!"
ugrás az oldal tetejéreTevékenység leírása:
Karközi projekt keretében a hallgatók a lakosságnál keletkező használt fa újrahasznosítását és szlektív gyűjtését népzserűsítő social média kampányt terveztek, melynek során tartalmakat (Facebook/Instagram/TikTok) és védiókat készítettek. A social média kampányok célcsoportja a Z és Y generáció volt.
Tevékenység felelőse:Dr. Mészáros Katalin
ugrás az oldal tetejére
Használt fatermékek új élete
ugrás az oldal tetejéreTevékenység leírása:
A lakossági felhasználás során keletkező használtfa újrahasznosításáról végeztünk kutatást faipari mérnök, ipari termék- és formatermező szakos hallgatókkal. A Szombathelyen és környékén élők kérdőíves megkérdezését követően marketingkommunikációs és szolgáltatásfejlesztési ötleteket fogalmaztak meg és prezentáltak a résztvevők az Üzleti Tanulmányok Intézetben. Célunk olyan megoldások keresése volt, amely motiválja a háztartásoknál keletkező felesleges faanyag új életre keltését, szakszerű újrahasznosítását és szelektív gyűjtését. Az adatfelvétel 2024. április hónapban történt, termékinnováció tantárgy keretében.
Tevékenység feleőse: Bednárik Éva
ugrás az oldal tetejére
Környezetbarát csomagolások
ugrás az oldal tetejéreTevékenység leírása:
A fenntarthatóság jegyében természetes alapanyagok használatával készültek hallgatói pályamunkák, melyek jelentős sikereket értek el a Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség (CSAOSZ) és a Word Packagin Student Awards által meghirdetett versenyen.
Tevékenység felelőse: Lenkei Balázs, Polyák János, Rosta Péter
ugrás az oldal tetejéreKommunikációs terv a fából készült termékek használatának elterjesztésére
ugrás az oldal tetejéreTevékenység leírása:
Közgazdász és faipari mérnök hallgatók a faipari körgazdaság kérdéseire kerestek válaszokat ipari partnerek bevonásával. A projektfeladat megvalósítása során partnerünk a Falco Rec Kft. és Falco Zrt. volt. A fából készült termékek használatának szerepét a klímavédelemben a magyarországi lakosság körében népszerűsíteni szükséges. A faanyagra támaszkodó iparágak részt vesznek a szén-dioxid körforgásában, és hosszabb-rövidebb időre a használat és újra használat révén megkötik a szenet a légkörből. A hallgatói projektfeladat megvalósítása során a faépítészeti és bútoripari vállalkozási tevékenység és a lakossági felhasználás során keletkező melléktermékek és hulladékok megelőzési lehetőségei és újra használati módozataival (ipari és lakossági szinten) kapcsolatban terveztünk lakossági szemléletformálást megvalósítandó marketingkommunikációs eszközöket.
Tevékenyég felelőse: Bednárik Éva
ugrás az oldal tetejére
PPD expo környezettudatos stand
ugrás az oldal tetejéreTevékenység leírása:
A PPD expóra két hallgató és egy oktató egy 100%-ban környezetbarát anyagokból tervezett egyedi standot, amely nagy csodálatnak örvendett a látogatók körében.
Tevékenység felelőse:Lenkei Balázs, Kóczán Zsófia
ugrás az oldal tetejéreKészíts bevásárlásra alkalmas táskát és gyümölcs/zöldséghálót, kenyereszsákot
ugrás az oldal tetejéreTevékenység beírása:
A program megvalósult, valamennyi csoportban készítettek a hallgatók újra hasznosítással, bevásárlásra alkalmas táskát és zöldségtárolásra, gyümölcstárolásra alkalmas hálót. A készítés mindig siker, mindenki beszámolót is készít az anyagról, annak újra használatáról, a készítés folyamatáról és a sikerről.
Tevékenység felelőse: Dr. Molnár Katalin és a kurzusokban oktató kollégái: Mesterházy helga és Nmarné Kendöl Jutka
ugrás az oldal tetejéreTartalomjegyzék Fel