VADÁSZAT FÉNYKÉPEZŐGÉPPEL
ugrás az oldal tetejéreA Vadászati Kulturális Egyesület 2024 évi pályázatának zsűrizett anyagából kerültek kiválogatásra, a soproni Esterházy Palota Erdészeti Múzeum „Térkép” termében megnyílt természetfotó tárlat képei.
A szigorú zsűri 83 fotót ítélt kiállíthatónak és közülük néhányan a Magyar Vadászati Kulturális Érték becses jelzőjét is kiérdemelték. A VKE több évtizedes gyakorlatával bizonyította, hogy a minőség megőrzése elengedhetetlenül fontos követelmény egy kulturális célokat ápolni kívánó szervezet életében. Sajnos a kiállító felületek korlátai nem engedték a teljes kollekció bemutatását. Ám így is magas szintű kiállítási anyagból kaphatnak merítést a múzeum látogatói.
A kiállítás 2025. augusztus végéig látogatható.
A tárlat ingyenesen látogatható a múzeum nyitvatartási idejében.
ugrás az oldal tetejére"Meglesett pillanatok"
ugrás az oldal tetejéreA múzeum dísztermében egy különleges időszakos kiállítás nyílt, ahol az érdeklődők megcsodálhatják Boros Andrea, az ország egyik legkiemelkedőbb természetfestőjének káprázatos kollekcióját. A művek lenyűgöző részletességgel és művészi érzékenységgel örökítik meg a természet szépségét, így a tárlat felejthetetlen élményt nyújt minden látogatónak.
A negyven, különböző méretű alkotásból álló tárlat színvonalas kollekcióként mutatja be a festőnő nem mindennapi munkásságát. Képein egészen egyedi látásmódban jelennek meg a természet csodái, a vadon élő állatok, madarak, sőt házi kedvenceink is. A natúra világában elmélyedő alkotó komoly tanulmányok és átszellemült alkotófolyamat után, finom eleganciával, tűpontosan ám mégis nagyvonalúan villantja meg elsőrendű művészi kvalitásait. Kihagyhatatlan élmény a természeti szépségek iránt fogékony művészetkedvelő számára.
Boros Andrea természetfestő
1970-ben születtem Kecskeméten. Már gyermekkoromban sokat rajzoltam. Mindkét felmenői ágamon ügyes kézműves családtagokkal büszkélkedhetek. Annak ellenére, hogy az almafától nem gurultam messzire, ruhaipari elméleti szakoktató lettem. Sokáig nem ténykedtem ezen a pályán, sorban jöttek gyermekeim: egy lány és három fiú. Nekik készítettem akkoriban kifestőket, majd vadász ismerősök kerestek meg kisebb állat ábrázolásokkal. Lavina szerűen sodort magával a rajzolás, egyik dologból jött a másik. Elkezdtem másképpen rácsodálkozni a természetre. Amit eddig csak élveztem és végtelenül szerettem hirtelen kiteljesedett és színek, fények, árnyékok, formák és apró részletek világa is lett. Persze jött a fotózás, hogy élményeimet ne csak az emlékeimből tudjam előhívni. Vadászok, madarászok társaságában figyelhetem a természet és a vadak titkait. Az első alkotótábor, amiben részt vehettem Muray Róbert csepeli természetfestő tábora. Ebben az alkotóközösségben is és az ezután következőkben rengeteget tanultam, új technikákat próbáltam ki. Köztük a pasztellt, tust, és a fapácot, ezt a monokróm technikát, ami eddig talán a legközelebb áll hozzám. A realizmus a kifejezőeszközöm. Csodálom Ivan Shiskhin végtelen, de mégsem unalmas részletességét, megfogható valóságát. Rien Poortvliet megkapó állatábrázolásait, Balogh Péter életízű munkáit. Biztos vagyok benne, hogy a természet szeretete és alapos ismerete volt művészetük alapja. Jelenleg a természetfestés mellett segédrestaurátorként dolgozom templomfelújításokon. Műmárványozok, festek – a lényeg, hogy az alkotás folyamatosan meghatározza napjaimat.
Első önálló kiállításomra Csepelen került sor 2008-ban.
Díjak:
2008 - Muray plakett
2015 - Arany ecset-toll díj (VKE)
2018 - Balogh Péter Nagydíj (VKE)
2018 - Gemenci Művésztelep Díja
2018 – Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor Díja
A kiállítás 2025 augusztusának végéig várja a látogatókat, és díjmentesen megtekinthető minden érdeklődő számára.
ugrás az oldal tetejére
Tartalomjegyzék Fel