Kortárs segítők találkozója a Soproni Egyetem hallgatóival
ugrás az oldal tetejére2022. október 21-én a Soproni Egyetem Hallgatói Támogató Szolgálat közreműködésével, Egyetemünket 3 karról 7 leendő kortárs segítő hallgató képviselte a Budapesti Corvinus Egyetem és a FETA (Felsőoktatási Tanácsadó Egyesület) által szervezett FETA Kortárs Konferencián, amely testületnek már a Soproni Egyetem is tagja.
A találkozó a Budapesti Corvinus Egyetemen zajlott, ahol a jelenlévő kortárs segítők bemutatkozása után két hallgatónk – Ragadics Péter és Som Alexandra – előadásukban ismertették az Egyetemünk diákéletét nagyban meghatározó Selmeci hagyomány értékmentő múltját és jelenét. A közös beszámoló, ahogy a corvinusos „Napközis” koordinátor fogalmazott, „új világot tárt” a résztvevők felé.
A program során a soproni hallgatók sok új információval gazdagodtak, amely bizonyára hasznos lesz a most formálódó, és alapképzésüket az Egyetemünkön e hónap végén kezdő kortárs segítő csoport életében.
Miközben az egész napos rendezvényen „Free for all workshop”, a jó gyakorlatokról való eszmecserék, és a vidám hangulatú kötetlen beszélgetések mindegyre építették a kortárs segítő és baráti kapcsolatokat, ki-ki a saját egyetemét képviselve élt meg egy magasabb, egyetemleges képviseletet.
Mert miként előttem lépdelve, és egymással beszélgetve ezek a nyitott szívű fiatalok bejárták a nagymúltú egyetem épületeit és színvonalas közösségi tereit, láttam, ahogy köztük épületet vesz a jóság, s hogy mint formálódnak ők abban „élő kövekké”.
Stummerné Nagy Ágnes HTSZ szakmai vezető
Nagyon örülök annak, hogy egy ilyen színvonalas intézmény útmutatásaiban részesülhettünk kortárs segítői utunk kezdetén, mint amilyen a Corvinus.
Jó érzéssel tölt el látni, hogy ez a belső igény ennyi emberben fogalmazódott már meg: változást elérni, jobbá tenni a hallgatói életet a lelki oldal megközelítésével is.
Igyekszünk integrálni a munkánkban azt az attitűdöt, amit a Napközi hallgatói képviselnek működésük során.
Első hivatalos önkéntes szerepvállalásom ez, viszont már most vannak ötleteim Corvinusos inspiráció mentén a jövőre nézve, ami reményeim szerint sokaknak segíthet a mindennapi problémáikkal való megküzdésben, azok új perspektívába helyezésében.
A Soproni Egyetem Kortárs Segítői közösségével az ilyen törekvések életre hívásán kezdünk most el dolgozni.
Hangodi Júlia
Nagyon pozitív élmény volt találkozni a Corvinus és a Pázmány (PPKE) kortárs segítőivel. Olyan barátságos, közvetlen és segítőkész légkörben töltöttük a napot, ami azt hiszem jó például szolgál számunkra, hogy mi is lenne a kortárs segítés lényege. Valahol megnyugtató és elgondolkodtató volt szembesülni azzal, hogy mindenkit bizonyos értelemben ugyanazok a problémák vesznek körül, csupán más "témával", más színezettel. Személy szerint inspirálva és motiválva indulok neki a kortárs segítő képzésnek, és kíváncsian várom a közös munkát a Soproni Egyetem csapatával.
Khirani Rea Zina
A Soproni Egyetem kortárs segítőit köszöntöttük
ugrás az oldal tetejéreA Soproni Egyetemen a megalakult kortárs segítő csoport tagjai 2022. december 7-én vették át Dr. Fábián Attila rektor úrtól a kortárs segítő képzés elvégzését igazoló tanúsítványt.
Az Egyetem által szervezett, 5 péntek délelőttön át tartó képzés során az előadók Dr.Tóth-Merza Katalin
klinikai szakpszichológus, adjunktus, (Benedek Elek Pedagógiai Kar), Dr. Závoti Józsefné egyetemi docens,
(Benedek Elek Pedagógiai Kar Neveléstudományi és Pszichológiai Intézet), Ujfaludi Anna tanácsadó
pszichológus, és Stummerné Nagy Ágnes SOE Hallgatói Támogató Szolgálat szakmai vezetője, református
lelkész voltak, akik a hallgatói jóllétet érintő, széleskörű ismereteket nyújtottak a résztvevőknek.
A csoport tagjai, akik hamarosan bemutatkoznak az Egyetem honlapján, már most elérhetőek a hallgatók számára: Döbrössy Lujza, Hangodi Júlia Csenge, Horváth Renáta, Khirani Rea Zina, Koleszár Csenge, Kovács Hanna, Mersich Evelin, Muraközy Lili, Ragadics Péter, Schaul Katalin, Som Alexandra Judit, Virág Noémi Anna, Volford Anna.
ugrás az oldal tetejéreLegyél TE is kortárs segítő!
ugrás az oldal tetejéreA kortárs segítő tréning remek fejlődési lehetőség azoknak, akik segítséget szeretnének nyújtani hallgató társaiknak mindenféle problémában.
Miért jó kortárs segítőnek lenni a Soproni Egyetemen?
- Színvonalas kortárssegítő képzésben vehetsz részt.
- Hasznos, másokat segítő tevékenységet folytathatsz több területen is.
- A kortárssegítő csoportban egy olyan közösség tagja lehetsz, ahol folyamatosan szakmai támogatásban részesülsz.
- Kilépve a komfortzónádból, jobban megismerheted önmagad és másokat.
- A segítő tevékenységed által javíthatod kapcsolatteremtő képességedet.
- Kezdeményezhetsz, szervezhetsz a hallgatók jóllétét biztosító programokat.
- Kortárssegítőként munkádat megbecsülés övezi.
- Tapasztalataidat a későbbi munkád során is hasznosíthatod.
A hallgató néha nem tudja, hogy hogyan végezze a segítő tevékenységét, és előfordulhat, hogy nem rendelkezik azokkal az eszközökkel és erőforrásokkal, amelyekkel együtt szeretne pozitív változást elérni.
Mi segítünk! Teremts pozitív változást a saját egyetemi környezetedben!
Kortárssegítő hallgatóként kitekinthetsz a saját egyetemi karodról, és átélheted a mentális egészség és jóllét összegyetemi fontosságát.
Alapvető információk a jelentkezéssel kapcsolatban:
Bármelyik kar nappali tagozatos hallgatója jelentkezhet!
JELENTKEZÉS ONLINE FELÜLETEN
Kísérd figyelemmel az egész egyetemre kiterjedő jóllét előrehaladását!
ugrás az oldal tetejére
Nyílt szellemi műhely
ugrás az oldal tetejéreKötetlen beszélgetés a bennünket érdeklő, és a jóllétünket érintő témákról
Szeretettel várunk alkalmainkra 18.00-tól a Ligneum emeletén!
Időpontok:
2023.04.12.
2023.05.03.
2023.05.24
ugrás az oldal tetejéreKortárs segítés felsőfokon
ugrás az oldal tetejére
Hét új taggal bővült a Soproni Egyetem immár 17 fős Kortárs Segítő Csoportja. A szakképzett egyetemi hallgatóknak Prof. Dr. Fábián Attila, rektor adta át a tanúsítványokat az egyetem szenátusa előtt.
„A kortárs segítés nem egy projekt, hanem életprogram a Soproni Egyetemen”- hangzott el az ifjú kortárs segítők köszöntésén. Stummerné Nagy Ágnes, Hallgatói Támogató Szolgálat szakmai vezető elmondta, az országban egyedülálló módon a jelentkező hallgatók hivatalos felnőttképzésen vettek részt, így lépnek be abba a közösségbe, ami a többi hallgató támogatását vállalta magára. Mentális, szociális vagy tanulási problémákkal küzdő társaik bizalommal fordulhatnak a velük egykorú, de megalapozott támogatói ismeretekkel rendelkező társaikhoz.
A Kortárs Segítő Csoport tagjai a Neptun rendszerben való eligazodásban, a tárgyfelvétel útvesztőiben is gondos támogatók tudnak lenni. A személyes problémákat pedig maximális titoktartás mellett kezelik. A Soproni Egyetem rektora gratulált az új csoporttagoknak és megköszönte elhivatottságukat. Beszédében a segítő munka legfontosabb eredményére, az életben visszakapott szeretetre emlékeztetett.
ugrás az oldal tetejére
Tartalomjegyzék Fel