Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|1|hu_HU|Hallgatóknak komponensekhez|Hallgatói ösztöndíjak
Tartalmi elemek

Campus Mundi

ugrás az oldal tetejére

p_capmusmundi.jpg

Miért jó a Campus Mundi ösztöndíj?

Mert támogatásával hallgatóink bekapcsolódhatnak a nemzetközi tudományos életbe, új országokat fedezhetnek fel, külföldi szakemberekkel ismerkedhetnek meg! A Campus Mundi ösztöndíjprogram kiemelkedő összegű támogatást nyújt a felsőoktatási hallgatók szakmai céljainak megvalósításához. A 2016 és 2021 közötti időszakban tanévente várhatóan 1 500 hallgató számára biztosítja az ösztöndíjat a program.

Campus Mundi ösztöndíjjal a hallgatók a világ szinte bármely országában tanulhatnak egy félévet, szakmai tapasztalatot szerezhetnek, illetve kapcsolati tőkére tehetnek szert, amellyel előnyt szereznek majd a munkaerőpiacon. Interkulturális környezetben tehetnek szert nem mindennapi élményekre, miközben nyelvtudásuk fejlődik és magabiztosabbá válnak. Amennyiben külföldi partneregyetemeink egyikén szeretne tanulni egy szemesztert - akár egy teljes tanévet az államközi egyezményeknek köszönhetően - vagy szakmai gyakorlatot szeretne külföldön teljesíteni, esetleg egy szakmai konferencián tartana előadást vagy kutatna, akkor ez az ösztöndíj Önnek szól!


Mik a pályázati feltételek?

Legalább középszintű nyelvtudás szükséges a tanulmányok vagy a munka nyelvéből.

  • Külföldi részképzésre egy lezárt félév után benyújtható a pályázat (alap- és osztatlan képzésen a külföldi félév megkezdése előtt 2 lezárt félév szükséges), valamint aktív hallgatói jogviszony szükséges a külföldön töltött időszak alatt.
  • Külföldi szakmai gyakorlatra 1 lezárt félév után lehet már pályázni, de frissdiplomás hallgatóként is teljesíthető a külföldi szakmai gyakorlat! Várjuk szakirányú továbbképzési szakokról is a jelentkezéseket. Külföldi szakmai gyakorlat passzív félévben is megvalósítható, frissdiplomásként pedig az abszolutórium megszerzése után 12 hónapon belül is teljesíthető a tervezett gyakornoki tevékenység.
  • Mester- és PhD-képzés alatt külföldi rövid tanulmányút keretében konferencia-előadás vagy poszter-prezentáció megtartására, továbbá kutatási vagy művészeti tevékenység megvalósítására lehet pályázni.

Mekkora támogatást kaphatok?

Kiemelkedően magas támogatások várnak a nyertes pályázókra:

  • részképzés és szakmai gyakorlat esetén az ösztöndíj mértéke a célországtól függően havi 200 000 – 350 000 Ft - ehhez a szociálisan rászoruló hallgatók havi 35 000 Ft kiegészítő támogatást is pályázhatnak, illetve tartós betegséggel vagy fogyatékossággal élők a betegségükkel kapcsolatban felmerülő többletköltségek finanszírozásához is nyújthatnak be kiegészítő támogatási igényt;
  • rövid tanulmányút megvalósításához célországtól és az időtartamtól függően 7 440 és 24 800 Ft/nap között lehet a támogatás összege. Az 1000 km-nél távolabbi utazásokhoz útiköltség-támogatás is igényelhető.

Meddig jelentkezhetek?

Külföldi részképzés és szakmai gyakorlat esetén folyamatosan lehet jelentkezni, de javasolt a tervezett tevékenység kezdő napja előtt 3 hónappal benyújtani a pályázatot. A pályázatírás megkezdése előtt kérjük, egyeztessenek a Nemzetközi Irodában az egyetemi határidőkkel kapcsolatban!
Rövid tanulmányútra évente két pályázati fordulót hirdet a Tempus Közalapítvány, a pályázati határidő minden évben április 10-e 23.00 óra és október 10-e 23.00 óra. További részletek a Tempus Közalapítvány honlapján!


Kitől kérdezhetek?

A megpályázható partneregyetemekről, a külföldi szakmai gyakorlati lehetőségekről és a pályázati folyamatról az Egyetem Campus Mundi intézményi kapcsolattartója és a kari nemzetközi koordinátorok adnak felvilágosítást:


Campus Mundi ösztöndíjjal is elérhető Erasmus partnerségek és tématerületek


LINKEK - A Campus Mundi részképzés, szakmai gyakorlat és rövid tanulmányút lehetőségeiről a Tempus Közalapítvány honlapján található általános információ.


Campus Mundi Hírlevelek

Campus Mundi honlap

ugrás az oldal tetejére

CEEPUS

ugrás az oldal tetejére

p_ceepus.jpg

Central European Exchange Program for University Studies
(Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram)

A csereprogram célja, hogy a felsőoktatás területén együttműködő partner intézmények között lehetővé tegye oktatói és hallgatói mobilitások lebonyolítását, nyelvi- és szakmai kurzusok, nyári egyetemek, valamint hallgatói kirándulások szervezését, támogassa hosszú távú szakmai együttműködések kialakulását a térségben, ezzel elősegítve Közép-Európa stratégiai szerepének erősödését.
További információk a Tempus Közalapítvány honlapján.

HÁLÓZATI EGYÜTTMŰKÖDÉSEK KERETÉN BELÜLI MOBILITÁSOK

A CEEPUS program a hálózatokon belül megvalósuló mobilitásokra épül. Hallgatói és oktatói mobilitás, valamint speciális kurzus az elfogadott hálózatok keretein belül, a fogadó intézmény fogadási keretének erejéig valósítható meg. A küldő intézmény által kiírt pályázati felhívásnak megfelelően a lehetséges ösztöndíjasok kiválasztását a hálózat helyi koordinátora végzi.
A Soproni Egyetem hálózatait – az évszám kiválasztásával – a CEEPUS Network oldalán tekinheti meg.

HÁLÓZATON KÍVÜLI, FREEMOVER MOBILITÁSOK

Ha a pályázó a saját intézményében nem talál megfelelő CEEPUS hálózatot, akkor freemoverként lehetősége van bekapcsolódni a programba, amennyiben a hálózatok nem használták fel a rendelkezésükre álló kereteiket. Freemover pályázat beadására így kizárólag a második szemeszterben van lehetőség.
A Freemover pályázatok beadási határideje: november 30.
További információ a freemover mobilitásról, a pályázat menetéről, valamint a szükséges formanyomtatványokról a Tempus Közalapítvány oldalán olvasható.

ugrás az oldal tetejére

Visegrad Fund

ugrás az oldal tetejére

p_visegrad.jpg

A visegrádi ösztöndíjprogram támogatja az alap- és mesterképzésben, továbbá mesterszintű szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgatók tanulmányait valamennyi tudományágban és bármilyen nyelven akár négy féléven keresztül, Közép-és Kelet-Európa több mint 190 felsőoktatási intézményében.

A pályázat beadásának határideje: 2020. március 15. 12:00 (dél).

További információ:
https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/

ugrás az oldal tetejére

Francia Kormány ösztöndíj programja

ugrás az oldal tetejére

p_campusfrance.jpg

A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban.
További információ »»

Francia-Kormany-osztondijai_Bourses_2020_HU.png

ugrás az oldal tetejére

Pannónia Ösztöndíjprogram - Egyedülálló nemzetközi lehetőségek!

ugrás az oldal tetejére

Egyedülálló nemzetközi lehetőségek a Pannónia Ösztöndíjprogrammal!

 

Rövid és hosszú távú mobilitások az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára. A rövid és hosszú távú mobilitásokat egyaránt kínáló Pannónia Ösztöndíjprogram lehetőséget biztosít az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára, hogy támogatott keretek között tanuljanak, kutassanak, oktassanak, vagy szakmai gyakorlatot teljesítsenek külföldön. Mindezt Európán belül és kívül! A pályázatok támogatása Magyarország 2024. évi központi költségvetéséből a XX.20.12.3 fejezeti kezelésű előirányzat terhére történik.

A Pannónia Ösztöndíjprogram támogatja a hazai felsőoktatási intézmények nemzetköziesítési törekvéseit és a minőségi mobilitási tevékenységek megvalósítását annak érdekében, hogy a magyar felsőoktatás megőrizze versenyképességét, és kinyílhasson a világ az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára.

 

Milyen tevékenységeket támogat a program?

A Pannónia Ösztöndíjprogram az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára egyaránt biztosít mobilitási lehetőséget. Kezdő dátum 2024. június 1., befejező dátum 2026. augusztus 31.

 

 

Pályázati felhívás munkatársak külföldi oktatási, kutatási és képzési mobilitásának megvalósítására a 2024/2025-ös tanévben

 

Pályázati felhívás hallgatók külföldi tanulmányi és gyakorlati mobilitásának megvalósítására a 2024/2025-ös tanévben 

 

 

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel