Az ország legjobb harminc fakitermelő csapata között a Soproni Egyetem válogatottja

EMK csapta

Az országos döntő előtt 10 nappal kapott meghívást az Erdőmérnöki Kar Fakitermelő Csapata - Bati Péter, Dobosi Ferenc, Kálmán Erik, Szász Botond -, a STIHL Fakitermelő verseny országos döntőjére. Külön edzésekre nem volt idő, szeptember 2-án, szombaton máris Soponyára utazott a válogatott. Magyarország regionális versenyeinek döntőseivel mérték össze tudásukat a soproni fiúk szerelés, döntés, kombinált vágás, gallyazás, választékolás, darabolás, felkészítés, készletezés versenyszámokban. Az izgalmas és látványos verseny társrendezvénye a XVI. Nemzetközi Vadgasztronómiai Fesztivál volt, így nézőben sem volt hiány. Az egyetemi csapat tisztesen helyt állt, a 30-as mezőnyből a 29. helyen végzett.

20230902_123848.jpg

VideoCapture_20230903-131524.jpg