Az erdei szalonkával kapcsolatos kutatások aktuális kérdései podcast

A NIMRÓD Vadászújság Rókamáj című podcast-jának vendége dr. Bende Attila, a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának adjunktusa volt, aki az erdei szalonkákról beszélgetett Bors Richárddal, a NIMRÓD a főszerkesztő-helyettesével.

IMG_7828.jpg

A podcast-ban szó van többek között az erdei szalonkával kapcsolatos hosszútávú monitoring tapasztalatairól, a Soproni Egyetem Vadgazdálkodási és Vadbiológiai Intézetének a fajjal kapcsolatos kutatásban elért eredményeiről, valamint a fenntartható tavaszi hasznosítás kérdésköréről.

A podcast vendégeként dr. Bende Attila kifejtette a magyar vadászkultúra szerves részének, a szalonkázásnak fontosságát, illetve az erdei szalonka vérvétel általi genetikai ivarmeghatározásának lehetőségét is kiemelte, mint a főleg jeladós madarak vonulásának és életvitelének ivaronkénti megkülönböztetését elősegítő módszert. Hallhatunk ezeken kívül a szalonka szaporodási és vonulási szokásairól, illetve a korábbi és jelenlegi szalonka kutatásokról. Érdemes meghallgatni!