Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

AGRÁRERDÉSZETI TANÁCSKOZÁS A MAGYAR PERMAKULTÚRA EGYESÜLET JUBILEUMI KONFERENCIÁJÁN

Agroerdeszet1.jpg

A REFOREST elnevezésű Horizon Europe projektben (https://agroreforest.eu/) konzorciumi partnerként résztvevő Soproni Egyetem kutatói a Magyar Permakultúra Egyesülettel (MAPER) és a magyarországi Agroerdészeti Hálózattal együttműködésben, a jubileumi konferencia keretében önálló workshopot szerveztek a jelenleg folyó agroerdészeti kutatásokról és innovációkról. 

A REFOREST (Agroforestry at the forefront of farming sustainability in multifunctional landscapes in Europe) egy Horizont Európa projekt, amely innovatív eszközök fejlesztésével segíti a gazdálkodókat az agrárerdészet gyakorlatok megvalósításában.

A MAPER konferencia mára az egyik legnagyobb nemzeti agroökológiai fórummá nőtte ki magát. Fontos platform a permakultúrával, agroerdészettel, alkalmazkodó gyümölcsészettel és más agroökológiai gyakorlatokkal foglalkozó szakemberek számára. Látogatottsága évről évre nő, a rendezvényt évente több száz érdeklődő látogatja. 

Az idei jubileumi konferencia agroerdészeti workshopja a magyarországi kutatásokról és innovációkról, valamint a REFOREST projekt eddigi eredményeiről szólt. A résztvevők öt előadás keretében ismerkedhettek meg a REFOREST projekt céljával és a magyar „Élő Laborokban (Living Labs) folyó kutatásokkal, valamint a Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézetében folyó agroerdészeti kutatások eredményeivel. 

A workshop keretben hallhatott a közönség például a gyógynövények termesztésének lehetőségéről az agrárerdészeti rendszerekben, arról hogyan történik az agrárerdészeti rendszerek monitorozása drónok segítségével, vagy, hogy az életciklus elemzés miért fontos és hogyan használható fel a gazdálkodók számára.

A workshop céljai között szerepelt a DigitAF nemzetközi projekt bemutatása is, melyben a MAPER képviseli a magyarországi kutatóközösséget.

Cikk nyomtatása E-mail