A Soproni Egyetem részvétele az OEE cikkpályázatán

Az Országos Erdészeti Egyesület és az Erdészeti Lapok Szerkesztőbizottsága több fiatal szerzőt kívánt megnyerni egy cikkpályázat kapcsán a Lapokban való publikálásra – az erdész szakmából, és azon kívülről is.

A pályázatot az Erdészeti Lapok 2020. januári számában hirdették meg először, ezzel párhuzamosan az Országos Erdészeti Egyesület honlapján is három kategóriában.
A pályázatra 48 pályamunka érkezett be a Szerkesztőségbe, amelyek igen változatos szakterületeket fedtek le.
A pályamunkák korcsoportok szerint:

• az 1-es korcsoportban (középiskolások) 1 pályamunka,
  • a 2-es korcsoportban (a felsőoktatásban tanuló hallgatók) 17 pályamunka,
  • a 3-as korcsoportban (fiatal szakemberek, 35 éves korig) 30 pályamunka érkezett.

A pályázók száma alapján a legaktívabb intézmény a Soproni Egyetem volt 9 pályázattal.
A díjazott pályamunkák száma és a díjazás mértéke
A jutalmazás vonatkozásában nem sorrendet, hanem korcsoportonként két díjazási kategóriát állapítottak meg (díjazott és kiemelt díjazott).
A díjazott munkák száma 15, ami a beérkezett pályázatoknak közel harmada.

Kor-
cso-
port
Beérkezett Díjazott Kiemelten
díjazott
pályaművek
1 1 1  —
Σ 48 10 5

A „díjazás” összege 50 ezer Ft, a „kiemelt díjazás” pedig 75 ezer Ft (nettó).

A díjazott SOE pályamunkák és szerzőik, korcsoportonként, kategóriánként:

• Az 1-es korcsoport a középiskolás korosztályt képviselte így nem volt az Egyetemünkről pályázó
  • 2-es korcsoport:
    • Hegedűs Ivett erdőmérnök hallgató: Kísérletek a szürke tölggyel a klímaváltozás ellen – Új megoldások az Alföldön
    • Stofa Krisztián erdőmérnök hallgató: A domborzati kitettség és a növényzet hatása a hőmérséklet és a légnedvesség napi menetére
  • 3-as korcsoport:
    • Csáki Péter környezetmérnök, tudományos segédmunkatárs: Faállomány típusok párolgásának összehasonlítása távérzékelésen alapuló adatok segítségével.

A pályázat értékeléséről részletes beszámoló található az Erdészeti Lapok 2020. decemberi számában, illetve az OEE honlapján. Az újabb cikkpályázat kiírása valószínűleg 2021. második felében fog megjelenni.

Az OEE, az Erdészeti Lapok Szerkesztősége és Szerkesztőbizottsága, valamint a pályázat Bíráló Bizottsága tisztelettel gratulál minden díjazottnak!